Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Morgondagarnas    Utskriftsdatum  14 februari 2009   
  Tävlingsort  Markaryd    Utskriftstid  10:25   
  Arrangör  Markaryds Simsällskap         
 
 
Gren 1, 25m Frisim Flickor, Finaler 
Sponsor: 23,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sandra Wanderoy  1994  Ljungby Simsällskap            18.22   
Enissa Kazemi  1999  Markaryds Simsällskap            18.43   
Maja Pettersson  1999  Osby Simsällskap            19.35   
Julia Jensen  1999  Ljungby Simsällskap            20.17   
Alice Askemyr  1998  Markaryds Simsällskap            23.51   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            24.38   
Frida Nilsson  1996  Ljungby Simsällskap            24.49   
Alexandra Andrei  1999  Osby Simsällskap            24.65   
Alexandra Beric  1999  Osby Simsällskap            24.93   
10  Emilia Persson  2000  Osby Simsällskap            24.94   
11  Erza Imeri  2000  Markaryds Simsällskap            25.73   
12  Bianca Bergman  2000  Osby Simsällskap            26.51   
13  Emelie Borling  1999  Ljungby Simsällskap            28.23   
14  Jennifer Svensson  1999  Osby Simsällskap            28.29   
15  Celine Karlsson  2001  Markaryds Simsällskap            30.63   
16  Filippa Saistam  2001  Osby Simsällskap            30.70   
17  Ella Sjödahl  2002  Ljungby Simsällskap            35.58   
18  Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            35.63   
19  Ida Ekenberg  2000  Ljungby Simsällskap            42.67   
20  Anna Nyika  1999  Ljungby Simsällskap            44.81   
Viola Lundqvisat  2001  Osby Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 25m Frisim Pojkar, Finaler 
Sponsor: 23,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludvig Moberg  1997  Ljungby Simsällskap            18.97  felaktig start 
Teo Teljebrant  1999  Markaryds Simsällskap            20.94   
Alex Dam  1996  Ljungby Simsällskap            22.27   
Omidullah Alizada  1997  Ljungby Simsällskap            24.19   
Albin Persson  2000  Ljungby Simsällskap            27.13   
Hugo Teljebrant  2001  Markaryds Simsällskap            28.29   
Albin Brink  2001  Markaryds Simsällskap            35.41   
Isaac Nielsen Berntsson  2001  Markaryds Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Flickor, Finaler 
Sponsor: 45,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Sjödahl  2000  Ljungby Simsällskap            43.09   
Linnea Karlsson  1997  Markaryds Simsällskap            43.10   
Wilma Fahlén  1999  Ljungby Simsällskap            44.57   
Felicia Arningsmark  1998  Ljungby Simsällskap            46.33   
Nelly Stiberg  1998  Osby Simsällskap            49.18   
Penny Salomonsson  1997  Ljungby Simsällskap            55.85   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Pojkar, Finaler 
Sponsor: 45,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Persson  1999  Ljungby Simsällskap            40.92   
Lukas Brynte  1996  Markaryds Simsällskap            45.50   
Oliver Finnman  1997  Osby Simsällskap            46.17   
Samuel Winqvist  1999  Markaryds Simsällskap            50.62   
                     
 
Gren 5, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 
Sponsor: 28,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sandra Wanderoy  1994  Ljungby Simsällskap            22.37   
Enissa Kazemi  1999  Markaryds Simsällskap            23.67  Felaktig start 
Emelie Borling  1999  Ljungby Simsällskap            27.57   
Linnea Karlsson  1997  Markaryds Simsällskap            27.87   
Nellie Finnman  1999  Osby Simsällskap            28.29   
Nelly Stiberg  1998  Osby Simsällskap            28.32   
Alice Askemyr  1998  Markaryds Simsällskap            28.81   
Alexandra Andrei  1999  Osby Simsällskap            29.09   
Julia Jensen  1999  Ljungby Simsällskap            29.57   
10  Penny Salomonsson  1997  Ljungby Simsällskap            30.30  Felaktiga bentag 
11  Erza Imeri  2000  Markaryds Simsällskap            30.59   
12  Alexandra Beric  1999  Osby Simsällskap            31.63   
13  Emilia Persson  2000  Osby Simsällskap            31.65  Felaktiga bentag 
14  Jennifer Svensson  1999  Osby Simsällskap            31.97  Felaktiga bentag 
15  Bianca Bergman  2000  Osby Simsällskap            32.33   
16  Filippa Saistam  2001  Osby Simsällskap            32.93   
17  Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            32.98  Felaktigt simsätt 
18  Ellen Persson  2000  Osby Simsällskap            33.59  En hand i målgång 
19  Anna Nyika  1999  Ljungby Simsällskap            35.36  Felaktiga bentag 
20  Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            36.21   
21  Ida Ekenberg  2000  Ljungby Simsällskap            36.80  Oliksidiga bentag 
22  Viola Lundqvisat  2001  Osby Simsällskap            37.18  Felaktigt simsätt 
23  Celine Karlsson  2001  Markaryds Simsällskap            37.43   
24  Ronja Bjerstedt  1999  Osby Simsällskap            40.60  Felaktiga bentag 
                     
 
Gren 6, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 
Sponsor: 28,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alex Dam  1996  Ljungby Simsällskap            24.97   
Lukas Brynte  1996  Markaryds Simsällskap            26.11   
Omidullah Alizada  1997  Ljungby Simsällskap            26.51  Oliksidiga bentag 
Teo Teljebrant  1999  Markaryds Simsällskap            28.60  Felaktiga bentag 
Albin Persson  2000  Ljungby Simsällskap            28.93   
Ludvig Moberg  1997  Ljungby Simsällskap            30.54  Felaktig start 
Hugo Teljebrant  2001  Markaryds Simsällskap            33.16   
Albin Brink  2001  Markaryds Simsällskap            44.93  Felaktiga bentag 
Isaac Nielsen Berntsson  2001  Markaryds Simsällskap            DNS   
Simon van der Kaag  1999  Ljungby Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 
Sponsor: 56,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Arningsmark  1998  Ljungby Simsällskap            44.99   
Maja Pettersson  1999  Osby Simsällskap            56.76   
Wilma Fahlén  1999  Ljungby Simsällskap            56.90   
Frida Nilsson  1996  Ljungby Simsällskap            1:00.40   
Linnéa Sjödahl  2000  Ljungby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 
Sponsor: 56,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Persson  1999  Ljungby Simsällskap            54.28   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 
Sponsor: 28,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Penny Salomonsson  1997  Ljungby Simsällskap            24.21  Felaktig start 
Sandra Wanderoy  1994  Ljungby Simsällskap            24.80   
Felicia Arningsmark  1998  Ljungby Simsällskap            26.41   
Julia Jensen  1999  Ljungby Simsällskap            27.43   
Nelly Stiberg  1998  Osby Simsällskap            27.63   
Alexandra Andrei  1999  Osby Simsällskap            28.07   
Erza Imeri  2000  Markaryds Simsällskap            28.09   
Agnes Cato  2001  Osby Simsällskap            28.38   
Emelie Borling  1999  Ljungby Simsällskap            28.54   
10  Jennifer Svensson  1999  Osby Simsällskap            29.16   
11  Maja Pettersson  1999  Osby Simsällskap            29.48   
12  Celine Karlsson  2001  Markaryds Simsällskap            29.76   
13  Filippa Saistam  2001  Osby Simsällskap            30.38   
14  Alice Askemyr  1998  Markaryds Simsällskap            30.90   
15  Ella Sjödahl  2002  Ljungby Simsällskap            31.27   
16  Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            31.45   
17  Bianca Bergman  2000  Osby Simsällskap            31.73   
18  Alexandra Beric  1999  Osby Simsällskap            32.59   
19  Emilia Persson  2000  Osby Simsällskap            33.46   
20  Ronja Bjerstedt  1999  Osby Simsällskap            36.45  Felaktig målgång 
21  Ida Ekenberg  2000  Ljungby Simsällskap            37.59   
22  Ellen Persson  2000  Osby Simsällskap            40.95  Magläge i målgång 
Viola Lundqvisat  2001  Osby Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 
Sponsor: 28,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludvig Moberg  1997  Ljungby Simsällskap            23.76   
Alex Dam  1996  Ljungby Simsällskap            25.98   
Omidullah Alizada  1997  Ljungby Simsällskap            26.39   
Hugo Teljebrant  2001  Markaryds Simsällskap            30.65   
Albin Persson  2000  Ljungby Simsällskap            32.19   
Albin Brink  2001  Markaryds Simsällskap            38.15   
Isaac Nielsen Berntsson  2001  Markaryds Simsällskap            DNS   
Simon van der Kaag  1999  Ljungby Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 
Sponsor: 54,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Sjödahl  2000  Ljungby Simsällskap            48.81   
Linnea Karlsson  1997  Markaryds Simsällskap            53.65   
Enissa Kazemi  1999  Markaryds Simsällskap            56.77   
Frida Nilsson  1996  Ljungby Simsällskap            DSQ   
Wilma Fahlén  1999  Ljungby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 
Sponsor: 54,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Persson  1999  Ljungby Simsällskap            50.26   
Lukas Brynte  1996  Markaryds Simsällskap            52.75   
Teo Teljebrant  1999  Markaryds Simsällskap            59.66   
Samuel Winqvist  1999  Markaryds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 
Sponsor: 25,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sandra Wanderoy  1994  Ljungby Simsällskap            20.33   
Linnéa Sjödahl  2000  Ljungby Simsällskap            22.44   
Felicia Arningsmark  1998  Ljungby Simsällskap            24.98   
Wilma Fahlén  1999  Ljungby Simsällskap            26.82   
Julia Jensen  1999  Ljungby Simsällskap            29.16   
                     
 
Gren 14, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
Sponsor: 25,00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Finnman  1997  Osby Simsällskap            23.76   
Simon Persson  1999  Ljungby Simsällskap            24.21   
Ludvig Moberg  1997  Ljungby Simsällskap            DSQ   
Samuel Winqvist  1999  Markaryds Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.15.00 
Licensierad till: Markaryds Simsällskap