Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Kronobergscupen    Utskriftsdatum  23 januari 2016   
  Tävlingsort  Markaryd    Utskriftstid  13:32   
  Arrangör  Markaryds Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 januari 2016         
 
 
Gren 1, 100m Medley Pojkar, Finaler 
Sponsor: B 1.35 - S 1.29 - G 1.24 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvig Hallum  2003  Växjö Simsällskap            1:21.93   
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap            1:22.43   
Victor Löndal  2003  Markaryds Simsällskap            1:24.97   
Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap            1:29.80   
Andreas Åström  2003  Växjö Simsällskap            1:37.73   
Erik Hjelmberg  2003  Växjö Simsällskap            1:37.81   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Flickor, Finaler 
Sponsor: B 1.35 - S 1.29 - G 1.24 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap            1:21.11   
Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsällskap            1:26.09   
Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap            1:27.72   
Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap            1:28.64   
Mina Vukosavljevic  2005  Växjö Simsällskap            1:31.05   
Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap            1:31.60   
Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap            1:37.89   
Linnea Bengtsson  2003  Markaryds Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Pojkar, Finaler 
Sponsor: B 49 - S 44 - G 40 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Karlsson  2002  Ljungby Simsällskap            37.24   
Isac Lennartsson  2004  Ljungby Simsällskap            37.36   
Levente Nagy  2005  Ljungby Simsällskap            37.36   
Theo Ståhle  2006  Växjö Simsällskap            38.36   
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            38.93   
Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap            40.39   
Erik Axelsson  2007  Markaryds Simsällskap            40.46   
Fabian Kelemit  2004  Växjö Simsällskap            41.97   
Linus Kling  2004  Växjö Simsällskap            42.77   
10  Hugo Hermansson  2004  Växjö Simsällskap            43.39   
11  Mircea Hristodor  2004  Växjö Simsällskap            43.84   
12  Mattias Jönsson  2006  Växjö Simsällskap            43.91   
13  Albin Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            44.02   
14  Melvin Lundgren  2006  Ljungby Simsällskap            45.34   
15  Victor Bogren-Karlsson  2008  Ljungby Simsällskap            1:08.03   
Joakim Månsson  2001  Älmhults Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Flickor, Finaler 
Sponsor: B 49 - S 44 - G 40 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap            36.29   
Mina Vukosavljevic  2005  Växjö Simsällskap            36.51   
Julia Gamberg  2005  Ljungby Simsällskap            38.59   
Isabella Larsson  2002  Ljungby Simsällskap            38.77   
Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap            39.21   
Siri Wibert  2004  Växjö Simsällskap            39.43   
Agnes Hildebrand Westerbe  2004  Växjö Simsällskap            39.46   
Kajsa Månsson  2003  Växjö Simsällskap            39.58   
Molly Bäckström  2004  Växjö Simsällskap            39.69   
10  Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap            40.20   
11  Elsa Haglund  2004  Älmhults Simsällskap            41.57   
11  Maria Davidsson  2005  Ljungby Simsällskap            41.57   
13  Duyen Huynh  2003  Ljungby Simsällskap            41.79   
14  Alice Hässlebro  2004  Växjö Simsällskap            42.78   
15  Agnes Sjö  2004  Växjö Simsällskap            43.82   
16  Nina Gustavsson  2006  Växjö Simsällskap            45.24   
17  Maja Widqvist  2004  Växjö Simsällskap            46.19   
18  Felicia Bernlind  2004  Ljungby Simsällskap            46.95   
18  Moa Jacobsen  2006  Markaryds Simsällskap            46.95   
20  Ella Sjö  2006  Växjö Simsällskap            50.55   
21  Victoria Wernersson  2004  Växjö Simsällskap            51.10   
22  Evelin Szilvester  2006  Ljungby Simsällskap            51.82   
23  Ellen Karlson  2005  Ljungby Simsällskap            54.47   
24  Frida Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            54.78   
25  Emilia Carlsson  2007  Ljungby Simsällskap            56.01   
26  Hanna Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            57.02   
27  Boglarka Kovacs  2006  Ljungby Simsällskap            1:02.92   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Pojkar, Finaler 
Sponsor: B 1.24 - S 1.18 - G 1.13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felix Kelemit  2001  Växjö Simsällskap            1:06.83   
Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap            1:08.05   
Mats Gadajev  2002  Växjö Simsällskap            1:11.54   
Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap            1:12.03   
Victor Löndal  2003  Markaryds Simsällskap            1:15.17   
Danial Rezaei  2001  Växjö Simsällskap            1:15.26   
Erik Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            1:18.53   
Henry Forsberg  2004  Markaryds Simsällskap            1:24.38   
Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap            1:24.73   
10  Filip Wik  2002  Ljungby Simsällskap            1:29.56   
11  Daniel Shebalin  2002  Älmhults Simsällskap            1:35.29   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Flickor, Finaler 
Sponsor: B 1.24 - S 1.18 - G 1.13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap            1:06.87   
Edit Wiesel-Axelsson  2002  Ljungby Simsällskap            1:08.06   
Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap            1:11.71   
Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            1:14.83   
Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsällskap            1:16.18   
Anna Nyika  2002  Ljungby Simsällskap            1:17.48   
Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap            1:17.95   
Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap            1:20.63   
Towe Andersson  2005  Ljungby Simsällskap            1:22.49   
10  Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsällskap            1:27.17   
11  Agnes Bondesson-Crene  2002  Ljungby Simsällskap            1:29.65   
Linnea Bengtsson  2003  Markaryds Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
Sponsor: B 28 - S 24 - G 21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            19.11   
Levente Nagy  2005  Ljungby Simsällskap            19.19   
Erik Hjelmberg  2003  Växjö Simsällskap            19.43   
Henry Forsberg  2004  Markaryds Simsällskap            20.12   
Gustav Karlsson  2002  Ljungby Simsällskap            21.16   
Hugo Hermansson  2004  Växjö Simsällskap            22.69   
                     
 
Gren 8, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 
Sponsor: B 28 - S 24 - G 21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Haglund  2002  Älmhults Simsällskap            17.25   
Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap            19.39   
Molly Bäckström  2004  Växjö Simsällskap            20.34   
Isabella Larsson  2002  Ljungby Simsällskap            21.38   
Julia Gamberg  2005  Ljungby Simsällskap            21.44   
Agnes Hildebrand Westerbe  2004  Växjö Simsällskap            21.57   
Elsa Haglund  2004  Älmhults Simsällskap            23.17   
Maria Davidsson  2005  Ljungby Simsällskap            23.32   
Siri Wibert  2004  Växjö Simsällskap            24.13   
10  Moa Jacobsen  2006  Markaryds Simsällskap            25.17   
11  Duyen Huynh  2003  Ljungby Simsällskap            27.94   
                     
 
Gren 9, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
Sponsor: B 46 - S 42 - G 38 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap            34.17   
Leo Grahovic  2000  Markaryds Simsällskap            34.56   
Bilal Gadajev  2001  Växjö Simsällskap            35.80   
Mats Gadajev  2002  Växjö Simsällskap            37.22   
Erik Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            37.52   
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap            37.72   
Ludvig Hallum  2003  Växjö Simsällskap            39.56   
Filip Wik  2002  Ljungby Simsällskap            42.96   
Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap            44.79   
10  Isac Lennartsson  2004  Ljungby Simsällskap            45.07   
11  Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap            45.49   
                     
 
Gren 10, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 
Sponsor: B 46 - S 42 - G 38 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap            38.70   
Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsällskap            39.11   
Anna Nyika  2002  Ljungby Simsällskap            40.82   
Towe Andersson  2005  Ljungby Simsällskap            40.94   
Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsällskap            43.88   
Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap            43.97   
Linnea Bengtsson  2003  Markaryds Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 
Sponsor: B 55 - S 50 - G 46 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henry Forsberg  2004  Markaryds Simsällskap            43.52   
Aidan Sagadin  2006  Ljungby Simsällskap            46.12   
Erik Axelsson  2007  Markaryds Simsällskap            46.44   
Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap            47.70   
Gustav Karlsson  2002  Ljungby Simsällskap            47.71   
Theo Ståhle  2006  Växjö Simsällskap            48.01   
Levente Nagy  2005  Ljungby Simsällskap            49.08   
Linus Kling  2004  Växjö Simsällskap            50.36   
Fabian Kelemit  2004  Växjö Simsällskap            50.97   
10  Mattias Jönsson  2006  Växjö Simsällskap            52.09   
11  Mircea Hristodor  2004  Växjö Simsällskap            53.12   
12  Daniel Shebalin  2002  Älmhults Simsällskap            53.82   
13  Albin Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            54.50   
14  Melvin Lundgren  2006  Ljungby Simsällskap            56.16   
15  Victor Bogren-Karlsson  2008  Ljungby Simsällskap            1:10.87   
Andreas Åström  2003  Växjö Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 
Sponsor: B 55 - S 50 - G 46 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erika Åkesson  2000  Ljungby Simsällskap            33.41   
Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsällskap            35.09   
Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap            40.43   
Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap            42.07   
Towe Andersson  2005  Ljungby Simsällskap            42.79   
Wilma Haglund  2002  Älmhults Simsällskap            43.02   
Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap            43.99   
Alice Hässlebro  2004  Växjö Simsällskap            45.71   
Molly Bäckström  2004  Växjö Simsällskap            46.03   
10  Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap            48.47   
11  Kajsa Månsson  2003  Växjö Simsällskap            49.53   
12  Agnes Sjö  2004  Växjö Simsällskap            50.55   
13  Nina Gustavsson  2006  Växjö Simsällskap            50.83   
14  Emilia Carlsson  2007  Ljungby Simsällskap            56.03   
15  Ella Sjö  2006  Växjö Simsällskap            57.38   
16  Victoria Wernersson  2004  Växjö Simsällskap            58.08   
17  Felicia Bernlind  2004  Ljungby Simsällskap            59.64   
18  Maja Widqvist  2004  Växjö Simsällskap            1:00.53   
19  Frida Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            1:02.44   
20  Evelin Szilvester  2006  Ljungby Simsällskap            1:07.14   
21  Hanna Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            1:09.04   
22  Ellen Karlson  2005  Ljungby Simsällskap            1:12.94   
23  Boglarka Kovacs  2006  Ljungby Simsällskap            1:20.58   
Agnes Bondesson-Crene  2002  Ljungby Simsällskap            DNS   
Duyen Huynh  2003  Ljungby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 
Sponsor: B 1.36 - S 1.30 - G 1.25 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap            1:05.68   
Leo Grahovic  2000  Markaryds Simsällskap            1:17.64   
Felix Kelemit  2001  Växjö Simsällskap            1:25.59   
Bilal Gadajev  2001  Växjö Simsällskap            1:27.07   
Danial Rezaei  2001  Växjö Simsällskap            1:28.20   
Erik Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            1:28.99   
Mats Gadajev  2002  Växjö Simsällskap            1:29.08   
Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap            1:30.77   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 
Sponsor: B 1.36 - S 1.30 - G 1.25 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edit Wiesel-Axelsson  2002  Ljungby Simsällskap            1:19.85   
Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsällskap            1:24.63   
Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsällskap            1:28.93   
Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            1:29.03   
Anna Nyika  2002  Ljungby Simsällskap            1:33.06   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 
Sponsor: B 59 - S 55 - G 51 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Kurilenko  1999  Ljungby Simsällskap            32.16   
Joakim Månsson  2001  Älmhults Simsällskap            40.36   
Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap            42.14   
William Bogren-Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            47.54   
Hugo Hermansson  2004  Växjö Simsällskap            49.51   
Erik Axelsson  2007  Markaryds Simsällskap            51.80   
Isac Lennartsson  2004  Ljungby Simsällskap            53.03   
Linus Kling  2004  Växjö Simsällskap            54.91   
Fabian Kelemit  2004  Växjö Simsällskap            55.44   
10  Daniel Shebalin  2002  Älmhults Simsällskap            55.57   
11  Mattias Jönsson  2006  Växjö Simsällskap            56.87   
12  Erik Hjelmberg  2003  Växjö Simsällskap            57.47   
13  Mircea Hristodor  2004  Växjö Simsällskap            57.51   
14  Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap            58.81   
15  Albin Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            59.44   
16  Melvin Lundgren  2006  Ljungby Simsällskap            1:01.19   
17  Victor Bogren-Karlsson  2008  Ljungby Simsällskap            1:05.63   
Andreas Åström  2003  Växjö Simsällskap            DNS   
Theo Ståhle  2006  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 
Sponsor: B 59 - S 55 - G 51 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leah Sagadin  2002  Ljungby Simsällskap            42.67   
Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsällskap            44.94   
Mina Vukosavljevic  2005  Växjö Simsällskap            45.19   
Wilma Haglund  2002  Älmhults Simsällskap            46.40   
Elsa Haglund  2004  Älmhults Simsällskap            47.99   
Isabella Larsson  2002  Ljungby Simsällskap            48.64   
Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap            49.40   
Agnes Bondesson-Crene  2002  Ljungby Simsällskap            49.53   
Siri Wibert  2004  Växjö Simsällskap            50.83   
10  Agnes Hildebrand Westerbe  2004  Växjö Simsällskap            51.55   
11  Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap            52.68   
12  Maria Davidsson  2005  Ljungby Simsällskap            53.13   
13  Agnes Sjö  2004  Växjö Simsällskap            53.27   
14  Kajsa Månsson  2003  Växjö Simsällskap            53.34   
15  Nina Gustavsson  2006  Växjö Simsällskap            56.39   
16  Ella Sjö  2006  Växjö Simsällskap            58.37   
17  Victoria Wernersson  2004  Växjö Simsällskap            59.21   
18  Felicia Bernlind  2004  Ljungby Simsällskap            59.38   
19  Moa Jacobsen  2006  Markaryds Simsällskap            59.58   
20  Frida Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            1:01.73   
21  Ellen Karlson  2005  Ljungby Simsällskap            1:03.68   
22  Evelin Szilvester  2006  Ljungby Simsällskap            1:03.82   
23  Alice Hässlebro  2004  Växjö Simsällskap            1:03.92   
Boglarka Kovacs  2006  Ljungby Simsällskap            DSQ   
Emilia Carlsson  2007  Ljungby Simsällskap            DSQ   
Hanna Karlsson  2005  Ljungby Simsällskap            DSQ   
Maja Widqvist  2004  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 
Sponsor: B 1.46 - S 1.39 - G 1.33 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Bilal Gadajev  2001  Växjö Simsällskap            1:31.14   
Victor Löndal  2003  Markaryds Simsällskap            1:31.46   
Felix Kelemit  2001  Växjö Simsällskap            1:31.73   
Danial Rezaei  2001  Växjö Simsällskap            1:39.83   
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap            1:41.83   
Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap            1:42.65   
Ludvig Hallum  2003  Växjö Simsällskap            1:45.95   
Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap            1:48.83   
Filip Wik  2002  Ljungby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 
Sponsor: B 1.46 - S 1.39 - G 1.33 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap            1:31.55   
Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            1:35.33   
Jenny Davidsson  2003  Ljungby Simsällskap            1:35.35   
Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap            1:42.78   
Heidi Palencsar  2002  Ljungby Simsällskap            1:43.34   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  23 januari 2016 
Licensierad till: Markaryds Simsällskap  Utskriftstid  13:32