Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Kronobergscupen Ljungby 2014    Utskriftsdatum  04 oktober 2014   
  Tävlingsort  Ljungby    Utskriftstid  12:53   
  Arrangör  Ljungby SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2014         
 
 
Gren 1, 100m Medley Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Benjamin Boros  2000  Ljungby Simsällskap    33.41        1:14.07   
Bertil Björn  2001  Växjö Simsällskap    36.29        1:20.23   
Victor Jacobsson  1999  Växjö Simsällskap    36.74        1:21.87   
Felix Kelemit  2001  Växjö Simsällskap    37.19        1:22.98   
Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap    40.93        1:25.71   
Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    40.54        1:27.54   
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap    42.06        1:30.42   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emelie Borling  1999  Ljungby Simsällskap    37.55        1:21.60   
Felicia Bremark  2000  Växjö Simsällskap    37.35        1:23.59   
Olivia Hedenfalk  2002  Växjö Simsällskap    42.58        1:28.22   
Ana Negru  2000  Älmhults Simsällskap    44.89        1:31.19   
Julia Vernersson  2002  Alvesta Simsällskap    43.43        1:35.35   
Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap    46.92        1:39.50   
Tilda Nyrell  2004  Alvesta Simsällskap    58.54        2:00.99   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Kelemit  2001  Växjö Simsällskap            32.05   
Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap            33.81   
Mats Gadajev  2002  Växjö Simsällskap            34.49   
Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap            37.96   
Ludvig Hallum  2003  Växjö Simsällskap            38.07   
Victor Löndal  2003  Markaryds Simsällskap            38.10   
Bilal Gadajev  2001  Växjö Simsällskap            39.15   
Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap            39.39   
Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap            39.94   
10  Erik Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            40.34   
11  Måns Elowsson  2004  Alvesta Simsällskap            41.02   
12  Erik Hjelmberg  2003  Växjö Simsällskap            41.65   
13  Henry Forsberg  2004  Markaryds Simsällskap            42.20   
14  Filip Wik  2002  Ljungby Simsällskap            42.38   
15  Emil Bengtsson  2003  Ljungby Simsällskap            43.10   
16  Isac Lennartsson  2004  Ljungby Simsällskap            43.25   
17  Caspian Samuelsson  2004  Växjö Simsällskap            43.39   
18  Martin Samuelsson  2004  Växjö Simsällskap            43.71   
19  Levente Nagy  2005  Ljungby Simsällskap            43.82   
20  William Skjöldebrand  2005  Ljungby Simsällskap            44.88   
21  Emil Wallett  2004  Alvesta Simsällskap            45.00   
22  Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap            47.89   
23  Linus Kling  2004  Växjö Simsällskap            48.42   
24  Emilio Castellanos  2004  Växjö Simsällskap            48.61   
25  William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            49.28   
26  Olle Håkansson  2003  Älmhults Simsällskap            50.36   
27  Vincent Staberg  2006  Ljungby Simsällskap            57.05   
Emil Arneving  2003  Växjö Simsällskap            DSQ   
Gustav Karlsson  2002  Ljungby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Hjelmberg  2002  Växjö Simsällskap            35.29   
Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            37.80   
Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap            37.92   
Klara Andersson  2002  Alvesta Simsällskap            38.54   
Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap            39.30   
Zandra Hultqvist  2004  Växjö Simsällskap            39.36   
Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap            40.30   
Agnes Bondesson-Crene  2002  Ljungby Simsällskap            40.78   
Nellie Håkansson  2002  Älmhults Simsällskap            40.94   
10  Nina Tornberg  2005  Växjö Simsällskap            41.10   
11  Liv Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap            41.36   
12  Elisia Samuelsson  2002  Växjö Simsällskap            41.37   
13  Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap            41.59   
14  Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap            41.95   
15  Ida Rickhardsson  2003  Ljungby Simsällskap            42.88   
16  Raya Pishieva  2002  Älmhults Simsällskap            43.06   
17  Linnea Bergman  2003  Ljungby Simsällskap            43.48   
18  Towe Anderson  2005  Ljungby Simsällskap            43.52   
19  Robin Appelman  2002  Älmhults Simsällskap            43.59   
20  Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsällskap            43.64   
21  Ellinor Andersson  2003  Alvesta Simsällskap            43.86   
22  Leia de Villiere  2002  Växjö Simsällskap            44.44   
23  Alva Wardrum  2005  Växjö Simsällskap            44.82   
24  Elly Andersson  2005  Ljungby Simsällskap            44.86   
25  Tova Lönn  2001  Ljungby Simsällskap            45.05   
26  Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap            45.39   
27  Julia van der Poel  2003  Älmhults Simsällskap            45.49   
28  Sara Odelgård  2004  Alvesta Simsällskap            45.68   
29  Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap            46.38   
30  Kajsa Månsson  2003  Växjö Simsällskap            46.66   
31  Isabella Larsson  2002  Ljungby Simsällskap            49.68   
32  Julia Gamberg  2005  Ljungby Simsällskap            50.46   
33  Agnes Sjö  2004  Växjö Simsällskap            50.63   
34  Felicia Bernlind  2004  Ljungby Simsällskap            59.34   
Ebba Törnqvist  2004  Ljungby Simsällskap            DNS   
Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap            DNS   
Wilma Uppenberg  2004  Ljungby Simsällskap            DNS   
Bella Edvardsson  2005  Växjö Simsällskap            DSQ   
Gabriella Simion  2001  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Salomonsson  1998  Ljungby Simsällskap    30.59        1:04.52   
Leo Kan  1999  Ljungby Simsällskap    32.37        1:09.09   
Linus Wernersson  2001  Växjö Simsällskap    34.00        1:11.54   
Victor Jacobsson  1999  Växjö Simsällskap    34.56        1:13.04   
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap    34.88        1:14.67   
Wojciech Kluska  2000  Ljungby Simsällskap    33.78        1:15.51   
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    37.11        1:16.46   
Bertil Björn  2001  Växjö Simsällskap    36.05        1:16.61   
Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    37.19        1:17.14   
10  Pontus Borling  2002  Ljungby Simsällskap    41.74        1:30.06   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Axelsson  2001  Markaryds Simsällskap    32.63        1:08.63   
Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap    34.12        1:13.06   
Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsällskap    36.59        1:15.93   
Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsällskap    36.56        1:16.51   
Lina Exerman  2002  Älmhults Simsällskap    37.40        1:18.54   
Biborka Nagy  1998  Ljungby Simsällskap    37.24        1:20.32   
Julia Vernersson  2002  Alvesta Simsällskap    39.31        1:25.56   
Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Grahovic  2000  Markaryds Simsällskap            16.50   
Linus Wernersson  2001  Växjö Simsällskap            16.86   
Mats Gadajev  2002  Växjö Simsällskap            18.37   
Bilal Gadajev  2001  Växjö Simsällskap            19.47   
Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap            20.11   
Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap            20.96   
Johan Hjelmberg  2005  Växjö Simsällskap            21.19   
Caspian Samuelsson  2004  Växjö Simsällskap            21.96   
Ludvig Hallum  2003  Växjö Simsällskap            22.24   
10  Isac Lennartsson  2004  Ljungby Simsällskap            22.27   
11  Henry Forsberg  2004  Markaryds Simsällskap            22.88   
12  Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap            23.31   
13  Levente Nagy  2005  Ljungby Simsällskap            23.84   
14  Emil Arneving  2003  Växjö Simsällskap            24.30   
15  Emil Bengtsson  2003  Ljungby Simsällskap            26.18   
16  Erik Hjelmberg  2003  Växjö Simsällskap            28.12   
17  Emil Salomonsson  1993  Ljungby Simsällskap            29.37   
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Hedenfalk  2002  Växjö Simsällskap            18.60   
Aimée Estrada Hermansson  2003  Växjö Simsällskap            19.25   
Liv Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap            20.99   
Nina Tornberg  2005  Växjö Simsällskap            21.06   
Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap            21.20   
Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap            21.29   
Elisia Samuelsson  2002  Växjö Simsällskap            21.74   
Ellinor Andersson  2003  Alvesta Simsällskap            21.86   
Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            22.08   
10  Towe Anderson  2005  Ljungby Simsällskap            22.99   
11  Zandra Hultqvist  2004  Växjö Simsällskap            23.08   
12  Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap            23.19   
13  Bella Edvardsson  2005  Växjö Simsällskap            23.23   
14  Alice Cehajic  2003  Alvesta Simsällskap            23.27   
15  Sara Odelgård  2004  Alvesta Simsällskap            25.50   
16  Kajsa Månsson  2003  Växjö Simsällskap            25.58   
17  Tilda Nyrell  2004  Alvesta Simsällskap            27.10   
Ebba Törnqvist  2004  Ljungby Simsällskap            DNS   
Elly Andersson  2005  Ljungby Simsällskap            DSQ   
Klara Andersson  2002  Alvesta Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Kurilenko  1999  Ljungby Simsällskap            28.02   
Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap            28.49   
Bertil Björn  2001  Växjö Simsällskap            35.68   
Leo Kan  1999  Ljungby Simsällskap            36.21   
Felix Kelemit  2001  Växjö Simsällskap            36.33   
Victor Jacobsson  1999  Växjö Simsällskap            36.52   
Wojciech Kluska  2000  Ljungby Simsällskap            37.75   
Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap            39.52   
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap            39.97   
10  Erik Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            40.57   
11  Pontus Borling  2002  Ljungby Simsällskap            44.40   
12  Filip Wik  2002  Ljungby Simsällskap            49.25   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erika Åkesson  2000  Ljungby Simsällskap            31.86   
Edit Wiesel-Axelsson  2002  Ljungby Simsällskap            33.89   
Ebba Axelsson  2001  Markaryds Simsällskap            35.95   
Emelie Borling  1999  Ljungby Simsällskap            36.64   
Felicia Bremark  2000  Växjö Simsällskap            37.15   
Lovisa Hjelmberg  2002  Växjö Simsällskap            38.58   
Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsällskap            39.30   
Lina Exerman  2002  Älmhults Simsällskap            40.84   
Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsällskap            42.86   
10  Ana Negru  2000  Älmhults Simsällskap            43.03   
11  Biborka Nagy  1998  Ljungby Simsällskap            43.10   
12  Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsällskap            55.53   
13  Agnes Bondesson-Crene  2002  Ljungby Simsällskap            57.95   
Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsällskap            DNS   
Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap            42.69   
Erik Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            46.12   
Erik Hjelmberg  2003  Växjö Simsällskap            48.84   
Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap            50.05   
Henry Forsberg  2004  Markaryds Simsällskap            53.10   
Måns Elowsson  2004  Alvesta Simsällskap            53.69   
Victor Löndal  2003  Markaryds Simsällskap            54.05   
William Skjöldebrand  2005  Ljungby Simsällskap            54.71   
Gustav Karlsson  2002  Ljungby Simsällskap            54.99   
10  Emil Bengtsson  2003  Ljungby Simsällskap            55.16   
11  Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap            55.76   
12  Linus Kling  2004  Växjö Simsällskap            56.49   
13  Levente Nagy  2005  Ljungby Simsällskap            56.62   
14  Olle Håkansson  2003  Älmhults Simsällskap            57.81   
15  Emil Wallett  2004  Alvesta Simsällskap            58.32   
16  Vincent Staberg  2006  Ljungby Simsällskap            58.67   
17  Isac Lennartsson  2004  Ljungby Simsällskap            59.51   
18  Martin Samuelsson  2004  Växjö Simsällskap            1:00.14   
Emilio Castellanos  2004  Växjö Simsällskap            DSQ   
Johan Hjelmberg  2005  Växjö Simsällskap            DSQ   
Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lova Andersson  2000  Ljungby Simsällskap            31.06   
Aimée Estrada Hermansson  2003  Växjö Simsällskap            43.19   
Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap            45.37   
Ana Negru  2000  Älmhults Simsällskap            45.98   
Klara Andersson  2002  Alvesta Simsällskap            46.14   
Bella Edvardsson  2005  Växjö Simsällskap            47.48   
Zandra Hultqvist  2004  Växjö Simsällskap            47.67   
Julia van der Poel  2003  Älmhults Simsällskap            50.32   
Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap            50.37   
10  Towe Anderson  2005  Ljungby Simsällskap            50.67   
11  Nellie Håkansson  2002  Älmhults Simsällskap            51.09   
12  Gabriella Simion  2001  Växjö Simsällskap            51.35   
13  Leia de Villiere  2002  Växjö Simsällskap            51.93   
14  Robin Appelman  2002  Älmhults Simsällskap            52.00   
15  Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap            52.12   
16  Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap            52.27   
17  Alva Wardrum  2005  Växjö Simsällskap            52.58   
18  Elly Andersson  2005  Ljungby Simsällskap            52.88   
19  Agnes Bondesson-Crene  2002  Ljungby Simsällskap            53.89   
20  Linnea Bergman  2003  Ljungby Simsällskap            54.82   
21  Julia Gamberg  2005  Ljungby Simsällskap            54.96   
22  Tova Lönn  2001  Ljungby Simsällskap            55.52   
23  Isabella Larsson  2002  Ljungby Simsällskap            57.20   
24  Ida Rickhardsson  2003  Ljungby Simsällskap            57.42   
25  Felicia Bernlind  2004  Ljungby Simsällskap            1:06.13   
Ebba Törnqvist  2004  Ljungby Simsällskap            DNS   
Wilma Uppenberg  2004  Ljungby Simsällskap            DNS   
Agnes Sjö  2004  Växjö Simsällskap            DSQ   
Raya Pishieva  2002  Älmhults Simsällskap            DSQ   
Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Wernersson  2001  Växjö Simsällskap    40.61        1:23.04   
Leo Grahovic  2000  Markaryds Simsällskap    41.90        1:27.07   
Pontus Borling  2002  Ljungby Simsällskap            DSQ   
Wojciech Kluska  2000  Ljungby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Bremark  2000  Växjö Simsällskap    40.85        1:21.99   
Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsällskap    41.94        1:24.84   
Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsällskap    42.72        1:25.54   
Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap            42.45   
Leo Kan  1999  Ljungby Simsällskap            43.67   
Mats Gadajev  2002  Växjö Simsällskap            43.93   
Bilal Gadajev  2001  Växjö Simsällskap            48.16   
Johan Hjelmberg  2005  Växjö Simsällskap            48.55   
Victor Löndal  2003  Markaryds Simsällskap            48.88   
Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap            52.46   
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            54.31   
Ludvig Hallum  2003  Växjö Simsällskap            54.54   
10  Emil Wallett  2004  Alvesta Simsällskap            54.93   
11  Caspian Samuelsson  2004  Växjö Simsällskap            56.62   
12  Olle Håkansson  2003  Älmhults Simsällskap            56.84   
13  Emilio Castellanos  2004  Växjö Simsällskap            57.50   
14  Vincent Staberg  2006  Ljungby Simsällskap            59.14   
15  Måns Elowsson  2004  Alvesta Simsällskap            59.69   
16  Linus Kling  2004  Växjö Simsällskap            1:00.11   
17  Emil Arneving  2003  Växjö Simsällskap            1:00.28   
18  Martin Samuelsson  2004  Växjö Simsällskap            1:01.52   
19  Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap            1:06.85   
Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap            DSQ   
Gustav Karlsson  2002  Ljungby Simsällskap            DSQ   
William Skjöldebrand  2005  Ljungby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Hedenfalk  2002  Växjö Simsällskap            44.72   
Nellie Håkansson  2002  Älmhults Simsällskap            48.79   
Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap            48.94   
Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            49.24   
Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap            49.39   
Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap            50.11   
Julia van der Poel  2003  Älmhults Simsällskap            50.22   
Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsällskap            50.37   
Raya Pishieva  2002  Älmhults Simsällskap            50.42   
10  Lina Exerman  2002  Älmhults Simsällskap            50.56   
11  Liv Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap            51.28   
12  Sara Odelgård  2004  Alvesta Simsällskap            51.60   
13  Elisia Samuelsson  2002  Växjö Simsällskap            51.81   
14  Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap            52.59   
15  Ellinor Andersson  2003  Alvesta Simsällskap            53.06   
16  Alice Cehajic  2003  Alvesta Simsällskap            54.06   
17  Isabella Larsson  2002  Ljungby Simsällskap            54.08   
18  Leia de Villiere  2002  Växjö Simsällskap            54.32   
19  Gabriella Simion  2001  Växjö Simsällskap            54.61   
20  Ida Rickhardsson  2003  Ljungby Simsällskap            54.78   
21  Linnea Bergman  2003  Ljungby Simsällskap            54.91   
22  Agnes Sjö  2004  Växjö Simsällskap            55.19   
23  Nina Tornberg  2005  Växjö Simsällskap            55.21   
24  Alva Wardrum  2005  Växjö Simsällskap            56.21   
25  Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap            56.43   
26  Linnéa Welinder  2005  Alvesta Simsällskap            56.46   
27  Tova Lönn  2001  Ljungby Simsällskap            58.10   
28  Kajsa Månsson  2003  Växjö Simsällskap            58.64   
29  Tilda Nyrell  2004  Alvesta Simsällskap            1:02.04   
30  Julia Gamberg  2005  Ljungby Simsällskap            1:04.12   
31  Felicia Bernlind  2004  Ljungby Simsällskap            1:05.86   
Wilma Uppenberg  2004  Ljungby Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leo Grahovic  2000  Markaryds Simsällskap    44.86        1:37.39   
Filip Wik  2002  Ljungby Simsällskap    50.31        1:45.91   
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap    51.44        1:46.87   
                     
 
Gren 18, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edit Wiesel-Axelsson  2002  Ljungby Simsällskap    39.89        1:26.72   
Lovisa Hjelmberg  2002  Växjö Simsällskap    42.20        1:29.65   
Ebba Axelsson  2001  Markaryds Simsällskap    44.57        1:33.99   
Aimée Estrada Hermansson  2003  Växjö Simsällskap    44.32        1:35.01   
Biborka Nagy  1998  Ljungby Simsällskap    46.71        1:38.82   
Julia Vernersson  2002  Alvesta Simsällskap    47.85        1:42.10   
                     
 
Gren 19, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ljungby SS 1  Ljungby Simsällskap            2:12.33   
  Heidi Palencsar  2002      34.83        34.83   
  Emelie Borling  1999      33.45        1:08.28   
  Leah Sagadin  2002      33.63        1:41.91   
  Leo Kan  1999      30.42        2:12.33   
                     
Växjö SS 2  Växjö Simsällskap            2:17.14   
  Felix Kelemit  2001      32.70        32.70   
  Oskar Axandersson  2002      34.18        1:06.88   
  Gustav Hammarstedt  2002      35.05        1:41.93   
  Anton Strand  2003      35.21        2:17.14   
                     
Växjö SS 3  Växjö Simsällskap            2:23.29   
  Aimée Estrada Hermansson  2003      37.27        37.27   
  Lovisa Hjelmberg  2002      35.00        1:12.27   
  Olivia Hedenfalk  2002      36.81        1:49.08   
  Mats Gadajev  2002      34.21        2:23.29   
                     
Mss Lag 1  Markaryds Simsällskap            2:29.34   
  Ebba Axelsson  2001      31.03        31.03   
  Victor Löndal  2003      42.05        1:13.08   
  Henry Forsberg  2004      43.45        1:56.53   
  Leo Grahovic  2000      32.81        2:29.34   
                     
Ljungby SS 2  2000  Ljungby Simsällskap            2:34.09   
  Biborka Nagy  1998      36.08        36.08   
  Filip Wik  2002      43.66        1:19.74   
  Wojciech Kluska  2000      32.89        1:52.63   
  Pontus Borling  2002      41.46        2:34.09   
                     
Växjö SS 4  Växjö Simsällskap            2:36.90   
  Tilda Arthursson  2003      39.22        39.22   
  Alvin Eriksson  2003      40.67        1:19.89   
  Anton Hjelmberg  2001      38.70        1:58.59   
  Bilal Gadajev  2001      38.31        2:36.90   
                     
Älmhult Lag 2  Älmhults Simsällskap            2:41.78   
  Lina Exerman  2002      36.87        36.87   
  Julia van der Poel  2003      45.59        1:22.46   
  Raya Pishieva  2002      44.01        2:06.47   
  Ana Negru  2000      35.31        2:41.78   
                     
Ljungby SS 3  Ljungby Simsällskap            2:44.09   
  Erik Ebbesen  2001      40.84        40.84   
  Aidan Sagadin  2006      40.81        1:21.65   
  Kriszta Vorszak  2003      40.41        2:02.06   
  Agnes Bondesson-Crene  2002      42.03        2:44.09   
                     
Växjö SS 7  Växjö Simsällskap            2:46.89   
  Liv Fonnesbech  2004      43.24        43.24   
  Leia de Villiere  2002      46.36        1:29.60   
  Ludvig Hallum  2003      38.54        2:08.14   
  Zandra Hultqvist  2004      38.75        2:46.89   
                     
10  Växjö SS 6  Växjö Simsällskap            2:47.87   
  Gabriella Simion  2001      42.84        42.84   
  Johan Hjelmberg  2005      40.37        1:23.21   
  Elisia Samuelsson  2002      42.85        2:06.06   
  Erik Hjelmberg  2003      41.81        2:47.87   
                     
11  Växjö SS 5  Växjö Simsällskap            2:55.09   
  Elin Cronqvist  2005      47.64        47.64   
  Nina Tornberg  2005      42.39        1:30.03   
  Bella Edvardsson  2005      43.19        2:13.22   
  Louise Strand  2005      41.87        2:55.09   
                     
12  Ljungby SS 4  2002  Ljungby Simsällskap            2:57.22   
  Louise Ebbesen  2001      39.86        39.86   
  Emil Bengtsson  2003      43.99        1:23.85   
  William Bogren-Karlsson  2005      49.15        2:13.00   
  Jenny Davidsson  2003      44.22        2:57.22   
                     
13  Växjö SS 9  Växjö Simsällskap            2:59.84   
  Martin Samuelsson  2004      44.71        44.71   
  Caspian Samuelsson  2004      44.01        1:28.72   
  Emilio Castellanos  2004      48.42        2:17.14   
  Emil Arneving  2003      42.70        2:59.84   
                     
14  Ljungby SS 5  2002  Ljungby Simsällskap            3:06.43   
  Linnea Bergman  2003      45.22        45.22   
  Isabella Larsson  2002      51.64        1:36.86   
  Levente Nagy  2005      45.02        2:21.88   
  Isac Lennartsson  2004      44.55        3:06.43   
                     
15  Ljungby SS 6  2002  Ljungby Simsällskap            3:10.42   
  Elly Andersson  2005      46.04        46.04   
  Towe Anderson  2005      47.54        1:33.58   
  Gustav Karlsson  2002      49.62        2:23.20   
  William Skjöldebrand  2005      47.22        3:10.42   
                     
16  Växjö SS 8  Växjö Simsällskap            3:13.71   
  Kajsa Månsson  2003      48.47        48.47   
  Alva Wardrum  2005      44.37        1:32.84   
  Vanja Magnusson  2004      45.74        2:18.58   
  Agnes Sjö  2004      55.13        3:13.71   
                     
17  Ljungby SS 7  2002  Ljungby Simsällskap            3:22.47   
  Vincent Staberg  2006      57.72        57.72   
  Tova Lönn  2001      47.43        1:45.15   
  Julia Gamberg  2005      51.72        2:36.87   
  Felicia Bernlind  2004      45.60        3:22.47   
                     
                     
 
Gren 20, 4X100m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Ljungby SS 1  2002  Ljungby Simsällskap            4:11.07   
  David Kurilenko  1999      27.02  59.34      59.34   
  Garri Svensson  2000      29.39  1:02.20      2:01.54   
  Emil Salomonsson  1993      29.85  1:03.99      3:05.53   
  Benjamin Boros  2000      30.62  1:05.54      4:11.07   
                     
Växjö SS 1  Växjö Simsällskap            4:50.61   
  Linus Wernersson  2001      34.27  1:13.27      1:13.27   
  Bertil Björn  2001      34.32  1:13.86      2:27.13   
  Victor Jacobsson  1999      34.87  1:13.02      3:40.15   
  Felicia Bremark  2000      33.46  1:10.46      4:50.61   
                     
Ljungby SS 2  2002  Ljungby Simsällskap            4:55.03   
  Lova Andersson  2000      31.99  1:07.19      1:07.19   
  Edit Wiesel-Axelsson  2002      39.23  1:27.52      2:34.71   
  Ida Persson  2002      32.95  1:14.79      3:49.50   
  Erika Åkesson  2000      30.03  1:05.53      4:55.03   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  04 oktober 2014 
Licensierad till: Ljungby Simsällskap  Utskriftstid  12:53