Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Morgondagarnas    Utskriftsdatum  24 januari 2010   
  Tävlingsort  Markaryd    Utskriftstid  10:12   
  Arrangör  Markaryds Simsällskap         
 
 
Gren 1, 25m Frisim Flickor, Finaler 
Sponsor: 23,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            21.45   
Filippa Saistam  2001  Osby Simsällskap            22.83   
Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            22.84   
Emilia Persson  2000  Osby Simsällskap            24.50   
Frida Karlsson  2001  Osby Simsällskap            24.69   
Ebba Axelsson  2001  Markaryds Simsällskap            25.57   
Maya Haraldsson  1999  Osby Simsällskap            26.49   
Amy Holst  1997  Markaryds Simsällskap            27.12   
Ida Ekström  2002  Osby Simsällskap            27.69   
                     
 
Gren 2, 25m Frisim Pojkar, Finaler 
Sponsor: 23,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Teljebrant  2001  Markaryds Simsällskap            21.66   
Isak Persson  2002  Osby Simsällskap            23.27   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Flickor, Finaler 
Sponsor: 45,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexandra Andrei  1999  Osby Simsällskap            45.60   
Nellie Stiberg  1998  Osby Simsällskap            47.16   
Alexandra Beric  1999  Osby Simsällskap            47.94   
Erza Imeri  2000  Markaryds Simsällskap            47.98   
Linnéa Ringdahl  1998  Osby Simsällskap            48.51   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            51.36   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Pojkar, Finaler 
Sponsor: 45,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Lindgren  1999  Osby Simsällskap            43.49   
Teo Teljebrant  1999  Markaryds Simsällskap            44.89   
Victor Lang  1999  Markaryds Simsällskap            49.16   
Eddie Hermansson  1999  Markaryds Simsällskap            49.73   
                     
 
Gren 5, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 
Sponsor: 28,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Stiberg  1998  Osby Simsällskap            23.82   
Erza Imeri  2000  Markaryds Simsällskap            24.42   
Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            26.34   
Emilia Persson  2000  Osby Simsällskap            26.92   
Filippa Saistam  2001  Osby Simsällskap            27.69   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            28.08   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            28.42   
Frida Karlsson  2001  Osby Simsällskap            29.48  oliksidiga bentag 
Ebba Axelsson  2001  Markaryds Simsällskap            31.43   
10  Ida Ekström  2002  Osby Simsällskap            32.29   
11  Amy Holst  1997  Markaryds Simsällskap            32.40   
12  Celicia Jonasson Cervin  2002  Markaryds Simsällskap            38.68  en hand i målgång 
13  Pauline Romberg  2002  Markaryds Simsällskap            40.39   
                     
 
Gren 6, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 
Sponsor: 28,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malte Gustafsson  1999  Markaryds Simsällskap            28.34   
Hugo Teljebrant  2001  Markaryds Simsällskap            28.47   
Victor Lang  1999  Markaryds Simsällskap            30.73  oliksidiga bentag 
Isak Persson  2002  Osby Simsällskap            31.45   
Albin Brink  2001  Markaryds Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 
Sponsor: 56,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexandra Andrei  1999  Osby Simsällskap            54.45   
Alexandra Beric  1999  Osby Simsällskap            55.44   
Maya Haraldsson  1999  Osby Simsällskap            55.91   
Alice Askemyr  1998  Markaryds Simsällskap            57.19   
Linnea Karlsson  1997  Markaryds Simsällskap            58.79   
Linnéa Ringdahl  1998  Osby Simsällskap            1:01.07   
Maja Pettersson  1999  Osby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 
Sponsor: 56,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teo Teljebrant  1999  Markaryds Simsällskap            58.90   
Oscar Lindgren  1999  Osby Simsällskap            DSQ   
Eddie Hermansson  1999  Markaryds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 
Sponsor: 28,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Pettersson  1999  Osby Simsällskap            25.95   
Linnéa Ringdahl  1998  Osby Simsällskap            26.71   
Frida Karlsson  2001  Osby Simsällskap            27.07   
Emilia Persson  2000  Osby Simsällskap            27.43   
Ebba Axelsson  2001  Markaryds Simsällskap            28.03   
Filippa Saistam  2001  Osby Simsällskap            29.43   
Andrea Prai  2001  Osby Simsällskap            30.54   
Maya Haraldsson  1999  Osby Simsällskap            31.06   
Amy Holst  1997  Markaryds Simsällskap            33.09   
10  Celicia Jonasson Cervin  2002  Markaryds Simsällskap            33.10   
11  Ida Ekström  2002  Osby Simsällskap            34.12   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 
Sponsor: 28,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Teljebrant  2001  Markaryds Simsällskap            27.63   
Isak Persson  2002  Osby Simsällskap            29.64   
Albin Brink  2001  Markaryds Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 
Sponsor: 54,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexandra Andrei  1999  Osby Simsällskap            48.95   
Alice Askemyr  1998  Markaryds Simsällskap            54.47   
Erza Imeri  2000  Markaryds Simsällskap            56.93   
Nellie Stiberg  1998  Osby Simsällskap            57.78   
Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap            58.17   
Alexandra Beric  1999  Osby Simsällskap            59.62   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            1:02.09   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 
Sponsor: 54,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malte Gustafsson  1999  Markaryds Simsällskap            53.15   
Teo Teljebrant  1999  Markaryds Simsällskap            54.35   
Oscar Lindgren  1999  Osby Simsällskap            54.39   
Eddie Hermansson  1999  Markaryds Simsällskap            55.69   
Victor Lang  1999  Markaryds Simsällskap            1:00.35   
                     
 
Gren 13, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 
Sponsor: 25,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Helena Lissner  1997  Osby Simsällskap            DNS   
Alexandra Beric  1999  Osby Simsällskap            DSQ   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            DSQ   
Linnéa Ringdahl  1998  Osby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
Sponsor: 25,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Lindgren  1999  Osby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.24  Utskriftsdatum  24 januari 2010 
Licensierad till: Markaryds Simsällskap  Utskriftstid  10:12