Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Morgondagarnas    Utskriftsdatum  22 januari 2011   
  Tävlingsort  Markaryd    Utskriftstid  11:05   
  Arrangör  Markaryds simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 januari 2011         
 
 
Gren 1, 25m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Pranjic  2000  Ljungby Simsällskap            19.89   
Hanna Persson  1998  Markaryds Simsällskap            19.95   
Ronja Bjerstedt  1999  Osby Simsällskap            21.72   
Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap            21.73   
Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            22.73   
Anna Nyika  2002  Ljungby Simsällskap            22.99   
Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsällskap            23.41   
Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            24.00   
Maya Haraldsson  1999  Osby Simsällskap            24.38   
10  Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap            24.89   
11  Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap            25.91   
12  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            26.34   
13  Linnéa Erntsson  2001  Osby Simsällskap            26.44   
14  Isabelle Holst  2002  Osby Simsällskap            26.96   
15  Izabelle Wallenborg  2002  Osby Simsällskap            27.85   
16  Thea Tidlundh  2003  Osby Simsällskap            30.62   
17  Jennyfer Gomez Gomez  2001  Osby Simsällskap            31.34   
18  Tilda Dahl  2003  Osby Simsällskap            33.28   
19  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            34.39   
20  Nellie Gustavsson  2002  Osby Simsällskap            36.15   
21  Maja Sjöberg  1903  Osby Simsällskap            36.20   
22  Tuva Askemyr  2003  Markaryds Simsällskap            43.15   
Tilda Svensson  2003  Osby Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 25m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Olsson  2001  Markaryds Simsällskap            20.49   
Mauritz Soldewall  2000  Markaryds Simsällskap            21.47   
Robin Johansson  2001  Ljungby Simsällskap            21.61   
Elias Kenneryd  1999  Ljungby Simsällskap            22.13   
Pontus Borling  2002  Ljungby Simsällskap            24.59   
Benjamin Boros  2000  Ljungby Simsällskap            26.20   
Erik Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            33.94   
Alfred Cato  2004  Osby Simsällskap            39.78   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Stiberg  1998  Osby Simsällskap            40.47   
Alexandra Beric  1999  Osby Simsällskap            40.93   
Maja Persson  2000  Markaryds Simsällskap            43.54   
Isabella Pranjic  1998  Ljungby Simsällskap            43.69   
Ebba Axelsson  2001  Markaryds Simsällskap            44.33   
Emelie Borling  1999  Ljungby Simsällskap            47.26   
Ida Ekström  2002  Osby Simsällskap            53.64   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Garri Hong  2000  Ljungby Simsällskap            38.57   
Eddie Hermansson  1999  Markaryds Simsällskap            41.66   
Isak Persson  2002  Osby Simsällskap            43.03   
Hugo Teljebrant  2001  Markaryds Simsällskap            43.45   
Daniel Andersson  1998  Osby Simsällskap            45.07   
                     
 
Gren 5, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Persson  1998  Markaryds Simsällskap            24.98   
Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap            25.89   
Ebba Axelsson  2001  Markaryds Simsällskap            26.73   
Isabella Pranjic  1998  Ljungby Simsällskap            26.98   
Ronja Bjerstedt  1999  Osby Simsällskap            27.30  Oliksidiga bentag 
Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            27.73   
Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            28.50   
Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            28.98   
Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap            29.24  Felaktig start 
10  Clara Pranjic  2000  Ljungby Simsällskap            29.77   
11  Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap            29.79   
12  Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsällskap            31.08   
13  Melissa Nyberg  2000  Osby Simsällskap            31.77  En hand i målgång 
14  Sigrid Bylander  2002  Ljungby Simsällskap            32.45   
15  Izabelle Wallenborg  2002  Osby Simsällskap            32.53   
16  Thea Tidlundh  2003  Osby Simsällskap            33.09  Oliksidiga bentag 
17  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            33.25  Felaktigt simsätt 
18  Jennyfer Gomez Gomez  2001  Osby Simsällskap            33.95   
19  Isabella Larsson  2002  Ljungby Simsällskap            34.48  Oliksidiga bentag 
20  Isabelle Holst  2002  Osby Simsällskap            34.50  Felaktig målgång 
21  Tilda Dahl  2003  Osby Simsällskap            35.95   
22  Linnéa Erntsson  2001  Osby Simsällskap            35.99  Avbrutet simsätt 
23  Angelica Gomez Gomez  2003  Osby Simsällskap            36.35   
24  Moa Engström  2003  Osby Simsällskap            40.59  Oliksidiga bentag 
25  Linnea Fridell  2002  Ljungby Simsällskap            41.27   
26  Isabella Törnros  2002  Ljungby Simsällskap            43.88  Oliksidiga bentag 
27  Emma Erntsson  2004  Osby Simsällskap            44.10  Oliksidiga bentag 
28  Maja Sjöberg  1903  Osby Simsällskap            48.26  Felaktigt simsätt 
29  Nellie Gustavsson  2002  Osby Simsällskap            49.31  Oliksidiga bentag 
30  Tuva Askemyr  2003  Markaryds Simsällskap            49.51  Oliksidiga bentag 
Tilda Svensson  2003  Osby Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Olsson  2001  Markaryds Simsällskap            27.17   
Robin Johansson  2001  Ljungby Simsällskap            27.64   
Albin Persson  2002  Ljungby Simsällskap            27.69   
Benjamin Boros  2000  Ljungby Simsällskap            27.93   
Mauritz Soldewall  2000  Markaryds Simsällskap            28.41  Oliksidiga bentag 
Hugo Teljebrant  2001  Markaryds Simsällskap            28.47   
Pontus Borling  2002  Ljungby Simsällskap            30.88   
Erik Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            32.10  Oliksidiga bentag 
Elias Kenneryd  1999  Ljungby Simsällskap            32.63  Felaktiga bentag 
10  Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap            33.14   
11  Mattis Engström  2003  Osby Simsällskap            39.97  Oliksidiga bentag 
12  Alfred Cato  2004  Osby Simsällskap            44.21  Felaktigt simsätt 
13  Jakob Kenneryd  2001  Ljungby Simsällskap            53.18  Oliksidiga bentag 
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Stiberg  1998  Osby Simsällskap            53.49   
Alice Askemyr  1998  Markaryds Simsällskap            53.93   
Ida Ekström  2002  Osby Simsällskap            55.97   
Maja Persson  2000  Markaryds Simsällskap            56.98   
Anna Nyika  2002  Ljungby Simsällskap            1:02.63   
Ebba Hardinsson  1998  Markaryds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Garri Hong  2000  Ljungby Simsällskap            55.22   
Malte Gustafsson  1999  Markaryds Simsällskap            56.52   
Daniel Andersson  1998  Osby Simsällskap            59.87   
Eddie Hermansson  1999  Markaryds Simsällskap            DSQ   
Isak Persson  2002  Osby Simsällskap            DSQ   
Oscar Lindgren  1999  Osby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Persson  1998  Markaryds Simsällskap            25.27   
Isabelle Holst  2002  Osby Simsällskap            28.19   
Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            28.27   
Anna Nyika  2002  Ljungby Simsällskap            28.37   
Beatrice Pap  2003  Ljungby Simsällskap            29.07   
Maya Haraldsson  1999  Osby Simsällskap            29.26   
Izabelle Wallenborg  2002  Osby Simsällskap            30.46   
Evelina Håkansson  2002  Osby Simsällskap            30.63   
Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap            30.63   
10  Alma Torkelsson  2003  Osby Simsällskap            30.94   
11  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap            32.40   
12  Thea Tidlundh  2003  Osby Simsällskap            33.93   
13  Jennyfer Gomez Gomez  2001  Osby Simsällskap            34.58   
14  Nellie Gustavsson  2002  Osby Simsällskap            35.44   
15  Maja Sjöberg  1903  Osby Simsällskap            36.51   
16  Isabella Törnros  2002  Ljungby Simsällskap            36.73   
17  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap            38.62   
18  Linnéa Erntsson  2001  Osby Simsällskap            41.29   
19  Angelica Gomez Gomez  2003  Osby Simsällskap            42.19   
20  Tilda Dahl  2003  Osby Simsällskap            42.73   
21  Moa Engström  2003  Osby Simsällskap            47.37   
22  Emma Erntsson  2004  Osby Simsällskap            47.80   
23  Melissa Nyberg  2000  Osby Simsällskap            48.49  Felaktig målgång 
24  Isabella Larsson  2002  Ljungby Simsällskap            54.50  Felaktig start 
Tilda Svensson  2003  Osby Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robin Johansson  2001  Ljungby Simsällskap            25.11   
Mauritz Soldewall  2000  Markaryds Simsällskap            26.15   
Elias Olsson  2001  Markaryds Simsällskap            26.92   
Pontus Borling  2002  Ljungby Simsällskap            26.93   
Benjamin Boros  2000  Ljungby Simsällskap            27.55   
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap            29.31   
Jakob Kenneryd  2001  Ljungby Simsällskap            30.86   
Erik Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            31.02   
Albin Persson  2002  Ljungby Simsällskap            32.97   
10  Mattis Engström  2003  Osby Simsällskap            42.49   
11  Alfred Cato  2004  Osby Simsällskap            44.87   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexandra Beric  1999  Osby Simsällskap            49.55   
Nellie Stiberg  1998  Osby Simsällskap            50.75   
Alice Askemyr  1998  Markaryds Simsällskap            51.63   
Isabella Pranjic  1998  Ljungby Simsällskap            52.27   
Clara Pranjic  2000  Ljungby Simsällskap            53.48   
Maja Persson  2000  Markaryds Simsällskap            54.69   
Ebba Hardinsson  1998  Markaryds Simsällskap            55.81   
Ebba Axelsson  2001  Markaryds Simsällskap            DSQ   
Ida Ekström  2002  Osby Simsällskap            DSQ   
Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap            DSQ   
Ronja Bjerstedt  1999  Osby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Kenneryd  1999  Ljungby Simsällskap            50.73   
Garri Hong  2000  Ljungby Simsällskap            51.10   
Hugo Teljebrant  2001  Markaryds Simsällskap            51.78   
Daniel Andersson  1998  Osby Simsällskap            52.73   
Isak Persson  2002  Osby Simsällskap            55.07   
                     
 
Gren 13, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Stiberg  1998  Osby Simsällskap            20.51   
Alexandra Beric  1999  Osby Simsällskap            21.67   
Isabella Pranjic  1998  Ljungby Simsällskap            22.80   
Maya Haraldsson  1999  Osby Simsällskap            23.57   
Ida Ekström  2002  Osby Simsällskap            26.50   
Emelie Borling  1999  Ljungby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Garri Hong  2000  Ljungby Simsällskap            19.29   
Isak Persson  2002  Osby Simsällskap            22.48   
Teo Teljebrant  1999  Markaryds Simsällskap            24.49   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Teo Teljebrant  1999  Markaryds Simsällskap            1:59.91   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Teo Teljebrant  1999  Markaryds Simsällskap            1:35.03   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  22 januari 2011 
Licensierad till: Markaryds Simsällskap  Utskriftstid  11:05