Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  OF-Sprint    Utskriftsdatum  28 mars 2009   
  Tävlingsort  Markaryd    Utskriftstid  18:46   
  Arrangör  Markaryds Simsällskap         
 
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kajsa Bengtsson  1999  Värnamo Simsällskap            17.73   
Emilia Christiansen  1999  S71            18.88   
Julia Landberg  1999  Växjö Simsällskap            19.61   
Nora Stillman  2000  Växjö Simsällskap            20.16   
Julia Clemedtson  1999  Linköpings Allmänna SS            22.70   
Sandra Lange  1999  Älmhults Simsällskap            26.73   
Matilda Winqvist  1999  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stina Bengtsson  1998  Alvesta Simsällskap            19.60   
Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap            19.77   
Evelina Gustavsson  1998  Växjö Simsällskap            22.22   
Emma Svensson  1998  Gnosjö Simsällskap            23.99   
                     
 
Gren 2, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Noah Svensson  1999  Värnamo Simsällskap            18.45   
Daniel Jonsson  1999  Växjö Simsällskap            19.59   
Karl Frantz  1999  Älmhults Simsällskap            20.32   
Björn Halldin  2000  Alvesta Simsällskap            23.32   
Samuel Winqvist  1999  Markaryds Simsällskap            DSQ   
Oleg Serdjukov  1999  Värnamo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Johansson  1998  Markaryds Simsällskap            17.84   
Erik Halldin  1998  Alvesta Simsällskap            21.79   
Victor Järgren  1998  Alvesta Simsällskap            22.09   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Johnsson  1997  Älmhults Simsällskap            36.49   
Elin Brink  1997  Markaryds Simsällskap            37.03   
Mathilda Emilsson  1997  Älmhults Simsällskap            41.97   
Jonna Nordström  1997  S71            42.11   
Johanna Westman  1997  Älmhults Simsällskap            42.22   
Charlotte Möricke  1997  Växjö Simsällskap            48.72   
Linnea Karlsson  1997  Markaryds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 13 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Helén Lange  1996  Älmhults Simsällskap            31.83   
Rebecka Winqvist  1996  Markaryds Simsällskap            33.03   
Emilia Ernstsson  1996  S71            38.35   
Ebba Sigeback  1996  S71            39.01   
Elin Johansson  1996  Markaryds Simsällskap            46.03   
Matilda Elingfors  1996  Växjö Simsällskap            55.83   
Victoria Gustavsson  1996  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 14 - 99 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Fransson  1994  Markaryds Simsällskap            30.76   
Moa Bertelsen  1994  Älmhults Simsällskap            31.88   
Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap            33.53   
Victoria Johnsson  1994  Älmhults Simsällskap            33.79   
Frida Winqvist  1995  Växjö Simsällskap            35.60   
Therese Luong  1994  Gnosjö Simsällskap            36.29   
Therese Håkansson  1995  Älmhults Simsällskap            41.47   
Emma Sandberg  1994  Gnosjö Simsällskap            46.85   
Doruntina Imeri  1994  Markaryds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moses Antblad  1997  Älmhults Simsällskap            46.32   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 13 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Clemedtson  1996  Linköpings Allmänna SS            41.30   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 14 - 99 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Paulus Antblad  1995  Älmhults Simsällskap            30.97   
Emil Boyadzhiev  1994  Älmhults Simsällskap            34.11   
                     
 
Gren 5, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kajsa Bengtsson  1999  Värnamo Simsällskap            19.02   
Matilda Winqvist  1999  Växjö Simsällskap            20.45   
Julia Landberg  1999  Växjö Simsällskap            21.47   
Emilia Christiansen  1999  S71            21.97   
Nora Stillman  2000  Växjö Simsällskap            22.03   
Julia Clemedtson  1999  Linköpings Allmänna SS            22.66   
Klara Leijon  1999  Alvesta Simsällskap            23.89   
Liv Widqvist  1999  Växjö Simsällskap            24.29   
Sandra Lange  1999  Älmhults Simsällskap            24.97   
10  Ida Ljungdahl  2000  Älmhults Simsällskap            25.29   
11  Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap            25.37   
12  Sofia Stjepanovic  1999  Alvesta Simsällskap            25.72   
13  Erza Imeri  2000  Markaryds Simsällskap            26.17   
14  Rebecka Antblad  2000  Älmhults Simsällskap            30.20   
15  Ellen Lindholm  1999  Älmhults Simsällskap            30.21   
16  Sandra Karlsson  2000  Alvesta Simsällskap            31.08   
                     
 
Gren 6, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Jonsson  1999  Växjö Simsällskap            20.10   
Björn Halldin  2000  Alvesta Simsällskap            20.96   
Noah Svensson  1999  Värnamo Simsällskap            21.96   
Karl Frantz  1999  Älmhults Simsällskap            22.51   
Samuel Winqvist  1999  Markaryds Simsällskap            22.96   
Johan Zöllner  2000  Värnamo Simsällskap            23.77   
Oleg Serdjukov  1999  Värnamo Simsällskap            23.80   
Oscar Luong  1999  Gnosjö Simsällskap            23.94   
Eddie Hermansson  1999  Markaryds Simsällskap            25.67   
10  Ivan Boyadzhiev  2000  Älmhults Simsällskap            25.71   
11  Teo Teljebrant  1999  Markaryds Simsällskap            26.08   
12  Elias Olsson  2001  Markaryds Simsällskap            32.01   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap            47.63   
Stina Bengtsson  1998  Alvesta Simsällskap            48.73   
Evelina Gustavsson  1998  Växjö Simsällskap            50.97   
Emma Svensson  1998  Gnosjö Simsällskap            54.26   
Fanny Elingfors  1998  Växjö Simsällskap            56.11   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 12 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Johnsson  1997  Älmhults Simsällskap            38.26   
Johanna Westman  1997  Älmhults Simsällskap            40.77   
Jonna Nordström  1997  S71            40.88   
Elin Brink  1997  Markaryds Simsällskap            41.87   
Mathilda Emilsson  1997  Älmhults Simsällskap            43.28   
Charlotte Möricke  1997  Växjö Simsällskap            44.78   
Elin Johnsson  1997  Alvesta Simsällskap            45.38   
Johanna Johnsson  1997  Alvesta Simsällskap            46.43   
Isabell Edvardsson  1997  Gnosjö Simsällskap            47.76   
10  Linnea Karlsson  1997  Markaryds Simsällskap            53.68   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 13 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Helén Lange  1996  Älmhults Simsällskap            35.30   
Rebecka Winqvist  1996  Markaryds Simsällskap            37.99   
Rebecka Winqvist  1996  Markaryds Simsällskap            37.99   
Emilia Ernstsson  1996  S71            39.34   
Elin Johansson  1996  Markaryds Simsällskap            41.99   
Matilda Elingfors  1996  Växjö Simsällskap            48.37   
Victoria Gustavsson  1996  Växjö Simsällskap            50.88   
Rebecka Winqvist  1996  Markaryds Simsällskap            37.28  EXTRA 
Rebecka Winqvist  1996  Markaryds Simsällskap            37.28  EXTRA 
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 14 - 99 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Fransson  1994  Markaryds Simsällskap            33.03   
Moa Bertelsen  1994  Älmhults Simsällskap            33.48   
Victoria Johnsson  1994  Älmhults Simsällskap            33.59   
Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap            34.07   
Doruntina Imeri  1994  Markaryds Simsällskap            35.14   
Frida Winqvist  1995  Växjö Simsällskap            35.95   
Therese Luong  1994  Gnosjö Simsällskap            37.67   
Therese Håkansson  1995  Älmhults Simsällskap            41.95   
Emma Sandberg  1994  Gnosjö Simsällskap            44.95   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Johansson  1998  Markaryds Simsällskap            44.42   
Erik Halldin  1998  Alvesta Simsällskap            48.58   
Victor Järgren  1998  Alvesta Simsällskap            53.35   
Albin Bengtsson  1998  Alvesta Simsällskap            1:04.54   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Wiman  1997  Växjö Simsällskap            46.74   
Moses Antblad  1997  Älmhults Simsällskap            46.97   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 13 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Clemedtson  1996  Linköpings Allmänna SS            38.73   
Lukas Brynte  1996  Markaryds Simsällskap            46.99   
Gustaf Järgren  1996  Alvesta Simsällskap            54.52   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 14 - 99 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Paulus Antblad  1995  Älmhults Simsällskap            31.91   
Emil Boyadzhiev  1994  Älmhults Simsällskap            35.13   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Flickor, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kajsa Bengtsson  1999  Värnamo Simsällskap    43.55        1:28.51   
Matilda Winqvist  1999  Växjö Simsällskap    44.08        1:38.41   
Julia Landberg  1999  Växjö Simsällskap    49.00        1:42.97   
Nora Stillman  2000  Växjö Simsällskap    48.80        1:45.71   
Julia Clemedtson  1999  Linköpings Allmänna SS    51.91        1:52.19   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Flickor, Finaler 11 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap    50.25        1:42.72   
Stina Bengtsson  1998  Alvesta Simsällskap    51.64        1:46.59   
Evelina Gustavsson  1998  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Flickor, Finaler 12 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Johnsson  1997  Älmhults Simsällskap    37.34        1:17.73   
Elin Brink  1997  Markaryds Simsällskap    39.30        1:22.56   
Jonna Nordström  1997  S71    40.29        1:26.16   
Johanna Westman  1997  Älmhults Simsällskap    41.03        1:28.41   
Mathilda Emilsson  1997  Älmhults Simsällskap    43.68        1:29.66   
Isabell Edvardsson  1997  Gnosjö Simsällskap    48.69        1:40.93   
Elin Johnsson  1997  Alvesta Simsällskap    48.77        1:44.96   
Johanna Johnsson  1997  Alvesta Simsällskap    52.05        1:49.60   
Linnea Karlsson  1997  Markaryds Simsällskap    53.38        1:54.56   
Charlotte Möricke  1997  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Flickor, Finaler 13 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecka Winqvist  1996  Markaryds Simsällskap    35.76        1:15.48   
Helén Lange  1996  Älmhults Simsällskap    36.03        1:16.72   
Ebba Sigeback  1996  S71    40.37        1:24.67   
Emilia Ernstsson  1996  S71    39.86        1:24.87   
Matilda Elingfors  1996  Växjö Simsällskap    50.24        1:41.91   
Victoria Gustavsson  1996  Växjö Simsällskap    53.27        1:45.48   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Flickor, Finaler 14 - 99 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Fransson  1994  Markaryds Simsällskap    32.69        1:10.50   
Victoria Johnsson  1994  Älmhults Simsällskap    34.49        1:12.68   
Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap    35.00        1:13.41   
Doruntina Imeri  1994  Markaryds Simsällskap    35.04        1:14.48   
Moa Bertelsen  1994  Älmhults Simsällskap    34.55        1:16.56   
Frida Winqvist  1995  Växjö Simsällskap    36.89        1:18.11   
Therese Luong  1994  Gnosjö Simsällskap    37.11        1:19.86   
Therese Håkansson  1995  Älmhults Simsällskap    42.45        1:29.35   
Emma Sandberg  1994  Gnosjö Simsällskap    44.87        1:36.88   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Pojkar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Jonsson  1999  Växjö Simsällskap    46.33        1:40.08   
Karl Frantz  1999  Älmhults Simsällskap    48.53        1:40.21   
Noah Svensson  1999  Värnamo Simsällskap    47.08        1:45.72   
Björn Halldin  2000  Alvesta Simsällskap    50.43        1:45.84   
Oleg Serdjukov  1999  Värnamo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Pojkar, Finaler 11 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Johansson  1998  Markaryds Simsällskap    43.92        1:38.09   
Erik Halldin  1998  Alvesta Simsällskap    50.93        1:48.14   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Pojkar, Finaler 12 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Moses Antblad  1997  Älmhults Simsällskap    47.16        1:39.26   
Hugo Wiman  1997  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Pojkar, Finaler 13 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Clemedtson  1996  Linköpings Allmänna SS    40.58        1:28.07   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Pojkar, Finaler 14 - 99 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Paulus Antblad  1995  Älmhults Simsällskap    31.88        1:08.53   
Emil Boyadzhiev  1994  Älmhults Simsällskap    34.76        1:17.35   
                     
 
Gren 11, 4X50m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Älmhult SS Fl Lag 1  1997  Älmhults Simsällskap            2:33.75   
  Johanna Johnsson  1997      31.93        31.93   
  Mathilda Emilsson  1997      37.53        1:09.46   
  Sandra Lange  1999      50.04        1:59.50   
  Johanna Westman  1997      34.25        2:33.75   
                     
Växjö SS Lag 1  1997  Växjö Simsällskap            2:44.15   
  Charlotte Möricke  1997      39.64        39.64   
  Julia Landberg  1999      40.79        1:20.43   
  Ebba Petersson  1998      42.41        2:02.84   
  Matilda Winqvist  1999      41.31        2:44.15   
                     
Alvesta Lag 1 Damer  1997  Alvesta Simsällskap            2:52.48   
  Johanna Johnsson  1997      40.03        40.03   
  Sofia Stjepanovic  1999      48.56        1:28.59   
  Elin Johnsson  1997      43.91        2:12.50   
  Stina Bengtsson  1998      39.98        2:52.48   
                     
Växjö SS Lag 2  1997  Växjö Simsällskap            3:08.02   
  Nora Stillman  2000      43.12        43.12   
  Liv Widqvist  1999      48.64        1:31.76   
  Evelina Gustavsson  1998      42.40        2:14.16   
  Fanny Elingfors  1998      53.86        3:08.02   
                     
                     
 
Gren 12, 4X50m Frisim Pojkar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alvesta Lag 1 Pojkar  1997  Alvesta Simsällskap            3:05.69   
  Victor Järgren  1998      43.04        43.04   
  Albin Bengtsson  1998      57.99        1:41.03   
  Erik Halldin  1998      43.14        2:24.17   
  Björn Halldin  2000      41.52        3:05.69   
                     
Markaryd Markaryd  1997  Markaryds Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 13, 4X50m Frisim Flickor, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mss Mss  1994  Markaryds Simsällskap            1:57.26   
  Rebecka Winqvist  1996      29.84        29.84   
  Johanna Fransson  1994      28.95        58.79   
  Elvira Andersen  1995      29.71        1:28.50   
  Doruntina Imeri  1994      28.76        1:57.26   
                     
Älmhult SS Fl Lag 1  1994  Älmhults Simsällskap            2:04.17   
  Helén Lange  1996      30.17        30.17   
  Therese Håkansson  1995      33.81        1:03.98   
  Moa Bertelsen  1994      29.67        1:33.65   
  Victoria Johnsson  1994      30.52        2:04.17   
                     
Markaryd Flickor  1997  Markaryds Simsällskap            2:40.23   
  Elin Brink  1997      33.19        33.19   
  Elin Johansson  1996      34.98        1:08.17   
  Erza Imeri  2000      51.21        1:59.38   
  Linnea Karlsson  1997      40.85        2:40.23   
                     
Gnosjö SS  Gnosjö Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 14, 4X50m Frisim Pojkar, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Älmhult SS Po Lag 1  1995  Älmhults Simsällskap            2:17.25   
  Paulus Antblad  1995      26.89        26.89   
  Moses Antblad  1997      39.34        1:06.23   
  Karl Frantz  1999      41.67        1:47.90   
  Emil Boyadzhiev  1994      29.35        2:17.25   
                     
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kajsa Bengtsson  1999  Värnamo Simsällskap            20.77   
Emilia Christiansen  1999  S71            23.98   
Julia Landberg  1999  Växjö Simsällskap            23.99   
Matilda Winqvist  1999  Växjö Simsällskap            24.27   
Liv Widqvist  1999  Växjö Simsällskap            25.14   
Nora Stillman  2000  Växjö Simsällskap            25.83   
Klara Leijon  1999  Alvesta Simsällskap            26.44   
Julia Clemedtson  1999  Linköpings Allmänna SS            26.67   
Sofia Stjepanovic  1999  Alvesta Simsällskap            27.69   
10  Erza Imeri  2000  Markaryds Simsällskap            28.94   
11  Sandra Lange  1999  Älmhults Simsällskap            30.01   
12  Ida Ljungdahl  2000  Älmhults Simsällskap            30.68   
13  Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap            32.89   
14  Ellen Lindholm  1999  Älmhults Simsällskap            32.90   
15  Sandra Karlsson  2000  Alvesta Simsällskap            35.14   
                     
 
Gren 16, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn Halldin  2000  Alvesta Simsällskap            22.92   
Samuel Winqvist  1999  Markaryds Simsällskap            23.71   
Oscar Luong  1999  Gnosjö Simsällskap            24.61   
Daniel Jonsson  1999  Växjö Simsällskap            25.09   
Oleg Serdjukov  1999  Värnamo Simsällskap            26.17   
Andreas Brynte  1999  Markaryds Simsällskap            26.73   
Teo Teljebrant  1999  Markaryds Simsällskap            27.09   
Johan Zöllner  2000  Värnamo Simsällskap            27.89   
Elias Olsson  2001  Markaryds Simsällskap            28.98   
10  Ivan Boyadzhiev  2000  Älmhults Simsällskap            33.63   
Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap            DSQ   
Eddie Hermansson  1999  Markaryds Simsällskap            DSQ   
Noah Svensson  1999  Värnamo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap            50.34   
Stina Bengtsson  1998  Alvesta Simsällskap            53.55   
Emma Svensson  1998  Gnosjö Simsällskap            54.07   
Evelina Gustavsson  1998  Växjö Simsällskap            55.60   
Fanny Elingfors  1998  Växjö Simsällskap            1:02.34   
Emma Berthagen  1998  Växjö Simsällskap            1:02.68   
Ebba Hardinsson  1998  Markaryds Simsällskap            1:04.65   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 12 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonna Nordström  1997  S71            40.52   
Johanna Johnsson  1997  Alvesta Simsällskap            49.61   
Isabell Edvardsson  1997  Gnosjö Simsällskap            49.61   
Elin Johnsson  1997  Alvesta Simsällskap            51.15   
Charlotte Möricke  1997  Växjö Simsällskap            52.20   
Linnea Karlsson  1997  Markaryds Simsällskap            1:02.03   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 13 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Winqvist  1996  Markaryds Simsällskap            39.21   
Ebba Sigeback  1996  S71            43.91   
Matilda Elingfors  1996  Växjö Simsällskap            52.09   
Victoria Gustavsson  1996  Växjö Simsällskap            52.83   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 14 - 99 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Fransson  1994  Markaryds Simsällskap            36.31   
Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap            38.32   
Frida Winqvist  1995  Växjö Simsällskap            39.76   
Doruntina Imeri  1994  Markaryds Simsällskap            40.36   
Therese Luong  1994  Gnosjö Simsällskap            40.72   
Emma Sandberg  1994  Gnosjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Johansson  1998  Markaryds Simsällskap            51.08   
Victor Järgren  1998  Alvesta Simsällskap            52.40   
Erik Halldin  1998  Alvesta Simsällskap            56.36   
Albin Bengtsson  1998  Alvesta Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Wiman  1997  Växjö Simsällskap            51.44   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 13 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Clemedtson  1996  Linköpings Allmänna SS            47.18   
Lukas Brynte  1996  Markaryds Simsällskap            56.79   
Gustaf Järgren  1996  Alvesta Simsällskap            58.12   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 14 - 99 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Boyadzhiev  1994  Älmhults Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 19, 25m Frisim Flickor, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kajsa Bengtsson  1999  Värnamo Simsällskap            16.03   
Emilia Christiansen  1999  S71            17.41   
Matilda Winqvist  1999  Växjö Simsällskap            17.86   
Julia Clemedtson  1999  Linköpings Allmänna SS            17.90   
Julia Landberg  1999  Växjö Simsällskap            17.93   
Nora Stillman  2000  Växjö Simsällskap            18.28   
Liv Widqvist  1999  Växjö Simsällskap            20.83   
Sofia Stjepanovic  1999  Alvesta Simsällskap            20.97   
Erza Imeri  2000  Markaryds Simsällskap            22.11   
10  Sandra Lange  1999  Älmhults Simsällskap            22.37   
11  Klara Leijon  1999  Alvesta Simsällskap            22.45   
12  Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap            23.26   
13  Ida Ljungdahl  2000  Älmhults Simsällskap            23.59   
14  Ellen Lindholm  1999  Älmhults Simsällskap            29.97   
                     
 
Gren 20, 25m Frisim Pojkar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Jonsson  1999  Växjö Simsällskap            16.85   
Noah Svensson  1999  Värnamo Simsällskap            18.20   
Johan Zöllner  2000  Värnamo Simsällskap            19.80   
Malte Gustafsson  1999  Markaryds Simsällskap            19.87   
Teo Teljebrant  1999  Markaryds Simsällskap            19.87   
Oleg Serdjukov  1999  Värnamo Simsällskap            19.93   
Oscar Luong  1999  Gnosjö Simsällskap            20.33   
Samuel Winqvist  1999  Markaryds Simsällskap            20.37   
Andreas Brynte  1999  Markaryds Simsällskap            21.71   
10  Elias Olsson  2001  Markaryds Simsällskap            22.38   
11  Ivan Boyadzhiev  2000  Älmhults Simsällskap            24.89   
12  Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap            39.19   
Björn Halldin  2000  Alvesta Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Flickor, Finaler 11 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stina Bengtsson  1998  Alvesta Simsällskap            39.24   
Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap            42.45   
Evelina Gustavsson  1998  Växjö Simsällskap            43.44   
Emma Svensson  1998  Gnosjö Simsällskap            43.52   
Emma Berthagen  1998  Växjö Simsällskap            48.94   
Fanny Elingfors  1998  Växjö Simsällskap            54.37   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Flickor, Finaler 12 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonna Nordström  1997  S71            34.03   
Charlotte Möricke  1997  Växjö Simsällskap            36.96   
Isabell Edvardsson  1997  Gnosjö Simsällskap            39.71   
Linnea Karlsson  1997  Markaryds Simsällskap            41.85   
Johanna Johnsson  1997  Alvesta Simsällskap            42.21   
Elin Johnsson  1997  Alvesta Simsällskap            47.13   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Flickor, Finaler 13 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Winqvist  1996  Markaryds Simsällskap            30.82   
Emilia Ernstsson  1996  S71            33.06   
Ebba Sigeback  1996  S71            34.65   
Elin Johansson  1996  Markaryds Simsällskap            35.55   
Matilda Elingfors  1996  Växjö Simsällskap            37.88   
Victoria Gustavsson  1996  Växjö Simsällskap            42.07   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Flickor, Finaler 14 - 99 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Fransson  1994  Markaryds Simsällskap            29.02   
Doruntina Imeri  1994  Markaryds Simsällskap            29.80   
Therese Luong  1994  Gnosjö Simsällskap            31.17   
Frida Winqvist  1995  Växjö Simsällskap            31.58   
Emma Sandberg  1994  Gnosjö Simsällskap            37.23   
Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Pojkar, Finaler 11 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Johansson  1998  Markaryds Simsällskap            38.33   
Victor Järgren  1998  Alvesta Simsällskap            43.28   
Erik Halldin  1998  Alvesta Simsällskap            43.59   
Albin Bengtsson  1998  Alvesta Simsällskap            57.22   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Pojkar, Finaler 12 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Wiman  1997  Växjö Simsällskap            39.30   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Pojkar, Finaler 13 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Clemedtson  1996  Linköpings Allmänna SS            34.04   
Lukas Brynte  1996  Markaryds Simsällskap            42.75   
Gustaf Järgren  1996  Alvesta Simsällskap            52.64   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Pojkar, Finaler 14 - 99 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Boyadzhiev  1994  Älmhults Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 23, 4X50m Medley Flickor, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alvesta Lag 1 Damer  1997  Alvesta Simsällskap            3:21.54   
  Sofia Stjepanovic  1999      57.57        57.57   
  Johanna Johnsson  1997      52.70        1:50.27   
  Elin Johnsson  1997      49.71        2:39.98   
  Stina Bengtsson  1998      41.56        3:21.54   
                     
                     
 
Gren 24, 4X50m Medley Pojkar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Markaryd Markaryd  1997  Markaryds Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 25, 4X50m Medley Flickor, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mss Mss  1994  Markaryds Simsällskap            2:14.39   
  Johanna Fransson  1994      32.97        32.97   
  Elvira Andersen  1995      38.47        1:11.44   
  Rebecka Winqvist  1996      33.77        1:45.21   
  Doruntina Imeri  1994      29.18        2:14.39   
                     
Gnosjö SS  Gnosjö Simsällskap            2:55.34   
  Emma Sandberg  1994      44.49        44.49   
  Isabell Edvardsson  1997      50.61        1:35.10   
  Therese Luong  1994      36.66        2:11.76   
  Emma Svensson  1998      43.58        2:55.34   
                     
Markaryd Flickor  1997  Markaryds Simsällskap            3:36.77   
  Elin Johansson  1996      42.83        42.83   
  Ebba Hardinsson  1998      1:05.93        1:48.76   
  Linnea Karlsson  1997      57.15        2:45.91   
  Erza Imeri  2000      50.86        3:36.77   
                     
                     
 
Gren 26, 4X50m Medley Pojkar, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alvesta Lag 1 Pojkar  1997  Alvesta Simsällskap            3:22.20   
  Gustaf Järgren  1996      53.45        53.45   
  Björn Halldin  2000      51.45        1:44.90   
  Erik Halldin  1998      53.16        2:38.06   
  Victor Järgren  1998      44.14        3:22.20   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.02 
Licensierad till: Markaryds Simsällskap