Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  OF-Sprint    Utskriftsdatum  20 februari 2010   
  Tävlingsort  Markaryd    Utskriftstid  18:51   
  Arrangör  Markaryds Simsällskap         
 
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lova Andersson  2000  Ljungby Simsällskap            17.54   
Ida Ljungdahl  2000  Älmhults Simsällskap            18.07   
Nora Stillman  2000  Växjö Simsällskap            18.09   
Micaela Jönsson  2001  S71            19.99   
                     
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Berggren-Nylund  1999  S71            16.95   
Emilia Christiansen  1999  S71            17.54   
Matilda Winqvist  1999  Växjö Simsällskap            17.55   
Victoria Jönsson  1999  S71            18.36   
Julia Landberg  1999  Växjö Simsällskap            18.51   
Liv Widqvist  1999  Växjö Simsällskap            19.37   
Malin Homman  1999  Växjö Simsällskap            19.49   
Sandra Lange  1999  Älmhults Simsällskap            20.17   
Julia Jensen  1999  Ljungby Simsällskap            23.37   
10  Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap            26.03   
11  Ellen Lindholm  1999  Älmhults Simsällskap            29.47   
Nahui Rohde  1999  Älmhults Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap            20.25   
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap            21.77   
                     
 
Gren 2, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pontus Ernstsson  1999  S71            20.02   
Joel Mörck  1999  S71            21.75   
Simon Viksten  1999  Växjö Simsällskap            23.29   
Malte Gustafsson  1999  Markaryds Simsällskap            DSQ   
Hannes Altberg  1999  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jessica Jönsson  1998  S71            39.95   
Tilda Ekblad  1998  Växjö Simsällskap            41.98   
Evelina Gustavsson  1998  Växjö Simsällskap            42.06   
Monika Miklos  1998  Ljungby Simsällskap            44.45   
Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap            45.38   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 13 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Johnsson  1997  Älmhults Simsällskap            34.32   
Elin Brink  1997  Markaryds Simsällskap            36.01   
Johanna Westman  1997  Älmhults Simsällskap            37.03   
Mathilda Emilsson  1997  Älmhults Simsällskap            38.36   
Tove Persson Bivall  1997  S71            38.80   
Linnea Karlsson  1997  Markaryds Simsällskap            49.20   
Lovisa Seller  1997  Älmhults Simsällskap            51.37   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 14 - 99 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Helén Lange  1996  Älmhults Simsällskap            31.02   
Rebecka Winquist  1996  Markaryds Simsällskap            31.53   
Sara Lundbergh  1993  Ljungby Simsällskap            31.82   
Julia Andersson  1992  S71            32.24   
Doruntina Imeri  1994  Markaryds Simsällskap            32.68   
Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap            32.72   
Victoria Johnsson  1994  Älmhults Simsällskap            32.85   
Frida Winqvist  1995  Växjö Simsällskap            34.05   
Frida Lundbergh  1995  Ljungby Simsällskap            34.30   
10  Anna Carlsson  1994  Alvesta Simsällskap            34.41   
11  Elin Borg  1996  Klippans Simsällskap            36.40   
12  Agnes Pap  1995  Ljungby Simsällskap            36.42   
13  Emilia Ernstsson  1996  S71            38.25   
14  Julia Darvelid  1995  Anderstorps Simsällskap            38.34   
15  Therese Håkansson  1995  Älmhults Simsällskap            40.21   
16  Ebba Sigeback  1996  S71            40.90   
17  Kajsa Molin  1996  Klippans Simsällskap            41.40   
18  Victoria Gustavsson  1996  Växjö Simsällskap            46.49   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 13 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap            34.58   
Kevin Sejrbo Jönsson  1997  Klippans Simsällskap            41.79   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 14 - 99 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Magnus Christensen  1973  Älmhults Simsällskap            28.20   
Paulus Antblad  1995  Älmhults Simsällskap            29.06   
Victor Leone  1984  Älmhults Simsällskap            33.76   
Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap            38.58   
Gedvidas Gvalda  1996  Älmhults Simsällskap            49.76   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lova Andersson  2000  Ljungby Simsällskap            38.07   
Micaela Jönsson  2001  S71            45.36   
Ida Ljungdahl  2000  Älmhults Simsällskap            48.98   
Erza Imeri  2000  Markaryds Simsällskap            52.36   
Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            1:05.79   
Nora Stillman  2000  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Berggren-Nylund  1999  S71            40.96   
Matilda Winqvist  1999  Växjö Simsällskap            41.23   
Victoria Jönsson  1999  S71            41.58   
Julia Landberg  1999  Växjö Simsällskap            42.90   
Sandra Lange  1999  Älmhults Simsällskap            45.25   
Emilia Christiansen  1999  S71            46.51   
Liv Widqvist  1999  Växjö Simsällskap            47.81   
Malin Homman  1999  Växjö Simsällskap            48.74   
Julia Jensen  1999  Ljungby Simsällskap            51.33   
10  Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap            54.93   
11  Nahui Rohde  1999  Älmhults Simsällskap            57.67   
12  Ellen Lindholm  1999  Älmhults Simsällskap            1:04.55   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 12 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jessica Jönsson  1998  S71            39.11   
Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap            41.86   
Monika Miklos  1998  Ljungby Simsällskap            44.03   
Evelina Gustavsson  1998  Växjö Simsällskap            45.45   
Tilda Ekblad  1998  Växjö Simsällskap            46.46   
Fanny Elingfors  1998  Växjö Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 13 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Westman  1997  Älmhults Simsällskap            36.31   
Johanna Johnsson  1997  Älmhults Simsällskap            36.37   
Tove Persson Bivall  1997  S71            39.48   
Mathilda Emilsson  1997  Älmhults Simsällskap            39.93   
Elin Brink  1997  Markaryds Simsällskap            40.78   
Klara Darvelid  1997  Anderstorps Simsällskap            47.15   
Linnea Karlsson  1997  Markaryds Simsällskap            49.80   
Lovisa Seller  1997  Älmhults Simsällskap            55.20   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 14 - 99 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victoria Johnsson  1994  Älmhults Simsällskap            32.52   
Doruntina Imeri  1994  Markaryds Simsällskap            33.73   
Helén Lange  1996  Älmhults Simsällskap            34.01   
Julia Andersson  1992  S71            34.19   
Frida Winqvist  1995  Växjö Simsällskap            34.30   
Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap            34.38   
Rebecka Winquist  1996  Markaryds Simsällskap            35.82   
Frida Lundbergh  1995  Ljungby Simsällskap            36.86   
Emilia Ernstsson  1996  S71            38.29   
10  Alice Runfors  1993  Klippans Simsällskap            38.48   
11  Agnes Pap  1995  Ljungby Simsällskap            38.77   
12  Nicolina Ebers  1993  Växjö Simsällskap            39.27   
13  Ebba Sigeback  1996  S71            40.61   
14  Therese Håkansson  1995  Älmhults Simsällskap            42.15   
15  Julia Darvelid  1995  Anderstorps Simsällskap            42.98   
16  Victoria Gustavsson  1996  Växjö Simsällskap            46.99   
Matilda Elingfors  1996  Växjö Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap            52.68   
Hugo Teljebrant  2001  Markaryds Simsällskap            56.54   
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pontus Ernstsson  1999  S71            42.86   
Simon Viksten  1999  Växjö Simsällskap            50.47   
Teo Teljebrant  1999  Markaryds Simsällskap            51.88   
Joel Mörck  1999  S71            53.02   
Malte Gustafsson  1999  Markaryds Simsällskap            53.53   
Victor Lang  1999  Markaryds Simsällskap            57.85   
Hannes Altberg  1999  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 13 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap            37.02   
Filip Lundin  1997  Klippans Simsällskap            41.27   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 14 - 99 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Paulus Antblad  1995  Älmhults Simsällskap            31.77   
Alex Dam  1996  Ljungby Simsällskap            45.69   
Gedvidas Gvalda  1996  Älmhults Simsällskap            50.56   
                     
 
Gren 7, 100m Medley Flickor, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lova Andersson  2000  Ljungby Simsällskap    40.06        1:28.48   
Micaela Jönsson  2001  S71    47.70        1:41.34   
Nora Stillman  2000  Växjö Simsällskap    51.27        1:41.93   
Hanna Wetterlund  2000  Växjö Simsällskap    51.44        1:43.14   
Ida Ljungdahl  2000  Älmhults Simsällskap    49.34        1:46.20   
                     
 
Gren 7, 100m Medley Flickor, Finaler 11 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecca Berggren-Nylund  1999  S71    40.55        1:25.47   
Victoria Jönsson  1999  S71    43.66        1:31.38   
Matilda Winqvist  1999  Växjö Simsällskap    42.18        1:31.50   
Emilia Christiansen  1999  S71    42.58        1:32.26   
Julia Landberg  1999  Växjö Simsällskap    43.84        1:33.66   
Malin Homman  1999  Växjö Simsällskap    48.13        1:38.59   
Liv Widqvist  1999  Växjö Simsällskap    49.12        1:41.42   
Sandra Lange  1999  Älmhults Simsällskap    47.84        1:41.87   
Julia Jensen  1999  Ljungby Simsällskap    54.58        1:57.60   
Ellen Lindholm  1999  Älmhults Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Medley Flickor, Finaler 12 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jessica Jönsson  1998  S71    41.15        1:27.10   
Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap    47.51        1:33.65   
Evelina Gustavsson  1998  Växjö Simsällskap    46.22        1:37.16   
Monika Miklos  1998  Ljungby Simsällskap    44.32        1:38.61   
Tilda Ekblad  1998  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Medley Flickor, Finaler 13 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Johnsson  1997  Älmhults Simsällskap    35.61        1:13.87   
Johanna Westman  1997  Älmhults Simsällskap    37.09        1:22.37   
Elin Brink  1997  Markaryds Simsällskap    39.94        1:23.42   
Tove Persson Bivall  1997  S71    40.18        1:24.91   
Mathilda Emilsson  1997  Älmhults Simsällskap    40.28        1:25.06   
Linnea Karlsson  1997  Markaryds Simsällskap    52.41        1:50.62   
Lovisa Seller  1997  Älmhults Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Medley Flickor, Finaler 14 - 99 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victoria Johnsson  1994  Älmhults Simsällskap    33.78        1:11.30   
Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap    34.66        1:12.06   
Helén Lange  1996  Älmhults Simsällskap    34.06        1:13.85   
Doruntina Imeri  1994  Markaryds Simsällskap    33.55        1:14.45   
Rebecka Winquist  1996  Markaryds Simsällskap    35.59        1:15.62   
Frida Winqvist  1995  Växjö Simsällskap    35.26        1:15.89   
Frida Lundbergh  1995  Ljungby Simsällskap    36.52        1:16.09   
Elin Borg  1996  Klippans Simsällskap    37.98        1:20.81   
Emilia Ernstsson  1996  S71    38.37        1:22.99   
10  Anna Carlsson  1994  Alvesta Simsällskap    39.79        1:23.41   
11  Julia Darvelid  1995  Anderstorps Simsällskap    40.51        1:24.91   
12  Ebba Sigeback  1996  S71    41.57        1:25.46   
13  Nicolina Ebers  1993  Växjö Simsällskap    39.28        1:26.42   
14  Agnes Pap  1995  Ljungby Simsällskap    38.47        1:26.47   
15  Therese Håkansson  1995  Älmhults Simsällskap    41.39        1:26.65   
16  Victoria Gustavsson  1996  Växjö Simsällskap    49.66        1:38.72   
                     
 
Gren 8, 100m Medley Pojkar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    50.62        1:44.68   
                     
 
Gren 8, 100m Medley Pojkar, Finaler 11 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joel Mörck  1999  S71    53.98        1:45.19   
Simon Viksten  1999  Växjö Simsällskap    49.23        1:45.30   
Pontus Ernstsson  1999  S71    47.56        1:46.23   
                     
 
Gren 8, 100m Medley Pojkar, Finaler 13 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap    35.90        1:16.94   
Kevin Sejrbo Jönsson  1997  Klippans Simsällskap    41.70        1:29.76   
                     
 
Gren 8, 100m Medley Pojkar, Finaler 14 - 99 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Paulus Antblad  1995  Älmhults Simsällskap    30.32        1:06.82   
Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap    37.97        1:18.62   
Gedvidas Gvalda  1996  Älmhults Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 4X50m Frisim Flickor, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
S 71 Lag 1  1998  S71            2:19.68   
  Jessica Jönsson  1998      34.01        34.01   
  Victoria Jönsson  1999      36.34        1:10.35   
  Rebecca Berggren-Nylund  1999      33.46        1:43.81   
  Emilia Christiansen  1999      35.87        2:19.68   
                     
Växjö SS Lag 1  1998  Växjö Simsällskap            2:31.90   
  Tilda Ekblad  1998      39.35        39.35   
  Matilda Winqvist  1999      37.79        1:17.14   
  Matilda Winqvist  1999      38.09        1:55.23   
  Ebba Petersson  1998      36.67        2:31.90   
                     
Växjö SS Lag 2  1998  Växjö Simsällskap            2:38.52   
  Malin Homman  1999      39.82        39.82   
  Nora Stillman  2000      39.24        1:19.06   
  Evelina Gustavsson  1998      38.65        1:57.71   
  Liv Widqvist  1999      40.81        2:38.52   
                     
Ljungby Simsällskap  2010  Ljungby Simsällskap            3:12.05   
  Monika Miklos  1998      41.69        41.69   
  Louise Ebbesen  2001      1:09.13        1:50.82   
  Julia Jensen  1999      45.90        2:36.72   
  Lova Andersson  2000      35.33        3:12.05   
                     
Älmhult SS Flickor Lag 1  1999  Älmhults Simsällskap            DSQ   
  Sandra Lange  1999      39.18        39.18   
  Ellen Lindholm  1999      1:01.87        1:41.05   
                     
                     
 
Gren 10, 4X50m Frisim Pojkar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pojkar Markaryd  1999  Markaryds Simsällskap            3:13.05   
  Teo Teljebrant  1999      44.94        44.94   
  Malte Gustafsson  1999      47.58        1:32.52   
  Victor Lang  1999      49.03        2:21.55   
  Hugo Teljebrant  2001      51.50        3:13.05   
                     
                     
 
Gren 11, 4X50m Frisim Flickor, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Flickor Markaryd  1994  Markaryds Simsällskap            1:58.33   
  Rebecka Winquist  1996      29.25        29.25   
  Elin Brink  1997      31.81        1:01.06   
  Elvira Andersen  1995      28.60        1:29.66   
  Doruntina Imeri  1994      28.67        1:58.33   
                     
Älmhult SS Flickor Lag 1  1994  Älmhults Simsällskap            2:02.68   
  Helén Lange  1996      30.01        30.01   
  Victoria Johnsson  1994      30.03        1:00.04   
  Johanna Westman  1997      32.78        1:32.82   
  Johanna Johnsson  1997      29.86        2:02.68   
                     
S 71 Lag 1  1992  S71            2:11.40   
  Ebba Sigeback  1996      34.41        34.41   
  Tove Persson Bivall  1997      33.94        1:08.35   
  Julia Andersson  1992      29.34        1:37.69   
  Emilia Ernstsson  1996      33.71        2:11.40   
                     
Växjö SS  Växjö Simsällskap            2:26.57   
  Frida Winqvist  1995      31.77        31.77   
  Nicolina Ebers  1993      33.86        1:05.63   
  Hanna Wetterlund  2000      41.63        1:47.26   
  Victoria Gustavsson  1996      39.31        2:26.57   
                     
Älmhult SS Flickor Lag 2  1994  Älmhults Simsällskap            DSQ   
  Mathilda Emilsson  1997      34.50        34.50   
  Lovisa Seller  1997      44.76        1:19.26   
                     
                     
 
Gren 12, 4X50m Frisim Pojkar, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Älmhult SS Pojkar Lag 1  1994  Älmhults Simsällskap            2:08.17   
  Paulus Antblad  1995      26.35        26.35   
  Gedvidas Gvalda  1996      43.15        1:09.50   
  Victor Leone  1984      31.62        1:41.12   
  Magnus Christensen  1973      27.05        2:08.17   
                     
Klippan Herrar  Klippans Simsällskap            2:23.24   
  Kevin Sejrbo Jönsson  1997      34.63        34.63   
  Jonathan Skog  2000      41.25        1:15.88   
  Marcus Skog  1996      33.93        1:49.81   
  Filip Lundin  1997      33.43        2:23.24   
                     
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Micaela Jönsson  2001  S71            50.90   
Hanna Wetterlund  2000  Växjö Simsällskap            51.30   
Lova Andersson  2000  Ljungby Simsällskap            51.60   
Nora Stillman  2000  Växjö Simsällskap            52.52   
Ida Ljungdahl  2000  Älmhults Simsällskap            54.94   
Erza Imeri  2000  Markaryds Simsällskap            55.26   
Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            1:06.73   
Sandra Karlsson  2000  Alvesta Simsällskap            1:08.77   
Celicia Jonasson Cervin  2002  Markaryds Simsällskap            1:24.18   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Berggren-Nylund  1999  S71            43.79   
Victoria Jönsson  1999  S71            49.28   
Emilia Christiansen  1999  S71            49.52   
Matilda Winqvist  1999  Växjö Simsällskap            49.62   
Liv Widqvist  1999  Växjö Simsällskap            50.36   
Malin Homman  1999  Växjö Simsällskap            50.53   
Julia Landberg  1999  Växjö Simsällskap            51.86   
Klara Leijon  1999  Alvesta Simsällskap            52.25   
Sandra Lange  1999  Älmhults Simsällskap            59.24   
10  Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap            59.26   
11  Nahui Rohde  1999  Älmhults Simsällskap            1:00.00   
12  Julia Jensen  1999  Ljungby Simsällskap            1:03.08   
13  Ellen Lindholm  1999  Älmhults Simsällskap            1:05.89   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 12 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap            45.50   
Jessica Jönsson  1998  S71            46.34   
Tilda Ekblad  1998  Växjö Simsällskap            49.80   
Monika Miklos  1998  Ljungby Simsällskap            50.72   
Evelina Gustavsson  1998  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 13 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Johnsson  1997  Älmhults Simsällskap            40.01   
Elin Brink  1997  Markaryds Simsällskap            41.07   
Mathilda Emilsson  1997  Älmhults Simsällskap            44.00   
Tove Persson Bivall  1997  S71            44.45   
Johanna Westman  1997  Älmhults Simsällskap            44.51   
Klara Darvelid  1997  Anderstorps Simsällskap            50.44   
Lovisa Seller  1997  Älmhults Simsällskap            53.61   
Linnea Karlsson  1997  Markaryds Simsällskap            56.28   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 14 - 99 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Lundbergh  1993  Ljungby Simsällskap            36.28   
Julia Andersson  1992  S71            36.87   
Victoria Johnsson  1994  Älmhults Simsällskap            37.57   
Frida Lundbergh  1995  Ljungby Simsällskap            37.91   
Rebecka Winquist  1996  Markaryds Simsällskap            37.94   
Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap            38.26   
Anna Carlsson  1994  Alvesta Simsällskap            38.79   
Elin Borg  1996  Klippans Simsällskap            39.83   
Frida Winqvist  1995  Växjö Simsällskap            40.04   
10  Doruntina Imeri  1994  Markaryds Simsällskap            40.82   
11  Therese Håkansson  1995  Älmhults Simsällskap            44.18   
12  Ebba Sigeback  1996  S71            44.26   
13  Nicolina Ebers  1993  Växjö Simsällskap            44.48   
14  Alice Runfors  1993  Klippans Simsällskap            44.96   
15  Julia Darvelid  1995  Anderstorps Simsällskap            45.36   
16  Emilia Ernstsson  1996  S71            46.38   
17  Kajsa Molin  1996  Klippans Simsällskap            48.76   
18  Victoria Gustavsson  1996  Växjö Simsällskap            50.43   
19  Agnes Pap  1995  Ljungby Simsällskap            51.42   
Helén Lange  1996  Älmhults Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap            53.29   
Hugo Teljebrant  2001  Markaryds Simsällskap            1:04.45   
Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap            1:10.70   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel Mörck  1999  S71            52.19   
Pontus Ernstsson  1999  S71            55.57   
Simon Viksten  1999  Växjö Simsällskap            59.11   
Teo Teljebrant  1999  Markaryds Simsällskap            59.22   
Hannes Altberg  1999  Växjö Simsällskap            1:00.45   
Malte Gustafsson  1999  Markaryds Simsällskap            1:02.09   
Johan Wiloboken  1999  Älmhults Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 13 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap            40.20   
Kevin Sejrbo Jönsson  1997  Klippans Simsällskap            48.17   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 14 - 99 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Paulus Antblad  1995  Älmhults Simsällskap            35.84   
Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap            38.51   
Alex Dam  1996  Ljungby Simsällskap            45.37   
Gedvidas Gvalda  1996  Älmhults Simsällskap            59.18   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lova Andersson  2000  Ljungby Simsällskap            35.63   
Nora Stillman  2000  Växjö Simsällskap            39.82   
Hanna Wetterlund  2000  Växjö Simsällskap            41.04   
Ida Ljungdahl  2000  Älmhults Simsällskap            44.16   
Erza Imeri  2000  Markaryds Simsällskap            48.95   
Sandra Karlsson  2000  Alvesta Simsällskap            56.05   
Louise Ebbesen  2001  Ljungby Simsällskap            1:13.35   
Micaela Jönsson  2001  S71            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 11 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Berggren-Nylund  1999  S71            35.18   
Victoria Jönsson  1999  S71            37.06   
Matilda Winqvist  1999  Växjö Simsällskap            37.75   
Julia Landberg  1999  Växjö Simsällskap            37.94   
Malin Homman  1999  Växjö Simsällskap            38.03   
Sandra Lange  1999  Älmhults Simsällskap            38.64   
Emilia Christiansen  1999  S71            39.18   
Liv Widqvist  1999  Växjö Simsällskap            41.89   
Julia Jensen  1999  Ljungby Simsällskap            44.89   
10  Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap            47.72   
11  Klara Leijon  1999  Alvesta Simsällskap            48.05   
12  Ellen Lindholm  1999  Älmhults Simsällskap            1:03.42   
Nahui Rohde  1999  Älmhults Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 12 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jessica Jönsson  1998  S71            34.48   
Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap            37.47   
Evelina Gustavsson  1998  Växjö Simsällskap            37.99   
Tilda Ekblad  1998  Växjö Simsällskap            38.80   
Monika Miklos  1998  Ljungby Simsällskap            42.17   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 13 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Johnsson  1997  Älmhults Simsällskap            30.55   
Elin Brink  1997  Markaryds Simsällskap            31.82   
Johanna Westman  1997  Älmhults Simsällskap            33.06   
Tove Persson Bivall  1997  S71            34.62   
Mathilda Emilsson  1997  Älmhults Simsällskap            34.96   
Klara Darvelid  1997  Anderstorps Simsällskap            36.36   
Linnea Karlsson  1997  Markaryds Simsällskap            39.82   
Lovisa Seller  1997  Älmhults Simsällskap            45.45   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 14 - 99 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Lundbergh  1993  Ljungby Simsällskap            29.10   
Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap            29.22   
Doruntina Imeri  1994  Markaryds Simsällskap            29.33   
Rebecka Winquist  1996  Markaryds Simsällskap            29.47   
Julia Andersson  1992  S71            30.27   
Helén Lange  1996  Älmhults Simsällskap            30.28   
Victoria Johnsson  1994  Älmhults Simsällskap            30.31   
Frida Winqvist  1995  Växjö Simsällskap            31.30   
Frida Lundbergh  1995  Ljungby Simsällskap            31.81   
10  Anna Carlsson  1994  Alvesta Simsällskap            32.11   
11  Emilia Ernstsson  1996  S71            33.21   
12  Elin Borg  1996  Klippans Simsällskap            33.48   
13  Julia Darvelid  1995  Anderstorps Simsällskap            33.68   
14  Agnes Pap  1995  Ljungby Simsällskap            34.19   
15  Nicolina Ebers  1993  Växjö Simsällskap            34.27   
16  Therese Håkansson  1995  Älmhults Simsällskap            34.84   
17  Ebba Sigeback  1996  S71            35.11   
18  Kajsa Molin  1996  Klippans Simsällskap            35.88   
19  Victoria Gustavsson  1996  Växjö Simsällskap            40.10   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap            40.37   
William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap            42.19   
Hugo Teljebrant  2001  Markaryds Simsällskap            51.05   
Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap            1:04.22   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 11 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pontus Ernstsson  1999  S71            40.72   
Simon Viksten  1999  Växjö Simsällskap            41.95   
Joel Mörck  1999  S71            42.12   
Teo Teljebrant  1999  Markaryds Simsällskap            43.20   
Malte Gustafsson  1999  Markaryds Simsällskap            47.92   
Hannes Altberg  1999  Växjö Simsällskap            48.06   
Victor Lang  1999  Markaryds Simsällskap            50.88   
Johan Wiloboken  1999  Älmhults Simsällskap            59.11   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 13 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henry Kerman  1997  Anderstorps Simsällskap            31.66   
Filip Lundin  1997  Klippans Simsällskap            33.99   
Kevin Sejrbo Jönsson  1997  Klippans Simsällskap            34.78   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 14 - 99 år 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Paulus Antblad  1995  Älmhults Simsällskap            26.26   
Marcus Skog  1996  Klippans Simsällskap            31.62   
Alex Dam  1996  Ljungby Simsällskap            42.43   
Gedvidas Gvalda  1996  Älmhults Simsällskap            46.59   
Victor Leone  1984  Älmhults Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 4X50m Medley Flickor, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
S 71 Lag 1  1998  S71            2:42.93   
  Jessica Jönsson  1998      40.14        40.14   
  Rebecca Berggren-Nylund  1999      44.63        1:24.77   
  Emilia Christiansen  1999      41.96        2:06.73   
  Victoria Jönsson  1999      36.20        2:42.93   
                     
Växjö SS Lag 1  1998  Växjö Simsällskap            2:47.56   
  Matilda Winqvist  1999      42.03        42.03   
  Ebba Petersson  1998      45.28        1:27.31   
  Nora Stillman  2000      42.92        2:10.23   
  Evelina Gustavsson  1998      37.33        2:47.56   
                     
Växjö SS Lag 2  1998  Växjö Simsällskap            2:57.01   
  Julia Landberg  1999      43.36        43.36   
  Liv Widqvist  1999      48.70        1:32.06   
  Tilda Ekblad  1998      46.32        2:18.38   
  Malin Homman  1999      38.63        2:57.01   
                     
Ljungby Simsällskap  2010  Ljungby Simsällskap            3:21.39   
  Lova Andersson  2000      39.75        39.75   
  Louise Ebbesen  2001      1:09.54        1:49.29   
  Monika Miklos  1998      45.62        2:34.91   
  Julia Jensen  1999      46.48        3:21.39   
                     
Älmhult SS Flickor Lag 1  1999  Älmhults Simsällskap            3:23.62   
  Nahui Rohde  1999      58.03        58.03   
  Ellen Lindholm  1999      58.85        1:56.88   
  Ida Ljungdahl  2000      48.09        2:44.97   
  Sandra Lange  1999      38.65        3:23.62   
                     
                     
 
Gren 19, 4X50m Medley Flickor, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Älmhult SS Flickor Lag 1  1994  Älmhults Simsällskap            2:19.35   
  Victoria Johnsson  1994      33.86        33.86   
  Johanna Johnsson  1997      40.12        1:13.98   
  Helén Lange  1996      32.26        1:46.24   
  Johanna Westman  1997      33.11        2:19.35   
                     
S 71 Lag 1  1992  S71            2:28.45   
  Emilia Ernstsson  1996      38.30        38.30   
  Ebba Sigeback  1996      43.84        1:22.14   
  Julia Andersson  1992      32.42        1:54.56   
  Tove Persson Bivall  1997      33.89        2:28.45   
                     
Växjö SS  Växjö Simsällskap            2:42.46   
  Frida Winqvist  1995      34.71        34.71   
  Hanna Wetterlund  2000      49.73        1:24.44   
  Nicolina Ebers  1993      38.96        2:03.40   
  Victoria Gustavsson  1996      39.06        2:42.46   
                     
Älmhult SS Flickor Lag 2  1994  Älmhults Simsällskap            2:48.09   
  Therese Håkansson  1995      41.08        41.08   
  Lovisa Seller  1997      53.45        1:34.53   
  Mathilda Emilsson  1997      38.30        2:12.83   
  Therese Emilsson  1994      35.26        2:48.09   
                     
Markaryd Flickor  1997  Markaryds Simsällskap            3:30.22   
  Erza Imeri  2000      51.59        51.59   
  Celicia Jonasson Cervin  2002      1:21.84        2:13.43   
  Elin Brink  1997      36.46        2:49.89   
  Linnea Karlsson  1997      40.33        3:30.22   
                     
Flickor Markaryd  1994  Markaryds Simsällskap            DSQ   
  Elvira Andersen  1995      34.27        34.27   
  Johanna Fransson  1994      36.62        1:10.89   
                     
                     
 
Gren 20, 4X50m Medley Pojkar, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: OF Ekeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Älmhult SS Pojkar Lag 1  1994  Älmhults Simsällskap            2:29.51   
  Gedvidas Gvalda  1996      53.50        53.50   
  Paulus Antblad  1995      34.45        1:27.95   
  Magnus Christensen  1973      28.61        1:56.56   
  Victor Leone  1984      32.95        2:29.51   
                     
Klippan Herrar  Klippans Simsällskap            2:47.91   
  Filip Lundin  1997      41.82        41.82   
  Marcus Skog  1996      39.42        1:21.24   
  Kevin Sejrbo Jönsson  1997      45.77        2:07.01   
  Jonathan Skog  2000      40.90        2:47.91   
                     
                     
 
Gren 21, 800m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Ulf Göran Borgström  1963  Markaryds Simsällskap    1:20.92  2:47.10  4:13.32  5:38.22  11:19.51   
          7:03.54  8:29.75  9:57.60       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.24  Utskriftsdatum  20 februari 2010 
Licensierad till: Markaryds Simsällskap  Utskriftstid  18:51