Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Kronobergscupen    Utskriftsdatum  08 november 2014   
  Tävlingsort  Markaryd    Utskriftstid  11:46   
  Arrangör  Markaryds Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 november 2014         
 
 
Gren 1, 100m Medley Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leo Kan  1999  Ljungby Simsällskap            1:22.28   
Wojciech Kluska  2000  Ljungby Simsällskap            1:22.87   
Leo Grahovic  2000  Markaryds Simsällskap            1:29.29   
Erik Wiloboken  2002  Älmhults Simsällskap            1:37.51   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Exerman  2002  Älmhults Simsällskap            1:29.87   
Anna Nyika  2002  Ljungby Simsällskap            1:31.47   
Tilda Nyrell  2004  Alvesta Simsällskap            1:58.14   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            38.93   
Jacob Kenneryd  2001  Ljungby Simsällskap            39.02   
Arnav Bhargava  2002  Älmhults Simsällskap            39.83   
Filip Wik  2002  Ljungby Simsällskap            41.11   
Henry Forsberg  2004  Markaryds Simsällskap            41.23   
Emil Bengtsson  2003  Ljungby Simsällskap            41.97   
Levente Nagy  2005  Ljungby Simsällskap            43.66   
Emilio Castellanos  2004  Växjö Simsällskap            44.57   
Charlie Blomberg  2005  Ljungby Simsällskap            45.09   
10  Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap            45.37   
11  Emiel Wilts  2004  Älmhults Simsällskap            47.63   
12  William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            48.74   
13  Olle Håkansson  2003  Älmhults Simsällskap            49.66   
14  Gustav Karlsson  2002  Ljungby Simsällskap            51.15   
15  Vincent Staberg  2006  Ljungby Simsällskap            53.95   
16  Erik Axelsson  2007  Markaryds Simsällskap            56.46   
Erik Hjelmberg  2003  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aimée Estrada Hermansson  2003  Växjö Simsällskap            36.89   
Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap            38.33   
Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap            38.83   
Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap            39.07   
Liv Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap            39.12   
Nellie Håkansson  2002  Älmhults Simsällskap            39.31   
Robin Appelman  2002  Älmhults Simsällskap            39.93   
Bella Edvardsson  2005  Växjö Simsällskap            40.02   
Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap            40.12   
10  Elisia Samuelsson  2002  Växjö Simsällskap            40.36   
11  Gabriella Simion  2001  Växjö Simsällskap            40.57   
12  Elly Andersson  2005  Ljungby Simsällskap            41.11   
13  Ida Rickhardsson  2003  Ljungby Simsällskap            41.87   
14  Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsällskap            42.52   
15  Julia van der Poel  2003  Älmhults Simsällskap            42.80   
16  Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap            43.43   
17  Leia de Villiere  2002  Växjö Simsällskap            43.46   
18  Linnea Bergman  2003  Ljungby Simsällskap            44.04   
19  Towe Andersson  2005  Ljungby Simsällskap            45.15   
20  Ebba Törnqvist  2004  Ljungby Simsällskap            46.01   
21  Isabella Larsson  2002  Ljungby Simsällskap            46.07   
22  Linnea Bengtsson  2003  Markaryds Simsällskap            50.02   
23  Moa Jacobsen  2006  Markaryds Simsällskap            57.97   
24  Maria Davidsson  2005  Ljungby Simsällskap            59.64   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Al-Sudany  1997  Ljungby Simsällskap            58.52   
Wojciech Kluska  2000  Ljungby Simsällskap            1:14.52   
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap            1:15.68   
Mats Gadajev  2002  Växjö Simsällskap            1:20.56   
Victor Löndal  2003  Markaryds Simsällskap            1:23.97   
Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap            1:28.26   
Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap            1:29.67   
Bilal Gadajev  2001  Växjö Simsällskap            1:29.88   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsällskap            1:18.04   
Anna Nyika  2002  Ljungby Simsällskap            1:18.19   
Lina Exerman  2002  Älmhults Simsällskap            1:19.04   
Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            1:22.15   
Sophie Wilts  2001  Älmhults Simsällskap            1:25.63   
Klara Andersson  2002  Alvesta Simsällskap            1:30.83   
Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap            1:33.59   
                     
 
Gren 7, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Wiloboken  2002  Älmhults Simsällskap            20.85   
Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap            22.17   
Henry Forsberg  2004  Markaryds Simsällskap            22.81   
Erik Hjelmberg  2003  Växjö Simsällskap            23.06   
Jacob Kenneryd  2001  Ljungby Simsällskap            23.58   
Levente Nagy  2005  Ljungby Simsällskap            26.33   
Emil Bengtsson  2003  Ljungby Simsällskap            28.40   
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            30.95   
Charlie Blomberg  2005  Ljungby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap            19.54   
Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap            19.61   
Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap            19.75   
Elisia Samuelsson  2002  Växjö Simsällskap            19.87   
Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap            20.37   
Bella Edvardsson  2005  Växjö Simsällskap            21.01   
Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap            21.38   
Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            22.49   
Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap            22.73   
Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap            22.73   
11  Julia van der Poel  2003  Älmhults Simsällskap            23.82   
12  Elly Andersson  2005  Ljungby Simsällskap            23.84   
13  Klara Andersson  2002  Alvesta Simsällskap            23.99   
14  Ebba Törnqvist  2004  Ljungby Simsällskap            25.09   
15  Isabella Larsson  2002  Ljungby Simsällskap            25.73   
16  Ida Rickhardsson  2003  Ljungby Simsällskap            26.15   
17  Linnea Bergman  2003  Ljungby Simsällskap            27.09   
18  Tilda Nyrell  2004  Alvesta Simsällskap            27.32   
Frida Engvall  2004  Växjö Simsällskap            DSQ   
Gabriella Simion  2001  Växjö Simsällskap            DSQ   
Towe Andersson  2005  Ljungby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            41.45   
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap            41.46   
Mats Gadajev  2002  Växjö Simsällskap            42.05   
Bilal Gadajev  2001  Växjö Simsällskap            44.97   
Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap            45.68   
Leo Grahovic  2000  Markaryds Simsällskap            46.06   
Filip Wik  2002  Ljungby Simsällskap            50.32   
Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap            51.64   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Exerman  2002  Älmhults Simsällskap            40.34   
Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsällskap            45.17   
Liv Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap            46.33   
Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap            47.85   
Aimée Estrada Hermansson  2003  Växjö Simsällskap            49.17   
Zandra Hultqvist  2004  Växjö Simsällskap            49.87   
Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsällskap            50.29   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mats Gadajev  2002  Växjö Simsällskap            45.82   
Erik Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            45.95   
Jacob Kenneryd  2001  Ljungby Simsällskap            46.65   
Bilal Gadajev  2001  Växjö Simsällskap            47.82   
Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap            48.67   
Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap            48.91   
Henry Forsberg  2004  Markaryds Simsällskap            52.02   
Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap            52.53   
Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap            52.87   
10  Victor Löndal  2003  Markaryds Simsällskap            53.12   
11  Emil Bengtsson  2003  Ljungby Simsällskap            54.97   
12  Olle Håkansson  2003  Älmhults Simsällskap            56.36   
13  Erik Axelsson  2007  Markaryds Simsällskap            58.87   
14  Vincent Staberg  2006  Ljungby Simsällskap            1:01.15   
15  Gustav Karlsson  2002  Ljungby Simsällskap            1:03.40   
Arnav Bhargava  2002  Älmhults Simsällskap            DSQ   
Emiel Wilts  2004  Älmhults Simsällskap            DSQ   
Emilio Castellanos  2004  Växjö Simsällskap            DSQ   
Erik Hjelmberg  2003  Växjö Simsällskap            DSQ   
Levente Nagy  2005  Ljungby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Zandra Hultqvist  2004  Växjö Simsällskap            44.11   
Klara Andersson  2002  Alvesta Simsällskap            44.33   
Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap            45.27   
Sophie Wilts  2001  Älmhults Simsällskap            46.82   
Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap            47.69   
Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            47.89   
Bella Edvardsson  2005  Växjö Simsällskap            49.70   
Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap            49.92   
Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap            51.01   
10  Robin Appelman  2002  Älmhults Simsällskap            51.37   
11  Julia van der Poel  2003  Älmhults Simsällskap            51.79   
12  Linnea Bengtsson  2003  Markaryds Simsällskap            51.89   
13  Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap            51.95   
14  Elly Andersson  2005  Ljungby Simsällskap            52.00   
15  Linnea Bergman  2003  Ljungby Simsällskap            53.58   
16  Leia de Villiere  2002  Växjö Simsällskap            53.77   
17  Ida Rickhardsson  2003  Ljungby Simsällskap            55.02   
18  Frida Engvall  2004  Växjö Simsällskap            55.53   
19  Towe Andersson  2005  Ljungby Simsällskap            55.74   
20  Lilly Johnsson  2005  Älmhults Simsällskap            56.57   
21  Moa Jacobsen  2006  Markaryds Simsällskap            1:06.73   
Ebba Törnqvist  2004  Ljungby Simsällskap            DSQ   
Liv Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap            DSQ   
Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap            DSQ   
Maria Davidsson  2005  Ljungby Simsällskap            DSQ   
Nellie Håkansson  2002  Älmhults Simsällskap            DSQ   
Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mauritz Soldewall  2000  Markaryds Simsällskap            1:14.27   
Leo Kan  1999  Ljungby Simsällskap            1:28.22   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsällskap            1:28.00   
Anna Nyika  2002  Ljungby Simsällskap            1:33.09   
Kriszta Vorszak  2003  Ljungby Simsällskap            1:37.74   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Wiloboken  2002  Älmhults Simsällskap            47.90   
Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap            52.84   
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap            53.43   
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            55.19   
Emilio Castellanos  2004  Växjö Simsällskap            55.20   
Olle Håkansson  2003  Älmhults Simsällskap            56.25   
Erik Axelsson  2007  Markaryds Simsällskap            57.42   
Vincent Staberg  2006  Ljungby Simsällskap            57.77   
Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap            1:03.50   
Arnav Bhargava  2002  Älmhults Simsällskap            DSQ   
Charlie Blomberg  2005  Ljungby Simsällskap            DSQ   
Gustav Karlsson  2002  Ljungby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elisia Samuelsson  2002  Växjö Simsällskap            51.01   
Sophie Wilts  2001  Älmhults Simsällskap            51.47   
Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap            52.16   
Isabella Larsson  2002  Ljungby Simsällskap            52.39   
Leia de Villiere  2002  Växjö Simsällskap            53.38   
Gabriella Simion  2001  Växjö Simsällskap            54.65   
Linnea Bengtsson  2003  Markaryds Simsällskap            56.86   
Zandra Hultqvist  2004  Växjö Simsällskap            57.88   
Tilda Nyrell  2004  Alvesta Simsällskap            58.58   
10  Lilly Johnsson  2005  Älmhults Simsällskap            58.68   
11  Frida Engvall  2004  Växjö Simsällskap            1:01.38   
12  Maria Davidsson  2005  Ljungby Simsällskap            1:01.81   
13  Moa Jacobsen  2006  Markaryds Simsällskap            1:10.49   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wojciech Kluska  2000  Ljungby Simsällskap            1:32.41   
Leo Grahovic  2000  Markaryds Simsällskap            1:36.24   
Leo Kan  1999  Ljungby Simsällskap            1:40.13   
Filip Wik  2002  Ljungby Simsällskap            1:43.15   
Victor Löndal  2003  Markaryds Simsällskap            1:45.23   
Mauritz Soldewall  2000  Markaryds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Aimée Estrada Hermansson  2003  Växjö Simsällskap            1:36.86   
Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap            1:46.75   
Nellie Håkansson  2002  Älmhults Simsällskap            1:46.77   
Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsällskap            1:52.47   
                     
 
Gren 19, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Växjö SS 1  Växjö Simsällskap            2:28.03   
  Mats Gadajev  2002                 
  Anton Strand  2003                 
  Bilal Gadajev  2001                 
  Anton Hjelmberg  2001      2:28.03        2:28.03   
                     
Växjö SS 2  Växjö Simsällskap            2:38.85   
  Alvin Eriksson  2003                 
  Tilda Arthursson  2003                 
  Elisia Samuelsson  2002                 
  Aimée Estrada Hermansson  2003      2:38.85        2:38.85   
                     
Älmhult Lag 1  Älmhults Simsällskap            2:43.54   
  Nellie Håkansson  2002                 
  Lina Exerman  2002                 
  Robin Appelman  2002                 
  Julia van der Poel  2003      2:43.54        2:43.54   
                     
Ljungby SS 3  Ljungby Simsällskap            2:47.23   
  Aidan Sagadin  2006                 
  Filip Wik  2002                 
  Emil Bengtsson  2003                 
  Jacob Kenneryd  2001      2:47.23        2:47.23   
                     
Växjö SS 3  Växjö Simsällskap            2:52.58   
  Gabriella Simion  2001                 
  Erik Hjelmberg  2003                 
  Bella Edvardsson  2005                 
  Liv Fonnesbech  2004      2:52.58        2:52.58   
                     
Ljungby SS 4  2005  Ljungby Simsällskap            2:55.59   
  Sahlina Lundgren  2004                 
  Isabella Larsson  2002                 
  Linnea Bergman  2003                 
  Ida Rickhardsson  2003      2:55.59        2:55.59   
                     
Växjö SS 4  Växjö Simsällskap            2:58.10   
  Louise Strand  2005                 
  Vanja Magnusson  2004                 
  Zandra Hultqvist  2004                 
  Elin Cronqvist  2005      2:58.10        2:58.10   
                     
Älmhult Lag 2  Älmhults Simsällskap            2:59.03   
  Erik Wiloboken  2002                 
  Olle Håkansson  2003                 
  Arnav Bhargava  2002                 
  Emiel Wilts  2004      2:59.03        2:59.03   
                     
Ljungby SS 6  2002  Ljungby Simsällskap            3:00.84   
  Elly Andersson  2005                 
  Towe Andersson  2005                 
  Ebba Törnqvist  2004                 
  Gustav Karlsson  2002      3:00.84        3:00.84   
                     
10  Växjö SS 5  Växjö Simsällskap            3:12.07   
  Emilio Castellanos  2004                 
  Frida Engvall  2004                 
  Ludvig Hjelmberg  2006                 
  Leia de Villiere  2002      3:12.07        3:12.07   
                     
11  Ljungby SS 7  2002  Ljungby Simsällskap            3:18.99   
  Levente Nagy  2005                 
  William Bogren-Karlsson  2005                 
  Charlie Blomberg  2005                 
  Vincent Staberg  2006      3:18.99        3:18.99   
                     
Markaryd  Markaryds Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 20, 4X100m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Ljungby SS 1  Ljungby Simsällskap            5:33.74   
  Leo Kan  1999                 
  Anna Nyika  2002                 
  Kriszta Vorszak  2003                 
  Erik Ebbesen  2001        5:33.74      5:33.74   
                     
Ljungby SS 2  2000  Ljungby Simsällskap            5:41.19   
  Wojciech Kluska  2000                 
  Leah Sagadin  2002                 
  Jenny Davidsson  2003                 
  Louise Ebbesen  2001        5:41.19      5:41.19   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 november 2014 
Licensierad till: Markaryds Simsällskap  Utskriftstid  11:46