Medaljlista per gren
         Tävling:        Kronobergscupen                                        
         Tävlingsdatum:  2013-02-09                                             
         Arrangör:       Markaryds Simsällskap                                  


   Gren 1, 100m Medley Pojkar
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Johan Wiloboken          1999  Älmhults Simsällskap            1:30.25 Brons
Johan Nilsson            2001  Älmhults Simsällskap            1:31.36 Brons

   Gren 2, 100m Medley Flickor
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Eva Agopcsa              2001  Växjö Simsällskap               1:21.84 Guld, Silver, Brons
Klara Leijon             1999  Alvesta Simsällskap             1:23.82 Guld, Silver, Brons
Julia Åstrand            1999  Alvesta Simsällskap             1:25.79 Silver, Brons
Natalie Noreblad         2002  Växjö Simsällskap               1:28.13 Silver, Brons
Ebba Axelsson            2001  Markaryds Simsällskap           1:30.12 Brons
Clara Örnhem             2002  Växjö Simsällskap               1:31.47 Brons
Lina Nilsson             1998  Älmhults Simsällskap            1:32.33 Brons

   Gren 3, 50m Frisim Pojkar
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Benjamin Crnalic         2000  Växjö Simsällskap                 37.99 Guld, Silver, Brons
Bertil Björn             2001  Växjö Simsällskap                 38.00 Guld, Silver, Brons
Victor Jacobsson         1999  Växjö Simsällskap                 39.90 Guld, Silver, Brons
Felix Kelemit            2001  Växjö Simsällskap                 40.60 Silver, Brons
Aron Svensson            2001  Alvesta Simsällskap               43.11 Silver, Brons
Erik Wiloboken           2002  Älmhults Simsällskap              47.20 Brons
Erik Ebbesen             2001  Ljungby Simsällskap               47.22 Brons

   Gren 4, 50m Frisim Flickor
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Julia Åstrand            1999  Alvesta Simsällskap               35.06 Guld, Silver, Brons
Jonna Simonsson          2001  Ljungby Simsällskap               36.96 Guld
Elin Johansson           1999  Växjö Simsällskap                 37.30 Guld
Heidi Palencsar          2002  Ljungby Simsällskap               39.68 Guld
Leah Sagadin             2002  Ljungby Simsällskap               40.92 Silver
Ellen Lindholm           1999  Älmhults Simsällskap              41.18 Silver, Brons
Natalie Henningsson      2001  Ljungby Simsällskap               42.65 Silver
Olivia Hedenfalk         2002  Växjö Simsällskap                 42.71 Silver
Julia Vernersson         2002  Alvesta Simsällskap               44.75 Brons
Marie Constantinescu     2002  Alvesta Simsällskap               45.50 Brons
Lina Exerman             2002  Älmhults Simsällskap              45.63 Brons
Sara Svensson            2003  Alvesta Simsällskap               46.74 Brons
Kriszta Vorszak          2003  Ljungby Simsällskap               46.80 Brons

   Gren 5, 100m Frisim Pojkar
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Johan Wiloboken          1999  Älmhults Simsällskap            1:15.13 Silver, Brons
Eddie Hermansson         1999  Markaryds Simsällskap           1:15.42 Silver
Teo Teljebrant           1999  Markaryds Simsällskap           1:15.66 Silver, Brons
Mauritz Soldewall        2000  Markaryds Simsällskap           1:17.98 Silver
Otto Axelsson            2003  Markaryds Simsällskap           1:22.72 Brons

   Gren 6, 100m Frisim Flickor
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Eva Agopcsa              2001  Växjö Simsällskap               1:12.00 Guld
Thea Danielsson          2000  Växjö Simsällskap               1:14.51 Silver
Ida Persson              2002  Ljungby Simsällskap             1:16.69 Silver, Brons
Alice Askemyr            1998  Markaryds Simsällskap           1:21.96 Brons

   Gren 7, 25m Fjärilsim Pojkar
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Bertil Björn             2001  Växjö Simsällskap                 18.93 Guld, Silver, Brons
Johan Nilsson            2001  Älmhults Simsällskap              19.73 Guld, Silver, Brons
Otto Axelsson            2003  Markaryds Simsällskap             19.73 Guld, Silver, Brons
Emanuel Tidåsen          2002  Växjö Simsällskap                 20.76 Guld, Silver, Brons
Linus Wernersson         2001  Växjö Simsällskap                 23.02 Silver
Anton Strand             2003  Växjö Simsällskap                 23.83 Silver

   Gren 8, 25m Fjärilsim Flickor
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Natalie Noreblad         2002  Växjö Simsällskap                 17.23 Guld, Silver, Brons
Sanna Bodsjö             2003  Växjö Simsällskap                 19.81 Guld, Silver, Brons
Nora Dieguez             2001  Växjö Simsällskap                 20.33 Guld
Matilda Svensson         1999  Älmhults Simsällskap              20.40 Guld, Silver, Brons
Lovisa Hjelmberg         2002  Växjö Simsällskap                 20.41 Guld
Marie Constantinescu     2002  Alvesta Simsällskap               23.85 Silver, Brons
Alice Askemyr            1998  Markaryds Simsällskap             24.09 Brons

   Gren 9, 50m Fjärilsim Pojkar
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Malte Gustafsson         1999  Markaryds Simsällskap             38.34 Silver, Brons
André Sturesson          2000  Växjö Simsällskap                 45.50 Brons

   Gren 10, 50m Fjärilsim Flickor
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Klara Leijon             1999  Alvesta Simsällskap               39.09 Silver, Brons
Ida Persson              2002  Ljungby Simsällskap               40.20 Silver, Brons
Ebba Axelsson            2001  Markaryds Simsällskap             41.80 Silver, Brons
Vendela Augustsson       2000  Växjö Simsällskap                 43.12 Brons
Clara Örnhem             2002  Växjö Simsällskap                 43.24 Brons
Edit Wiesel-Axelsson     2002  Ljungby Simsällskap               44.07 Brons
Adna Drincic             2001  Alvesta Simsällskap               44.10 Brons
Ellen Lindholm           1999  Älmhults Simsällskap              45.38 Brons

   Gren 11, 50m Ryggsim Flickor
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Natalie Noreblad         2002  Växjö Simsällskap                 41.39 Guld, Silver, Brons
Julia Åstrand            1999  Alvesta Simsällskap               41.62 Guld, Silver, Brons
Jonna Simonsson          2001  Ljungby Simsällskap               43.55 Guld
Adna Drincic             2001  Alvesta Simsällskap               44.64 Guld, Silver, Brons
Vendela Augustsson       2000  Växjö Simsällskap                 44.76 Guld, Silver, Brons
Elin Johansson           1999  Växjö Simsällskap                 45.75 Guld, Silver, Brons
Sanna Bodsjö             2003  Växjö Simsällskap                 47.01 Silver, Brons
Natalie Henningsson      2001  Ljungby Simsällskap               47.40 Silver
Leah Sagadin             2002  Ljungby Simsällskap               47.94 Silver
Julia Vernersson         2002  Alvesta Simsällskap               49.08 Silver, Brons
Lovisa Hjelmberg         2002  Växjö Simsällskap                 49.58 Silver
Linnéa Berggren          2002  Växjö Simsällskap                 51.20 Brons
Lina Exerman             2002  Älmhults Simsällskap              53.00 Brons
Sara Svensson            2003  Alvesta Simsällskap               54.04 Brons

   Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Victor Jacobsson         1999  Växjö Simsällskap                 46.66 Silver, Brons
Benjamin Crnalic         2000  Växjö Simsällskap                 46.73 Silver, Brons
Emanuel Tidåsen          2002  Växjö Simsällskap                 52.00 Brons
Aron Svensson            2001  Alvesta Simsällskap               52.86 Brons
Erik Ebbesen             2001  Ljungby Simsällskap               52.97 Brons
Anton Strand             2003  Växjö Simsällskap                 54.00 Brons

   Gren 13, 100m Ryggsim Flickor
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Ida Persson              2002  Ljungby Simsällskap             1:27.59 Silver, Brons
Thea Danielsson          2000  Växjö Simsällskap               1:28.17 Silver, Brons
Lina Nilsson             1998  Älmhults Simsällskap            1:32.16 Brons
Klara Eliasson           2000  Älmhults Simsällskap            1:32.74 Brons
Ebba Axelsson            2001  Markaryds Simsällskap           1:32.88 Brons

   Gren 14, 100m Ryggsim Pojkar
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Eddie Hermansson         1999  Markaryds Simsällskap           1:25.91 Silver
Teo Teljebrant           1999  Markaryds Simsällskap           1:28.03 Silver, Brons
Malte Gustafsson         1999  Markaryds Simsällskap           1:28.65 Silver, Brons
Otto Axelsson            2003  Markaryds Simsällskap           1:34.13 Brons

   Gren 15, 50m Bröstsim Flickor
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Anna Nyika               2002  Ljungby Simsällskap               50.87 Guld
Jonna Simonsson          2001  Ljungby Simsällskap               51.32 Silver, Brons
Alice Sörmon-Karlsson    2000  Älmhults Simsällskap              51.53 Silver, Brons
Olivia Hedenfalk         2002  Växjö Simsällskap                 53.47 Silver
Julia Vernersson         2002  Alvesta Simsällskap               53.83 Silver, Brons
Leah Sagadin             2002  Ljungby Simsällskap               53.90 Silver
Sara Svensson            2003  Alvesta Simsällskap               55.08 Brons
Linnéa Berggren          2002  Växjö Simsällskap                 58.22 Brons

   Gren 16, 50m Bröstsim Pojkar
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Benjamin Crnalic         2000  Växjö Simsällskap                 48.46 Guld, Silver, Brons
Bertil Björn             2001  Växjö Simsällskap                 49.31 Guld, Silver, Brons
Johan Nilsson            2001  Älmhults Simsällskap              49.59 Guld, Silver, Brons
Felix Kelemit            2001  Växjö Simsällskap                 53.84 Silver
Filip Wik                2002  Ljungby Simsällskap               54.18 Silver, Brons
Erik Wiloboken           2002  Älmhults Simsällskap              56.45 Brons
Aron Svensson            2001  Alvesta Simsällskap               56.80 Brons

   Gren 17, 100m Bröstsim Flickor
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Klara Leijon             1999  Alvesta Simsällskap             1:27.36 Guld, Silver, Brons
Edit Wiesel-Axelsson     2002  Ljungby Simsällskap             1:36.59 Silver, Brons
Adna Drincic             2001  Alvesta Simsällskap             1:37.25 Silver, Brons
Matilda Svensson         1999  Älmhults Simsällskap            1:37.59 Silver, Brons
Thea Danielsson          2000  Växjö Simsällskap               1:42.04 Brons
Klara Eliasson           2000  Älmhults Simsällskap            1:44.03 Brons
Vendela Augustsson       2000  Växjö Simsällskap               1:44.33 Brons
Natalie Henningsson      2001  Ljungby Simsällskap             1:44.92 Brons

   Gren 18, 100m Bröstsim Pojkar
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Teo Teljebrant           1999  Markaryds Simsällskap           1:36.53 Silver, Brons
Linus Wernersson         2001  Växjö Simsällskap               1:42.73 Brons

Skapat av: WinGrodan Medalj V1.0 Copyright 2005 IC Control AB, Licensierad till: Markaryds Simsällskap
Utskriftsdatum: 2013-02-09 11:56:08