Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kronobergscupen    Utskriftsdatum  09 februari 2013   
  Tävlingsort  Markaryd    Utskriftstid  11:55   
  Arrangör  Markaryds Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2013         
 
 
Gren 1, 100m Medley Pojkar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Wiloboken  1999  Älmhults Simsällskap    41.50        1:30.25   
Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap    44.14        1:31.36   
Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    46.84        2:00.36   
Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap    1:03.42        2:07.46   
Mirza Dzafic  2000  Växjö Simsällskap            DNS   
Eddie Hermansson  1999  Markaryds Simsällskap            DNF   
Oscar Vernersson  1999  Alvesta Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Flickor, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eva Agopcsa  2001  Växjö Simsällskap    38.04        1:21.84   
Klara Leijon  1999  Alvesta Simsällskap    39.67        1:23.82   
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    41.54        1:25.79   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    41.60        1:28.13   
Ebba Axelsson  2001  Markaryds Simsällskap    41.62        1:30.12   
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    44.58        1:31.47   
Lina Nilsson  1998  Älmhults Simsällskap    40.91        1:32.33   
Alice Askemyr  1998  Markaryds Simsällskap    49.05        1:37.75   
Ellen Lindholm  1999  Älmhults Simsällskap    46.83        1:37.90   
10  Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap    45.39        1:38.41   
11  Matilda Svensson  1999  Älmhults Simsällskap    47.44        1:39.81   
Alice Sörmon-Karlsson  2000  Älmhults Simsällskap            DSQ   
Klara Eliasson  2000  Älmhults Simsällskap            DSQ   
Lina Exerman  2002  Älmhults Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Pojkar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Benjamin Boros  2000  Ljungby Simsällskap            36.04   
Benjamin Crnalic  2000  Växjö Simsällskap            37.99   
Bertil Björn  2001  Växjö Simsällskap            38.00   
Victor Jacobsson  1999  Växjö Simsällskap            39.90   
Felix Kelemit  2001  Växjö Simsällskap            40.60   
Aron Svensson  2001  Alvesta Simsällskap            43.11   
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap            44.07   
Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap            47.14   
Erik Wiloboken  2002  Älmhults Simsällskap            47.20   
10  Erik Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            47.22   
11  Filip Wik  2002  Ljungby Simsällskap            50.10   
12  Bartillius Soldewall  2003  Markaryds Simsällskap            53.95   
13  Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap            54.37   
Gösta Björn  2003  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Flickor, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap            35.06   
Nora Dieguez  2001  Växjö Simsällskap            36.95   
Jonna Simonsson  2001  Ljungby Simsällskap            36.96   
Elin Johansson  1999  Växjö Simsällskap            37.30   
Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsällskap            39.68   
Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsällskap            40.92   
Ellen Lindholm  1999  Älmhults Simsällskap            41.18   
Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsällskap            41.21   
Lovisa Hjelmberg  2002  Växjö Simsällskap            41.26   
10  Natalie Henningsson  2001  Ljungby Simsällskap            42.65   
11  Olivia Hedenfalk  2002  Växjö Simsällskap            42.71   
12  Julia Vernersson  2002  Alvesta Simsällskap            44.75   
13  Marie Constantinescu  2002  Alvesta Simsällskap            45.50   
14  Lina Exerman  2002  Älmhults Simsällskap            45.63   
15  Sara Svensson  2003  Alvesta Simsällskap            46.74   
16  Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap            46.80   
17  Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            47.54   
18  Agnes Bondesson-Crene  2002  Ljungby Simsällskap            53.38   
19  Tuva Askemyr  2003  Markaryds Simsällskap            56.39   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Pojkar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Wiloboken  1999  Älmhults Simsällskap    36.13        1:15.13   
Eddie Hermansson  1999  Markaryds Simsällskap    35.41        1:15.42   
Teo Teljebrant  1999  Markaryds Simsällskap    35.50        1:15.66   
Mauritz Soldewall  2000  Markaryds Simsällskap    37.09        1:17.98   
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap    39.23        1:22.72   
Oscar Vernersson  1999  Alvesta Simsällskap    40.69        1:30.72   
André Sturesson  2000  Växjö Simsällskap    47.17        1:41.74   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eva Agopcsa  2001  Växjö Simsällskap    34.00        1:12.00   
Thea Danielsson  2000  Växjö Simsällskap    35.28        1:14.51   
Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap    36.18        1:16.69   
Alice Askemyr  1998  Markaryds Simsällskap    39.21        1:21.96   
Anna Nyika  2002  Ljungby Simsällskap    40.62        1:25.97   
Edit Wiesel-Axelsson  2002  Ljungby Simsällskap    43.15        1:28.36   
                     
 
Gren 7, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Bertil Björn  2001  Växjö Simsällskap            18.93   
Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap            19.73   
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap            19.73   
Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap            20.76   
Linus Wernersson  2001  Växjö Simsällskap            23.02   
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap            23.83   
Bartillius Soldewall  2003  Markaryds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap            17.23   
Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap            19.81   
Nora Dieguez  2001  Växjö Simsällskap            20.33   
Matilda Svensson  1999  Älmhults Simsällskap            20.40   
Lovisa Hjelmberg  2002  Växjö Simsällskap            20.41   
Marie Constantinescu  2002  Alvesta Simsällskap            23.85   
Alice Askemyr  1998  Markaryds Simsällskap            24.09   
                     
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mauritz Soldewall  2000  Markaryds Simsällskap            38.15   
Malte Gustafsson  1999  Markaryds Simsällskap            38.34   
André Sturesson  2000  Växjö Simsällskap            45.50   
Oscar Vernersson  1999  Alvesta Simsällskap            47.43   
Mirza Dzafic  2000  Växjö Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Leijon  1999  Alvesta Simsällskap            39.09   
Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap            40.20   
Ebba Axelsson  2001  Markaryds Simsällskap            41.80   
Alice Sörmon-Karlsson  2000  Älmhults Simsällskap            42.39   
Vendela Augustsson  2000  Växjö Simsällskap            43.12   
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap            43.24   
Edit Wiesel-Axelsson  2002  Ljungby Simsällskap            44.07   
Adna Drincic  2001  Alvesta Simsällskap            44.10   
Ellen Lindholm  1999  Älmhults Simsällskap            45.38   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap            41.39   
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap            41.62   
Jonna Simonsson  2001  Ljungby Simsällskap            43.55   
Adna Drincic  2001  Alvesta Simsällskap            44.64   
Vendela Augustsson  2000  Växjö Simsällskap            44.76   
Elin Johansson  1999  Växjö Simsällskap            45.75   
Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsällskap            46.55   
Sanna Bodsjö  2003  Växjö Simsällskap            47.01   
Natalie Henningsson  2001  Ljungby Simsällskap            47.40   
10  Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsällskap            47.75   
11  Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsällskap            47.94   
12  Anna Nyika  2002  Ljungby Simsällskap            48.33   
13  Julia Vernersson  2002  Alvesta Simsällskap            49.08   
14  Lovisa Hjelmberg  2002  Växjö Simsällskap            49.58   
15  Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap            51.11   
16  Linnéa Berggren  2002  Växjö Simsällskap            51.20   
17  Lina Exerman  2002  Älmhults Simsällskap            53.00   
18  Sara Svensson  2003  Alvesta Simsällskap            54.04   
19  Olivia Hedenfalk  2002  Växjö Simsällskap            54.27   
20  Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            55.30   
21  Raya Pishieva  2002  Älmhults Simsällskap            59.59   
22  Agnes Bondesson-Crene  2002  Ljungby Simsällskap            1:01.49   
23  Tuva Askemyr  2003  Markaryds Simsällskap            1:07.99   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Jacobsson  1999  Växjö Simsällskap            46.66   
Benjamin Crnalic  2000  Växjö Simsällskap            46.73   
Benjamin Boros  2000  Ljungby Simsällskap            47.24   
Felix Kelemit  2001  Växjö Simsällskap            50.95   
Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap            52.00   
Aron Svensson  2001  Alvesta Simsällskap            52.86   
Erik Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            52.97   
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap            54.00   
Gösta Björn  2003  Växjö Simsällskap            55.46   
10  Erik Wiloboken  2002  Älmhults Simsällskap            55.71   
Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap    42.30        1:27.59   
Thea Danielsson  2000  Växjö Simsällskap    42.57        1:28.17   
Lina Nilsson  1998  Älmhults Simsällskap    42.83        1:32.16   
Klara Eliasson  2000  Älmhults Simsällskap    45.35        1:32.74   
Ebba Axelsson  2001  Markaryds Simsällskap    46.02        1:32.88   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eddie Hermansson  1999  Markaryds Simsällskap    3:20.61        1:25.91   
Teo Teljebrant  1999  Markaryds Simsällskap    3:23.70        1:28.03   
Malte Gustafsson  1999  Markaryds Simsällskap    3:23.45        1:28.65   
Mauritz Soldewall  2000  Markaryds Simsällskap    3:25.28        1:32.58   
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap    3:26.83        1:34.13   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nora Dieguez  2001  Växjö Simsällskap            48.71   
Anna Nyika  2002  Ljungby Simsällskap            50.87   
Elin Johansson  1999  Växjö Simsällskap            51.08   
Jonna Simonsson  2001  Ljungby Simsällskap            51.32   
Alice Sörmon-Karlsson  2000  Älmhults Simsällskap            51.53   
Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsällskap            52.09   
Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsällskap            52.86   
Olivia Hedenfalk  2002  Växjö Simsällskap            53.47   
Julia Vernersson  2002  Alvesta Simsällskap            53.83   
10  Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsällskap            53.90   
11  Sara Svensson  2003  Alvesta Simsällskap            55.08   
12  Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            57.04   
13  Linnéa Berggren  2002  Växjö Simsällskap            58.22   
14  Raya Pishieva  2002  Älmhults Simsällskap            59.64   
15  Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap            1:01.05   
16  Agnes Bondesson-Crene  2002  Ljungby Simsällskap            1:02.34   
17  Tuva Askemyr  2003  Markaryds Simsällskap            1:25.42   
Marie Constantinescu  2002  Alvesta Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Benjamin Crnalic  2000  Växjö Simsällskap            48.46   
Benjamin Boros  2000  Ljungby Simsällskap            48.63   
Bertil Björn  2001  Växjö Simsällskap            49.31   
Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap            49.59   
Felix Kelemit  2001  Växjö Simsällskap            53.84   
Filip Wik  2002  Ljungby Simsällskap            54.18   
Erik Wiloboken  2002  Älmhults Simsällskap            56.45   
Aron Svensson  2001  Alvesta Simsällskap            56.80   
Erik Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            59.41   
10  Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap            1:01.20   
11  Gösta Björn  2003  Växjö Simsällskap            1:02.81   
12  Victor Löndal  2003  Markaryds Simsällskap            1:04.29   
Bartillius Soldewall  2003  Markaryds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klara Leijon  1999  Alvesta Simsällskap    41.80        1:27.36   
Eva Agopcsa  2001  Växjö Simsällskap    42.46        1:29.19   
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    44.72        1:34.42   
Edit Wiesel-Axelsson  2002  Ljungby Simsällskap    46.68        1:36.59   
Adna Drincic  2001  Alvesta Simsällskap    47.73        1:37.25   
Matilda Svensson  1999  Älmhults Simsällskap    46.92        1:37.59   
Thea Danielsson  2000  Växjö Simsällskap    47.75        1:42.04   
Klara Eliasson  2000  Älmhults Simsällskap    48.95        1:44.03   
Vendela Augustsson  2000  Växjö Simsällskap    50.69        1:44.33   
10  Natalie Henningsson  2001  Ljungby Simsällskap    49.05        1:44.92   
                     
 
Gren 18, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Teo Teljebrant  1999  Markaryds Simsällskap    44.71        1:36.53   
Malte Gustafsson  1999  Markaryds Simsällskap    49.19        1:41.43   
Linus Wernersson  2001  Växjö Simsällskap    50.31        1:42.73   
Johan Wiloboken  1999  Älmhults Simsällskap    47.79        1:48.82   
André Sturesson  2000  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alvesta SS Lag 1  Alvesta Simsällskap            2:17.94   
  Klara Leijon  1999      34.37        34.37   
  Adna Drincic  2001      34.48        1:08.85   
  Julia Åstrand  1999      33.11        1:41.96   
  Oscar Vernersson  1999      35.98        2:17.94   
                     
Mss Mixed Lag 1  Markaryds Simsällskap            2:24.71   
  Ebba Axelsson  2001      37.42        37.42   
  Otto Axelsson  2003      37.32        1:14.74   
  Malte Gustafsson  1999      35.11        1:49.85   
  Mauritz Soldewall  2000      34.86        2:24.71   
                     
Ljungby SS 1  Ljungby Simsällskap            2:29.44   
  Benjamin Boros  2000      36.56        36.56   
  Edit Wiesel-Axelsson  2002      39.87        1:16.43   
  Anna Nyika  2002      38.94        1:55.37   
  Ida Persson  2002      34.07        2:29.44   
                     
Växjö SS Lag 1  Växjö Simsällskap            2:45.26   
  Clara Örnhem  2002      38.52        38.52   
  Bertil Björn  2001      38.80        1:17.32   
  Linnéa Berggren  2002      51.74        2:09.06   
  Natalie Noreblad  2002      36.20        2:45.26   
                     
Växjö SS Lag 4  Växjö Simsällskap            2:50.57   
  Elin Johansson  1999      39.90        39.90   
  Lovisa Hjelmberg  2002      42.93        1:22.83   
  Anton Strand  2003      45.84        2:08.67   
  Olivia Hedenfalk  2002      41.90        2:50.57   
                     
Ljungby SS 3  Ljungby Simsällskap            3:04.96   
  Beatrice Pap  2003      43.35        43.35   
  Erik Ebbesen  2001      48.73        1:32.08   
  Kriszta Vorszak  2003      47.91        2:19.99   
  Louise Ebbesen  2001      44.97        3:04.96   
                     
Alvesta SS Lag 2  Alvesta Simsällskap            3:12.74   
  Aron Svensson  2001      44.71        44.71   
  Sara Svensson  2003      50.03        1:34.74   
  Marie Constantinescu  2002      49.42        2:24.16   
  Julia Vernersson  2002      48.58        3:12.74   
                     
Växjö SS Lag 2  Växjö Simsällskap            3:23.01   
  Sanna Bodsjö  2003      40.75        40.75   
  Linus Wernersson  2001      40.37        1:21.12   
  Emanuel Tidåsen  2002      48.70        2:09.82   
  Felix Kelemit  2001      1:13.19        3:23.01   
                     
Ljungby SS 4  Ljungby Simsällskap            3:25.28   
  Aidan Sagadin  2006      57.49        57.49   
  Agnes Bondesson-Crene  2002      57.39        1:54.88   
  Filip Wik  2002      54.13        2:49.01   
  Benjamin Boros  2000      36.27        3:25.28   
                     
10  Mss Mixed Lag 2  Markaryds Simsällskap            3:40.51   
  Tuva Askemyr  2003      1:01.12        1:01.12   
  Victor Löndal  2003      1:07.55        2:08.67   
  Alice Askemyr  1998      34.92        2:43.59   
  Bartillius Soldewall  2003      56.92        3:40.51   
                     
Ljungby SS 2  Ljungby Simsällskap            DSQ   
  Natalie Henningsson  2001      43.35        43.35   
  Heidi Palencsar  2002      42.42        1:25.77   
  Leah Sagadin  2002      41.55        2:07.32   
                     
Växjö SS Lag 3  Växjö Simsällskap            DSQ   
  Victor Jacobsson  1999      41.03        41.03   
                     
                     
 
Gren 20, 4X100m Frisim Mixed, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Mss Mixed  Markaryds Simsällskap            5:13.77   
  Malte Gustafsson  1999      38.99  1:21.15      1:21.15   
  Alice Askemyr  1998      37.69  1:18.49      2:39.64   
  Eddie Hermansson  1999      34.93  1:15.66      3:55.30   
  Teo Teljebrant  1999      36.71  1:18.47      5:13.77   
                     
Älmhult SS Lag 2  Älmhults Simsällskap            5:27.00   
  Alice Sörmon-Karlsson  2000      38.76  1:21.63      1:21.63   
  Lina Nilsson  1998      37.05  1:20.25      2:41.88   
  Ellen Lindholm  1999      40.04  1:27.67      4:09.55   
  Johan Nilsson  2001      36.87  1:17.45      5:27.00   
                     
Växjö SS Lag 1  Växjö Simsällskap            5:29.85   
  Eva Agopcsa  2001      36.15  1:16.43      1:16.43   
  Benjamin Crnalic  2000      42.23  1:31.66      2:48.09   
  Thea Danielsson  2000      36.78  1:16.41      4:04.50   
  Vendela Augustsson  2000      1:25.35  1:25.35      5:29.85   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  09 februari 2013 
Licensierad till: Markaryds Simsällskap  Utskriftstid  11:55