Medaljlista per gren
         Tävling:        Kronobergscupen                                        
         Tävlingsdatum:  2014-11-08                                             
         Arrangör:       Markaryds Simsällskap                                  


   Gren 1, 100m Medley Pojkar
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Leo Kan                  1999  Ljungby Simsällskap             1:22.28 Guld, Silver, Brons
Wojciech Kluska          2000  Ljungby Simsällskap             1:22.87 Guld, Silver, Brons
Leo Grahovic             2000  Markaryds Simsällskap           1:29.29 Brons

   Gren 2, 100m Medley Flickor
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Lina Exerman             2002  Älmhults Simsällskap            1:29.87 Brons
Anna Nyika               2002  Ljungby Simsällskap             1:31.47 Brons

   Gren 3, 50m Frisim Pojkar
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Erik Ebbesen             2001  Ljungby Simsällskap               38.93 Guld
Jacob Kenneryd           2001  Ljungby Simsällskap               39.02 Guld, Silver, Brons
Arnav Bhargava           2002  Älmhults Simsällskap              39.83 Guld, Silver, Brons
Charlie Blomberg         2005  Ljungby Simsällskap               45.09 Brons
Emiel Wilts              2004  Älmhults Simsällskap              47.63 Brons
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap               48.74 Brons

   Gren 4, 50m Frisim Flickor
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Kriszta Vorszak          2003  Ljungby Simsällskap               38.33 Guld
Louise Strand            2005  Växjö Simsällskap                 38.83 Guld
Sahlina Lundgren         2004  Ljungby Simsällskap               39.07 Guld, Silver
Liv Fonnesbech           2004  Växjö Simsällskap                 39.12 Guld
Nellie Håkansson         2002  Älmhults Simsällskap              39.31 Guld
Robin Appelman           2002  Älmhults Simsällskap              39.93 Guld
Bella Edvardsson         2005  Växjö Simsällskap                 40.02 Silver, Brons
Elly Andersson           2005  Ljungby Simsällskap               41.11 Silver
Julia van der Poel       2003  Älmhults Simsällskap              42.80 Silver
Vanja Magnusson          2004  Växjö Simsällskap                 43.43 Silver
Leia de Villiere         2002  Växjö Simsällskap                 43.46 Silver
Towe Andersson           2005  Ljungby Simsällskap               45.15 Brons
Ebba Törnqvist           2004  Ljungby Simsällskap               46.01 Brons
Isabella Larsson         2002  Ljungby Simsällskap               46.07 Brons

   Gren 5, 100m Frisim Pojkar
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Oscar Al-Sudany          1997  Ljungby Simsällskap               58.52 Guld, Silver, Brons
Mats Gadajev             2002  Växjö Simsällskap               1:20.56 Brons
Victor Löndal            2003  Markaryds Simsällskap           1:23.97 Brons

   Gren 6, 100m Frisim Flickor
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Louise Ebbesen           2001  Ljungby Simsällskap             1:22.15 Brons

   Gren 7, 25m Fjärilsim Pojkar
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Erik Wiloboken           2002  Älmhults Simsällskap              20.85 Guld, Silver, Brons
Erik Hjelmberg           2003  Växjö Simsällskap                 23.06 Silver, Brons
Jacob Kenneryd           2001  Ljungby Simsällskap               23.58 Silver, Brons

   Gren 8, 25m Fjärilsim Flickor
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Louise Strand            2005  Växjö Simsällskap                 19.54 Guld
Tilda Arthursson         2003  Växjö Simsällskap                 19.61 Guld, Silver, Brons
Sahlina Lundgren         2004  Ljungby Simsällskap               19.75 Guld, Silver, Brons
Elisia Samuelsson        2002  Växjö Simsällskap                 19.87 Guld
Elin Cronqvist           2005  Växjö Simsällskap                 20.37 Guld
Tove Gustafsson          2004  Alvesta Simsällskap               21.38 Silver, Brons
Vanja Magnusson          2004  Växjö Simsällskap                 22.73 Silver, Brons
Julia van der Poel       2003  Älmhults Simsällskap              23.82 Silver
Elly Andersson           2005  Ljungby Simsällskap               23.84 Silver, Brons
Klara Andersson          2002  Alvesta Simsällskap               23.99 Silver, Brons
Ebba Törnqvist           2004  Ljungby Simsällskap               25.09 Brons
Isabella Larsson         2002  Ljungby Simsällskap               25.73 Brons
Ida Rickhardsson         2003  Ljungby Simsällskap               26.15 Brons
Linnea Bergman           2003  Ljungby Simsällskap               27.09 Brons

   Gren 9, 50m Fjärilsim Pojkar
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Mats Gadajev             2002  Växjö Simsällskap                 42.05 Brons
Bilal Gadajev            2001  Växjö Simsällskap                 44.97 Brons
Alvin Eriksson           2003  Växjö Simsällskap                 45.68 Brons

   Gren 11, 50m Ryggsim Pojkar
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Mats Gadajev             2002  Växjö Simsällskap                 45.82 Guld, Silver, Brons
Erik Ebbesen             2001  Ljungby Simsällskap               45.95 Guld
Jacob Kenneryd           2001  Ljungby Simsällskap               46.65 Silver
Bilal Gadajev            2001  Växjö Simsällskap                 47.82 Silver, Brons
Alvin Eriksson           2003  Växjö Simsällskap                 48.67 Silver, Brons
Anton Hjelmberg          2001  Växjö Simsällskap                 48.91 Silver, Brons
Ludvig Hjelmberg         2006  Växjö Simsällskap                 52.87 Brons
Emil Bengtsson           2003  Ljungby Simsällskap               54.97 Brons

   Gren 12, 50m Ryggsim Flickor
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Zandra Hultqvist         2004  Växjö Simsällskap                 44.11 Guld
Klara Andersson          2002  Alvesta Simsällskap               44.33 Guld
Sahlina Lundgren         2004  Ljungby Simsällskap               45.27 Guld, Silver
Sophie Wilts             2001  Älmhults Simsällskap              46.82 Silver, Brons
Wilma Åstrand            2002  Alvesta Simsällskap               47.69 Silver, Brons
Tilda Arthursson         2003  Växjö Simsällskap                 49.92 Silver
Elin Cronqvist           2005  Växjö Simsällskap                 51.01 Brons
Linnea Bengtsson         2003  Markaryds Simsällskap             51.89 Brons

   Gren 13, 100m Ryggsim Pojkar
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Mauritz Soldewall        2000  Markaryds Simsällskap           1:14.27 Guld, Silver
Leo Kan                  1999  Ljungby Simsällskap             1:28.22 Silver, Brons

   Gren 14, 100m Ryggsim Flickor
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Anna Nyika               2002  Ljungby Simsällskap             1:33.09 Brons

   Gren 15, 50m Bröstsim Pojkar
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Erik Wiloboken           2002  Älmhults Simsällskap              47.90 Guld
Alvin Eriksson           2003  Växjö Simsällskap                 52.84 Silver, Brons
Erik Axelsson            2007  Markaryds Simsällskap             57.42 Brons
Vincent Staberg          2006  Ljungby Simsällskap               57.77 Brons

   Gren 16, 50m Bröstsim Flickor
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Sophie Wilts             2001  Älmhults Simsällskap              51.47 Silver
Linnea Bengtsson         2003  Markaryds Simsällskap             56.86 Brons
Zandra Hultqvist         2004  Växjö Simsällskap                 57.88 Brons
Tilda Nyrell             2004  Alvesta Simsällskap               58.58 Brons
Lilly Johnsson           2005  Älmhults Simsällskap              58.68 Brons

   Gren 17, 100m Bröstsim Pojkar
Namn                     Född  Förening                            Tid Medaljer
Wojciech Kluska          2000  Ljungby Simsällskap             1:32.41 Guld, Silver, Brons
Leo Kan                  1999  Ljungby Simsällskap             1:40.13 Brons
Victor Löndal            2003  Markaryds Simsällskap           1:45.23 Brons

Skapat av: WinGrodan Medalj V1.0 Copyright 2005 IC Control AB, Licensierad till: Markaryds Simsällskap
Utskriftsdatum: 2014-11-08 11:24:21