Resultat Totalt Junior - Officiell 

 

 

 

Tävling 

Östsvenska Mästerskapen 50m 

 

Utskriftsdatum 

14 juni 2010 

 

 

Tävlingsort 

Linköping 

 

Utskriftstid 

09:19 

 

 

Arrangör 

LASS 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 1, 200m Fjärilsim Damer, Finaler, Junior 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

50m 

100m 

150m 

 

Tid 

Status 












 

Elin Podéus 

1997 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

32.25 

1:09.99 

1:49.04 

 

2:28.59 

 

Ebba Stillman 

1996 

Växjö Simsällskap 

 

34.30 

1:12.99 

1:53.24 

 

2:33.72 

 

Matilda Bäckman 

1993 

Oskarshamns Simsällskap 

 

33.39 

1:12.38 

1:52.83 

 

2:34.36 

 

Johanna Pettersson 

1996 

Värnamo Simsällskap 

 

34.91 

1:16.23 

1:58.57 

 

2:41.61 

 

Emma Anzén 

1993 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

34.42 

1:16.12 

1:58.29 

 

2:41.89 

 

Paulina Johansson 

1993 

Motala Simsällskap 

 

34.62 

1:15.19 

1:57.67 

 

2:43.41 

 

Maria Åkesson 

1992 

Västerviks Simsällskap 

 

35.91 

1:18.39 

2:01.95 

 

2:45.71 

 

Johanna Sjögren 

1993 

Västerviks Simsällskap 

 

37.82 

1:22.33 

2:09.68 

 

2:59.19 

 

Erika Settland 

1996 

Linköpings Allmänna SS 

 

37.41 

1:23.56 

2:13.12 

 

3:02.65 

 

10 

Karin Åström 

1997 

Värnamo Simsällskap 

 

38.95 

1:25.57 

2:14.74 

 

3:02.73 

 

Emma Tall 

1992 

Växjö Simsällskap 

 

 

 

 

 

DNF 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler, Junior 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

50m 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Jesper Jonsson 

1993 

Växjö Simsällskap 

 

26.49 

 

 

 

56.42 

 

Alexander Linge 

1992 

Linköpings Allmänna SS 

 

26.90 

 

 

 

58.42 

 

Oscar Ekström 

1994 

Linköpings Allmänna SS 

 

27.25 

 

 

 

59.27 

 

Anton Andersson 

1993 

Jönköpings Simsällskap 

 

27.86 

 

 

 

59.67 

 

Axel Pettersson 

1995 

Jönköpings Simsällskap 

 

28.78 

 

 

 

1:02.23 

 

Kalle Lindborg 

1994 

Motala Simsällskap 

 

29.13 

 

 

 

1:02.55 

 

Fredrik Rosenberg 

1993 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

29.14 

 

 

 

1:03.17 

 

Erik Falk 

1991 

Anderstorps Simsällskap 

 

29.94 

 

 

 

1:05.04 

 

Arvid Salomonsson 

1995 

Kalmar Simsällskap 

 

31.48 

 

 

 

1:07.12 

 

10 

Kevin Petersson 

1994 

Linköpings Allmänna SS 

 

30.59 

 

 

 

1:07.44 

 

11 

Ivan Liljeqvist 

1996 

Jönköpings Simsällskap 

 

31.65 

 

 

 

1:07.70 

 

12 

Carl Norlander 

1997 

Linköpings Allmänna SS 

 

31.51 

 

 

 

1:07.71 

 

13 

Marcus Johansson 

1995 

Nässjö SLS 

 

30.40 

 

 

 

1:07.81 

 

14 

Andreas Mann 

1994 

Värnamo Simsällskap 

 

31.03 

 

 

 

1:08.71 

 

15 

Oskar Johnsson 

1996 

Linköpings Allmänna SS 

 

32.02 

 

 

 

1:09.03 

 

16 

Nils Åström 

1993 

Värnamo Simsällskap 

 

31.80 

 

 

 

1:09.77 

 

17 

David Larsson 

1996 

Kalmar Simsällskap 

 

32.75 

 

 

 

1:09.92 

 

18 

Markus Malm 

1997 

Anderstorps Simsällskap 

 

32.57 

 

 

 

1:10.15 

 

19 

Daniel Forndal 

1997 

Jönköpings Simsällskap 

 

31.65 

 

 

 

1:10.19 

 

20 

Oskar Renåker 

1996 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

32.93 

 

 

 

1:10.82 

 

21 

Simon Pettersson 

1995 

Ljungby Simsällskap 

 

32.46 

 

 

 

1:10.85 

 

22 

John Classon 

1995 

Kalmar Simsällskap 

 

33.19 

 

 

 

1:10.97 

 

23 

Abel Fistume 

1995 

Jönköpings Simsällskap 

 

32.31 

 

 

 

1:11.24 

 

24 

Hampus Lovinge 

1998 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

32.88 

 

 

 

1:11.52 

 

25 

Henry Kerman 

1997 

Anderstorps Simsällskap 

 

34.60 

 

 

 

1:15.65 

 

26 

Johan Ranstad 

1993 

Växjö Simsällskap 

 

33.68 

 

 

 

1:18.11 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler, Junior 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Caroline Palm 

1992 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

30.69 

 

Rebecka Palm 

1990 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

31.36 

 

Frida Jakobsson 

1992 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

32.19 

 

Alice Ivarsson 

1996 

Motala Simsällskap 

 

 

 

 

 

33.01 

 

Emelie Johansson 

1992 

Växjö Simsällskap 

 

 

 

 

 

33.33 

 

Gabriella Ivarsson 

1992 

Motala Simsällskap 

 

 

 

 

 

33.39 

 

Vilma Ekström 

1994 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

33.50 

 

Ida Nyman 

1993 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

33.94 

 

Malin Pettersson 

1994 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

34.31 

 

10 

Martina Johansson 

1994 

Kalmar Simsällskap 

 

 

 

 

 

34.58 

 

11 

Josefin Lewton 

1997 

Kalmar Simsällskap 

 

 

 

 

 

34.67 

 

12 

Sara Lundbergh 

1993 

Ljungby Simsällskap 

 

 

 

 

 

34.97 

 

13 

Annie Myrlander 

1995 

Nässjö SLS 

 

 

 

 

 

35.04 

 

14 

Alice Holmberg 

1995 

Nässjö SLS 

 

 

 

 

 

35.28 

 

14 

Mireille Magnusson 

1994 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

35.28 

 

16 

Sofia Zand 

1997 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

35.34 

 

17 

Johanna Hultberg 

1993 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

35.47 

 

18 

Ena Glavas 

1995 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

35.90 

 

19 

Daniela Kindstrand 

1997 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

35.98 

 

20 

Miranda Arvidsson 

1998 

Kalmar Simsällskap 

 

 

 

 

 

36.12 

 

21 

Johanna Skoglund 

1996 

Eksjö Sim- o Livräddnings SS 

 

 

 

 

 

36.48 

 

22 

Linnéa Möricke 

1996 

Växjö Simsällskap 

 

 

 

 

 

36.93 

 

23 

Jonna Andersson 

1995 

Jönköpings Simsällskap 

 

 

 

 

 

37.05 

 

24 

Emelia Karlsson 

1997 

Jönköpings Simsällskap 

 

 

 

 

 

37.31 

 

25 

Anna Björnberg 

1992 

Västerviks Simsällskap 

 

 

 

 

 

37.47 

 

26 

Matilda Olsén 

1994 

Kalmar Simsällskap 

 

 

 

 

 

37.74 

 

27 

Ida Jensen 

1996 

Ljungby Simsällskap 

 

 

 

 

 

37.78 

 

28 

Irma Klipic 

1996 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

37.95 

 

29 

Therese Karlsson 

1995 

Motala Simsällskap 

 

 

 

 

 

38.02 

 

30 

Jenny Sjölund 

1996 

Kalmar Simsällskap 

 

 

 

 

 

38.45 

 

31 

Karin Åström 

1997 

Värnamo Simsällskap 

 

 

 

 

 

38.48 

 

32 

Alexandra Viksten 

1996 

Växjö Simsällskap 

 

 

 

 

 

38.54 

 

33 

Maria Schultzén 

1995 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

38.59 

 

34 

Cecilia Johansson 

1996 

Jönköpings Simsällskap 

 

 

 

 

 

39.47 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler, Junior 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Anton Jansson 

1992 

Västerviks Simsällskap 

 

 

 

 

 

31.35 

 

Karl-Fredrik Gudjonsson 

1993 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

31.95 

 

Robin Pålsson 

1993 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

32.88 

 

Sebastian Dobrescu 

1994 

Jönköpings Simsällskap 

 

 

 

 

 

33.22 

 

Tim Petri 

1993 

Eksjö Sim- o Livräddnings SS 

 

 

 

 

 

33.32 

 

Fredrik Nilsson 

1993 

Västerviks Simsällskap 

 

 

 

 

 

34.12 

 

Jovan Ostojic 

1994 

Värnamo Simsällskap 

 

 

 

 

 

34.21 

 

Stefan Stojmenovic 

1993 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

34.45 

 

Kevin Thorvaldsson 

1995 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

34.52 

 

10 

Philip Wallman 

1993 

Oskarshamns Simsällskap 

 

 

 

 

 

35.21 

 

11 

Viktor Myrlander 

1993 

Nässjö SLS 

 

 

 

 

 

35.68 

 

12 

Hannes Ronnerheim 

1994 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

36.93 

 

13 

Zackarias Holmstrand 

1996 

Anderstorps Simsällskap 

 

 

 

 

 

37.41 

 

14 

Hampus Andersson 

1994 

Motala Simsällskap 

 

 

 

 

 

37.52 

 

15 

Kevin Kilit 

1995 

Jönköpings Simsällskap 

 

 

 

 

 

37.83 

 

16 

Viktor Casimir 

1995 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

38.33 

 

17 

Jonathan Sühl 

1994 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

38.57 

 

18 

Gabriel Lindeby 

1995 

Kalmar Simsällskap 

 

 

 

 

 

39.08 

 

Martin Åsenius 

1994 

Kalmar Simsällskap 

 

 

 

 

 

DNS 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 5, 200m Bröstsim Damer, Finaler, Junior 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

50m 

100m 

150m 

 

Tid 

Status 












 

Paulina Johansson 

1993 

Motala Simsällskap 

 

39.27 

1:23.93 

2:09.13 

 

2:54.49 

 

Klara Axesol Thunberg 

1996 

Oskarshamns Simsällskap 

 

39.23 

1:24.96 

2:11.80 

 

2:59.61 

 

Paula Busic 

1992 

Växjö Simsällskap 

 

40.17 

1:26.89 

2:14.90 

 

3:01.90 

 

Linnea Magnusson 

1996 

Linköpings Allmänna SS 

 

40.32 

1:26.54 

2:14.03 

 

3:02.01 

 

Angelica Willstein 

1997 

Växjö Simsällskap 

 

41.56 

1:28.04 

2:15.51 

 

3:03.61 

 

Matilda Axelsson 

1995 

Nässjö SLS 

 

42.05 

1:28.52 

2:16.90 

 

3:04.78 

 

Martina Ågren 

1992 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

40.99 

1:27.74 

2:15.64 

 

3:05.14 

 

Lina Johansson 

1994 

Växjö Simsällskap 

 

39.60 

1:26.79 

2:16.71 

 

3:07.78 

 

Victoria Forsman 

1995 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

DNS 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 6, 400m Frisim Herrar, Finaler, Junior 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

100m 

200m 

300m 

 

Tid 

Status 












 

Jesper Jonsson 

1993 

Växjö Simsällskap 

 

1:00.97 

2:06.27 

3:10.49 

 

4:11.52 

 

Oscar Ekström 

1994 

Linköpings Allmänna SS 

 

1:01.21 

2:06.52 

3:10.55 

 

4:12.20 

 

Alexander Linge 

1992 

Linköpings Allmänna SS 

 

1:02.40 

2:07.89 

3:13.61 

 

4:17.14 

 

Gusten Eriksson 

1994 

Motala Simsällskap 

 

1:02.72 

2:08.05 

3:13.67 

 

4:18.40 

 

Anton Andersson 

1993 

Jönköpings Simsällskap 

 

1:01.29 

2:07.25 

3:14.83 

 

4:23.72 

 

Martin Dahlberg 

1992 

Växjö Simsällskap 

 

1:02.16 

2:09.55 

3:18.12 

 

4:27.02 

 

Karl-Fredrik Gudjonsson 

1993 

Linköpings Allmänna SS 

 

1:02.43 

2:09.99 

3:19.00 

 

4:27.55 

 

Kalle Lindborg 

1994 

Motala Simsällskap 

 

1:02.94 

2:12.22 

3:23.39 

 

4:33.33 

 

Henrik Podéus 

1995 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

1:04.50 

2:14.55 

3:25.06 

 

4:34.01 

 

10 

Daniel Forndal 

1997 

Jönköpings Simsällskap 

 

1:05.15 

2:15.14 

3:26.59 

 

4:37.49 

 

11 

Emil Gustavsson 

1995 

Jönköpings Simsällskap 

 

1:06.65 

2:17.18 

3:27.97 

 

4:39.04 

 

12 

Carl Norlander 

1997 

Linköpings Allmänna SS 

 

1:06.37 

2:17.64 

3:29.90 

 

4:41.42 

 

13 

Nils Åström 

1993 

Värnamo Simsällskap 

 

1:07.82 

2:21.33 

3:35.65 

 

4:50.68 

 

14 

Markus Malm 

1997 

Anderstorps Simsällskap 

 

1:09.78 

2:26.40 

3:41.12 

 

4:54.98 

 

15 

Jakob Clemedtson 

1996 

Linköpings Allmänna SS 

 

1:08.02 

2:23.94 

3:42.13 

 

4:58.41 

 

16 

Joakim Enell 

1993 

Nässjö SLS 

 

1:09.09 

2:24.77 

3:42.77 

 

5:00.24 

 

17 

Abel Fistume 

1995 

Jönköpings Simsällskap 

 

1:10.51 

2:26.18 

3:44.40 

 

5:03.15 

 

18 

Johan Ranstad 

1993 

Växjö Simsällskap 

 

1:09.45 

2:27.39 

3:46.76 

 

5:05.47 

 

19 

David Magnusson 

1995 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

1:10.85 

2:29.83 

3:51.50 

 

5:10.79 

 

20 

Jovan Ostojic 

1994 

Värnamo Simsällskap 

 

1:13.60 

2:34.58 

3:56.76 

 

5:16.72 

 

21 

Johan Ulander 

1995 

Linköpings Allmänna SS 

 

1:12.34 

2:34.70 

4:00.77 

 

5:27.73 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler, Junior 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Gabriella Ivarsson 

1992 

Motala Simsällskap 

 

 

 

 

 

27.30 

 

Rebecka Palm 

1990 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

27.34 

 

Frida Jakobsson 

1992 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

27.83 

 

Evelina Karlsson 

1990 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

27.91 

 

Caroline Palm 

1992 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

28.23 

 

Lovisa Liljeblad 

1991 

Motala Simsällskap 

 

 

 

 

 

28.31 

 

Alice Ivarsson 

1996 

Motala Simsällskap 

 

 

 

 

 

28.38 

 

Vilma Ekström 

1994 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

28.39 

 

Michelle Franzén 

1993 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

29.09 

 

10 

Ellen Thor 

1997 

Motala Simsällskap 

 

 

 

 

 

29.23 

 

11 

Johanna Pettersson 

1996 

Värnamo Simsällskap 

 

 

 

 

 

29.33 

 

12 

Matilda Bäckman 

1993 

Oskarshamns Simsällskap 

 

 

 

 

 

29.34 

 

13 

Alice Holmberg 

1995 

Nässjö SLS 

 

 

 

 

 

29.49 

 

14 

Emma Tall 

1992 

Växjö Simsällskap 

 

 

 

 

 

29.51 

 

15 

Emelie Johansson 

1992 

Växjö Simsällskap 

 

 

 

 

 

29.66 

 

16 

Madelene Andersson 

1995 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

29.87 

 

17 

Johanna Hultberg 

1993 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

29.88 

 

18 

Mathilda Gärdesmed 

1994 

Värnamo Simsällskap 

 

 

 

 

 

30.12 

 

19 

Daniela Kindstrand 

1997 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

30.33 

 

20 

Anna Björnberg 

1992 

Västerviks Simsällskap 

 

 

 

 

 

30.46 

 

20 

Mireille Magnusson 

1994 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

30.46 

 

22 

Sara Lundbergh 

1993 

Ljungby Simsällskap 

 

 

 

 

 

30.52 

 

23 

Lizette Berggården 

1993 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

30.60 

 

23 

Josefin Lewton 

1997 

Kalmar Simsällskap 

 

 

 

 

 

30.60 

 

25 

Sofia Zand 

1997 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

30.62 

 

26 

Klara Axesol Thunberg 

1996 

Oskarshamns Simsällskap 

 

 

 

 

 

30.65 

 

27 

Amanda Axelsson 

1992 

Kalmar Simsällskap 

 

 

 

 

 

30.73 

 

28 

Ida Nyman 

1993 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

30.86 

 

29 

Isabell Heiding 

1996 

Kalmar Simsällskap 

 

 

 

 

 

30.99 

 

30 

Malin Pettersson 

1994 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

31.02 

 

31 

Hanna Klipic 

1996 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

31.29 

 

32 

Annie Myrlander 

1995 

Nässjö SLS 

 

 

 

 

 

31.59 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler, Junior 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Stefan Stojmenovic 

1993 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

28.89 

 

Axel Pettersson 

1995 

Jönköpings Simsällskap 

 

 

 

 

 

29.81 

 

Viktor Rochowiak 

1993 

Jönköpings Simsällskap 

 

 

 

 

 

30.07 

 

Oskar Gannholm-Johansson 

1996 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

30.77 

 

Markus Möricke 

1994 

Växjö Simsällskap 

 

 

 

 

 

32.00 

 

Erik Falk 

1991 

Anderstorps Simsällskap 

 

 

 

 

 

32.09 

 

Kevin Petersson 

1994 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

33.18 

 

Robin Pålsson 

1993 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

33.28 

 

Simon Pettersson 

1995 

Ljungby Simsällskap 

 

 

 

 

 

33.32 

 

10 

John Classon 

1995 

Kalmar Simsällskap 

 

 

 

 

 

33.35 

 

11 

Andreas Mann 

1994 

Värnamo Simsällskap 

 

 

 

 

 

33.50 

 

12 

Viktor Myrlander 

1993 

Nässjö SLS 

 

 

 

 

 

33.65 

 

13 

Philip Wallman 

1993 

Oskarshamns Simsällskap 

 

 

 

 

 

34.03 

 

14 

Hampus Andersson 

1994 

Motala Simsällskap 

 

 

 

 

 

34.24 

 

15 

Daniel Olsson 

1996 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

34.74 

 

16 

Hampus Lovinge 

1998 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

35.10 

 

17 

Hannes Ronnerheim 

1994 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

35.26 

 

18 

David Larsson 

1996 

Kalmar Simsällskap 

 

 

 

 

 

35.60 

 

19 

William Myrlander 

1997 

Nässjö SLS 

 

 

 

 

 

36.04 

 

20 

David Josefsson 

1997 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

36.24 

 

Samuel Bälter 

1991 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

DNS 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 11, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler, Junior 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Jesper Jonsson 

1993 

Växjö Simsällskap 

 

 

 

 

 

25.87 

 

Alexander Linge 

1992 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

26.81 

 

Oscar Ekström 

1994 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

26.85 

 

Anton Andersson 

1993 

Jönköpings Simsällskap 

 

 

 

 

 

27.01 

 

Stefan Stojmenovic 

1993 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

27.03 

 

Samuel Bälter 

1991 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

27.18 

 

Axel Pettersson 

1995 

Jönköpings Simsällskap 

 

 

 

 

 

27.31 

 

Erik Falk 

1991 

Anderstorps Simsällskap 

 

 

 

 

 

27.79 

 

Simon Skoglund 

1991 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

28.01 

 

10 

Fredrik Rosenberg 

1993 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

28.28 

 

11 

Andreas Mann 

1994 

Värnamo Simsällskap 

 

 

 

 

 

28.35 

 

12 

Jonas Riffer 

1990 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

28.58 

 

13 

Viktor Rochowiak 

1993 

Jönköpings Simsällskap 

 

 

 

 

 

28.61 

 

14 

Rickard Stenow 

1993 

Växjö Simsällskap 

 

 

 

 

 

28.87 

 

15 

Marcus Johansson 

1995 

Nässjö SLS 

 

 

 

 

 

28.96 

 

16 

Kalle Lindborg 

1994 

Motala Simsällskap 

 

 

 

 

 

29.20 

 

17 

Fredrik Nilsson 

1993 

Västerviks Simsällskap 

 

 

 

 

 

29.28 

 

18 

Andreas Nilsson 

1993 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

29.35 

 

19 

Arvid Salomonsson 

1995 

Kalmar Simsällskap 

 

 

 

 

 

29.50 

 

20 

Henrik Podéus 

1995 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

29.64 

 

21 

Oskar Gannholm-Johansson 

1996 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

29.68 

 

22 

Viktor Myrlander 

1993 

Nässjö SLS 

 

 

 

 

 

29.83 

 

23 

Grim Sjöberg 

1995 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

29.90 

 

24 

Kevin Petersson 

1994 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

29.92 

 

25 

Jovan Ostojic 

1994 

Värnamo Simsällskap 

 

 

 

 

 

30.04 

 

26 

Tim Petri 

1993 

Eksjö Sim- o Livräddnings SS 

 

 

 

 

 

30.11 

 

27 

Simon Pettersson 

1995 

Ljungby Simsällskap 

 

 

 

 

 

30.38 

 

28 

Hampus Andersson 

1994 

Motala Simsällskap 

 

 

 

 

 

30.58 

 

29 

Markus Malm 

1997 

Anderstorps Simsällskap 

 

 

 

 

 

31.01 

 

30 

Hannes Ronnerheim 

1994 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

31.03 

 

31 

Oskar Johnsson 

1996 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

31.16 

 

32 

David Larsson 

1996 

Kalmar Simsällskap 

 

 

 

 

 

31.19 

 

33 

Oskar Renåker 

1996 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

31.46 

 

34 

Hampus Lovinge 

1998 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

 

 

 

 

31.66 

 

35 

Daniel Olsson 

1996 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

32.30 

 

36 

Henry Kerman 

1997 

Anderstorps Simsällskap 

 

 

 

 

 

32.90 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 12, 200m Frisim Damer, Finaler, Junior 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

50m 

100m 

150m 

 

Tid 

Status 












 

Rebecka Palm 

1990 

Linköpings Allmänna SS 

 

29.68 

1:01.51 

1:33.77 

 

2:06.06 

 

Frida Jakobsson 

1992 

Linköpings Allmänna SS 

 

29.85 

1:02.92 

1:36.75 

 

2:10.40 

 

Vilma Ekström 

1994 

Linköpings Allmänna SS 

 

29.95 

1:02.67 

1:36.65 

 

2:11.02 

 

Gabriella Ivarsson 

1992 

Motala Simsällskap 

 

30.59 

1:04.38 

1:38.40 

 

2:12.93 

 

Sanna Öhgren 

1991 

Linköpings Allmänna SS 

 

31.33 

1:05.19 

1:39.63 

 

2:14.81 

 

Michelle Franzén 

1993 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

31.55 

1:05.60 

1:40.78 

 

2:16.08 

 

Elin Podéus 

1997 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

31.21 

1:05.97 

1:41.67 

 

2:16.74 

 

Matilda Bäckman 

1993 

Oskarshamns Simsällskap 

 

31.38 

1:06.33 

1:42.50 

 

2:19.60 

 

Lovisa Liljeblad 

1991 

Motala Simsällskap 

 

32.29 

1:07.84 

1:44.73 

 

2:20.57 

 

10 

Linnea Magnusson 

1996 

Linköpings Allmänna SS 

 

32.34 

1:08.33 

1:44.63 

 

2:20.82 

 

11 

Madelene Andersson 

1995 

Linköpings Allmänna SS 

 

31.41 

1:07.74 

1:45.34 

 

2:22.19 

 

12 

Emma Tall 

1992 

Växjö Simsällskap 

 

32.10 

1:08.67 

1:45.51 

 

2:22.48 

 

13 

Mathilda Gärdesmed 

1994 

Värnamo Simsällskap 

 

32.64 

1:08.91 

1:46.10 

 

2:23.10 

 

14 

Johanna Pettersson 

1996 

Värnamo Simsällskap 

 

32.53 

1:09.74 

1:47.11 

 

2:23.74 

 

15 

Josefine Rydberg 

1995 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

32.33 

1:08.48 

1:46.22 

 

2:24.32 

 

16 

Klara Axesol Thunberg 

1996 

Oskarshamns Simsällskap 

 

32.38 

1:08.18 

1:46.29 

 

2:24.54 

 

17 

Johanna Hultberg 

1993 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

32.37 

1:10.03 

1:48.51 

 

2:25.23 

 

18 

Cornelia Andersson 

1995 

Jönköpings Simsällskap 

 

32.41 

1:09.03 

1:47.24 

 

2:25.43 

 

19 

Alice Holmberg 

1995 

Nässjö SLS 

 

32.54 

1:09.29 

1:47.48 

 

2:25.52 

 

20 

Lina Colvås 

1992 

Värnamo Simsällskap 

 

32.20 

1:09.04 

1:47.68 

 

2:25.65 

 

21 

Martina Ågren 

1992 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

32.64 

1:10.45 

1:49.15 

 

2:26.57 

 

22 

Amanda Axelsson 

1992 

Kalmar Simsällskap 

 

32.56 

1:09.80 

1:48.36 

 

2:26.82 

 

23 

Ellen Thor 

1997 

Motala Simsällskap 

 

33.06 

1:10.46 

1:49.75 

 

2:28.09 

 

24 

Emelia Karlsson 

1997 

Jönköpings Simsällskap 

 

33.61 

1:11.50 

1:50.61 

 

2:29.24 

 

25 

Isabell Heiding 

1996 

Kalmar Simsällskap 

 

33.80 

1:11.93 

1:50.83 

 

2:30.15 

 

26 

Felicia Wallgren 

1995 

Jönköpings Simsällskap 

 

32.87 

1:10.75 

1:50.71 

 

2:31.19 

 

27 

Hanna Klipic 

1996 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

33.36 

1:12.09 

1:52.79 

 

2:33.15 

 

28 

Paula Busic 

1992 

Växjö Simsällskap 

 

34.32 

1:13.90 

1:54.57 

 

2:35.85 

 

Sara Crifält 

1991 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

DNS 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 13, 100m Ryggsim Herrar, Finaler, Junior 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

50m 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Axel Pettersson 

1995 

Jönköpings Simsällskap 

 

30.34 

 

 

 

1:02.76 

 

Alexander Linge 

1992 

Linköpings Allmänna SS 

 

31.11 

 

 

 

1:05.22 

 

Samuel Bälter 

1991 

Linköpings Allmänna SS 

 

31.90 

 

 

 

1:07.88 

 

Markus Möricke 

1994 

Växjö Simsällskap 

 

32.67 

 

 

 

1:08.14 

 

Viktor Rochowiak 

1993 

Jönköpings Simsällskap 

 

33.19 

 

 

 

1:08.64 

 

Martin Magnusson 

1994 

Nässjö SLS 

 

33.45 

 

 

 

1:09.01 

 

Andreas Mann 

1994 

Värnamo Simsällskap 

 

35.21 

 

 

 

1:10.82 

 

Simon Pettersson 

1995 

Ljungby Simsällskap 

 

34.32 

 

 

 

1:11.63 

 

Viktor Myrlander 

1993 

Nässjö SLS 

 

34.40 

 

 

 

1:11.94 

 

10 

Thomas Törnström 

1992 

Linköpings Allmänna SS 

 

33.71 

 

 

 

1:11.98 

 

11 

Gusten Eriksson 

1994 

Motala Simsällskap 

 

34.06 

 

 

 

1:12.09 

 

12 

Daniel Forndal 

1997 

Jönköpings Simsällskap 

 

35.38 

 

 

 

1:12.49 

 

13 

John Classon 

1995 

Kalmar Simsällskap 

 

34.31 

 

 

 

1:12.58 

 

14 

David Larsson 

1996 

Kalmar Simsällskap 

 

36.33 

 

 

 

1:13.34 

 

15 

Nils Åström 

1993 

Värnamo Simsällskap 

 

36.23 

 

 

 

1:14.08 

 

16 

Hampus Lovinge 

1998 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

36.27 

 

 

 

1:15.56 

 

17 

David Josefsson 

1997 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

35.95 

 

 

 

1:15.79 

 

18 

William Myrlander 

1997 

Nässjö SLS 

 

36.49 

 

 

 

1:17.06 

 

19 

Jens Grundmark 

1995 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

39.13 

 

 

 

1:22.91 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 14, 100m Ryggsim Damer, Finaler, Junior 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

50m 

 

 

 

Tid 

Status 












 

Caroline Palm 

1992 

Linköpings Allmänna SS 

 

32.03 

 

 

 

1:05.12 

 

Frida Jakobsson 

1992 

Linköpings Allmänna SS 

 

33.61 

 

 

 

1:08.60 

 

Hanna Dahlqvist 

1995 

Växjö Simsällskap 

 

34.17 

 

 

 

1:10.91 

 

Alice Ivarsson 

1996 

Motala Simsällskap 

 

33.92 

 

 

 

1:11.67 

 

Ida Nyman 

1993 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

35.19 

 

 

 

1:12.60 

 

Linnéa Möricke 

1996 

Växjö Simsällskap 

 

35.85 

 

 

 

1:13.51 

 

Martina Johansson 

1994 

Kalmar Simsällskap 

 

35.85 

 

 

 

1:13.52 

 

Mireille Magnusson 

1994 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

36.15 

 

 

 

1:13.96 

 

Sanna Öhgren 

1991 

Linköpings Allmänna SS 

 

36.27 

 

 

 

1:14.17 

 

10 

Annie Myrlander 

1995 

Nässjö SLS 

 

35.42 

 

 

 

1:14.37 

 

11 

Rebecca Diaz-Nilsson 

1996 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

35.22 

 

 

 

1:15.14 

 

12 

Josefin Lewton 

1997 

Kalmar Simsällskap 

 

36.81 

 

 

 

1:15.37 

 

13 

Miranda Arvidsson 

1998 

Kalmar Simsällskap 

 

36.40 

 

 

 

1:15.46 

 

14 

Lina Johansson 

1994 

Växjö Simsällskap 

 

35.83 

 

 

 

1:15.57 

 

15 

Malin Pettersson 

1994 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

35.89 

 

 

 

1:15.73 

 

16 

Ebba Stillman 

1996 

Växjö Simsällskap 

 

36.94 

 

 

 

1:15.75 

 

17 

Daniela Kindstrand 

1997 

Linköpings Allmänna SS 

 

36.54 

 

 

 

1:15.96 

 

18 

Sofia Zand 

1997 

Linköpings Allmänna SS 

 

36.59 

 

 

 

1:16.91 

 

19 

Sara Lundbergh 

1993 

Ljungby Simsällskap 

 

36.37 

 

 

 

1:17.55 

 

20 

Johanna Skoglund 

1996 

Eksjö Sim- o Livräddnings SS 

 

37.99 

 

 

 

1:18.58 

 

21 

Jonna Andersson 

1995 

Jönköpings Simsällskap 

 

38.38 

 

 

 

1:19.22 

 

22 

Ida Jensen 

1996 

Ljungby Simsällskap 

 

38.43 

 

 

 

1:19.33 

 

23 

Ena Glavas 

1995 

Linköpings Allmänna SS 

 

37.36 

 

 

 

1:19.49 

 

24 

Emma Bergqvist 

1998 

Linköpings Allmänna SS 

 

38.36 

 

 

 

1:19.94 

 

25 

Maria Schultzén 

1995 

Linköpings Allmänna SS 

 

38.77 

 

 

 

1:20.15 

 

26 

Emelie Johansson 

1992 

Växjö Simsällskap 

 

32.97 

 

 

 

1:20.16 

 

27 

Paulina Johansson 

1993 

Motala Simsällskap 

 

38.17 

 

 

 

1:20.26 

 

28 

Anna Björnberg 

1992 

Västerviks Simsällskap 

 

38.73 

 

 

 

1:20.39 

 

29 

Lina Colvås 

1992 

Värnamo Simsällskap 

 

38.91 

 

 

 

1:21.20 

 

30 

Jenny Sjölund 

1996 

Kalmar Simsällskap 

 

39.29 

 

 

 

1:21.86 

 

31 

Frida Lundbergh 

1995 

Ljungby Simsällskap 

 

39.26 

 

 

 

1:22.10 

 

32 

Karin Åström 

1997 

Värnamo Simsällskap 

 

39.12 

 

 

 

1:22.26 

 

33 

Alexandra Viksten 

1996 

Växjö Simsällskap 

 

39.82 

 

 

 

1:22.86 

 

34 

Matilda Olsén 

1994 

Kalmar Simsällskap 

 

39.89 

 

 

 

1:22.95 

 

35 

Evelina Kind 

1996 

Eksjö Sim- o Livräddnings SS 

 

40.06 

 

 

 

1:24.58 

 

36 

Cecilia Johansson 

1996 

Jönköpings Simsällskap 

 

40.76 

 

 

 

1:25.12 

 

Sara Crifält 

1991 

Linköpings Allmänna SS 

 

 

 

 

 

DNS 

 

Therese Karlsson 

1995 

Motala Simsällskap 

 

 

 

 

 

DSQ 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 15, 200m Bröstsim Herrar, Finaler, Junior 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

50m 

100m 

150m 

 

Tid 

Status 












 

Karl-Fredrik Gudjonsson 

1993 

Linköpings Allmänna SS 

 

33.82 

1:11.86 

1:50.70 

 

2:30.42 

 

Tim Petri 

1993 

Eksjö Sim- o Livräddnings SS 

 

34.60 

1:15.45 

1:57.08 

 

2:39.13 

 

Kevin Thorvaldsson 

1995 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

34.81 

1:15.46 

1:58.31 

 

2:41.51 

 

Robin Pålsson 

1993 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

34.69 

1:16.82 

1:59.53 

 

2:44.16 

 

Sebastian Dobrescu 

1994 

Jönköpings Simsällskap 

 

37.64 

1:21.87 

2:03.52 

 

2:46.09 

 

Jovan Ostojic 

1994 

Värnamo Simsällskap 

 

38.26 

1:22.22 

2:08.06 

 

2:55.97 

 

Philip Wallman 

1993 

Oskarshamns Simsällskap 

 

36.95 

1:21.23 

2:09.99 

 

2:58.39 

 

Gabriel Lindeby 

1995 

Kalmar Simsällskap 

 

39.62 

1:25.39 

2:13.77 

 

3:03.09 

 

Gustaf Mild 

1997 

Anderstorps Simsällskap 

 

39.98 

1:27.37 

2:15.81 

 

3:04.61 

 

10 

Viktor Casimir 

1995 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

41.32 

1:28.23 

2:17.63 

 

3:07.45 

 

11 

Jonathan Sühl 

1994 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

40.67 

1:29.64 

2:21.01 

 

3:13.29 

 

Anton Jansson 

1992 

Västerviks Simsällskap 

 

 

 

 

 

DNF 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 16, 1500m Frisim Damer, Finaler, Junior 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

100m 

200m 

300m 

400m 

Tid 

Status 

 

 

 

 

 

500m 

600m 

700m 

800m 

 

 

 

 

 

 

 

900m 

1000m 

1100m 

1200m 

 

 

 

 

 

 

 

1300m 

1400m 

 

 

 

 












 

Malin Thunholm 

1993 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

1:10.73 

2:25.73 

3:41.98 

4:58.24 

19:03.49 

 

 

 

 

 

 

6:14.41 

7:30.68 

8:47.50 

10:04.25 

 

 

 

 

 

 

 

11:20.71 

12:38.00 

13:55.78 

15:13.29 

 

 

 

 

 

 

 

16:31.07 

17:48.68 

 

 

 

 

Madelene Andersson 

1995 

Linköpings Allmänna SS 

 

1:13.21 

2:30.69 

3:49.32 

5:07.84 

19:24.34 

 

 

 

 

 

 

6:25.91 

7:43.73 

9:01.79 

10:19.95 

 

 

 

 

 

 

 

11:38.07 

12:56.19 

14:14.14 

15:32.03 

 

 

 

 

 

 

 

16:50.99 

18:09.28 

 

 

 

 

Linnea Magnusson 

1996 

Linköpings Allmänna SS 

 

1:15.01 

2:33.94 

3:52.83 

5:11.39 

19:43.46 

 

 

 

 

 

 

6:30.90 

7:50.22 

9:09.20 

10:29.14 

 

 

 

 

 

 

 

11:48.61 

13:08.52 

14:28.29 

15:47.96 

 

 

 

 

 

 

 

17:07.77 

18:25.87 

 

 

 

 

Angelica Willstein 

1997 

Växjö Simsällskap 

 

1:13.44 

2:32.04 

3:52.30 

5:13.08 

19:56.22 

 

 

 

 

 

 

6:33.18 

7:53.72 

9:13.80 

10:33.41 

 

 

 

 

 

 

 

11:54.30 

13:15.26 

14:36.65 

15:57.37 

 

 

 

 

 

 

 

17:17.69 

18:38.34 

 

 

 

 

Jenny Karlsson 

1995 

Växjö Simsällskap 

 

1:12.76 

2:33.30 

3:54.72 

5:16.98 

20:16.75 

 

 

 

 

 

 

6:39.52 

8:02.24 

9:24.74 

10:46.94 

 

 

 

 

 

 

 

12:09.26 

13:31.51 

14:54.43 

16:16.83 

 

 

 

 

 

 

 

17:37.83 

18:58.43 

 

 

 

 

Paula Busic 

1992 

Växjö Simsällskap 

 

1:17.84 

2:41.94 

4:03.94 

5:25.05 

20:20.09 

 

 

 

 

 

 

6:46.41 

8:07.82 

9:29.19 

10:51.29 

 

 

 

 

 

 

 

12:12.50 

13:34.67 

14:57.02 

16:19.63 

 

 

 

 

 

 

 

17:41.72 

19:01.57 

 

 

 

 

Emelia Karlsson 

1997 

Jönköpings Simsällskap 

 

1:16.02 

2:35.91 

3:58.29 

5:20.55 

20:23.66 

 

 

 

 

 

 

6:43.74 

8:06.05 

9:27.72 

10:49.97 

 

 

 

 

 

 

 

12:11.80 

13:33.42 

14:55.70 

16:18.74 

 

 

 

 

 

 

 

17:41.72 

19:02.96 

 

 

 

 

Maria Åkesson 

1992 

Västerviks Simsällskap 

 

1:17.35 

2:41.49 

4:06.01 

5:31.22 

21:08.91 

 

 

 

 

 

 

6:56.16 

8:21.13 

9:46.52 

11:12.82 

 

 

 

 

 

 

 

12:38.01 

14:03.79 

15:28.65 

16:54.81 

 

 

 

 

 

 

 

18:20.08 

19:44.96 

 

 

 

 

Alexandra Viksten 

1996 

Växjö Simsällskap 

 

1:16.13 

2:39.97 

4:04.77 

5:29.81 

21:13.79 

 

 

 

 

 

 

6:54.86 

8:20.34 

9:46.23 

11:11.12 

 

 

 

 

 

 

 

12:37.63 

14:03.12 

15:28.93 

16:55.18 

 

 

 

 

 

 

 

18:22.63 

19:49.68 

 

 

 

 

10 

Agnes Pap 

1995 

Ljungby Simsällskap 

 

1:20.95 

2:49.57 

4:18.93 

5:47.87 

22:05.01 

 

 

 

 

 

 

7:16.31 

8:46.16 

10:13.90 

11:42.30 

 

 

 

 

 

 

 

13:11.62 

14:40.69 

16:09.67 

17:38.93 

 

 

 

 

 

 

 

19:07.65 

20:37.39 

 

 

 

 

11 

Johanna Skoglund 

1996 

Eksjö Sim- o Livräddnings SS 

 

1:21.79 

2:52.97 

4:25.97 

6:00.00 

23:16.82 

 

 

 

 

 

 

7:35.59 

9:11.97 

10:48.02 

12:23.98 

 

 

 

 

 

 

 

13:59.44 

15:34.12 

17:10.13 

18:45.11 

 

 

 

 

 

 

 

20:18.72 

21:49.88 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gren 17, 200m Frisim Herrar, Finaler, Junior 

 

 

Plac

Namn 

Född 

Förening 

 

50m 

100m 

150m 

 

Tid 

Status 












 

Jesper Jonsson 

1993 

Växjö Simsällskap 

 

26.87 

55.91 

1:25.48 

 

1:55.20 

 

Oscar Ekström 

1994 

Linköpings Allmänna SS 

 

26.69 

55.86 

1:26.53 

 

1:58.58 

 

Alexander Linge 

1992 

Linköpings Allmänna SS 

 

27.14 

56.91 

1:27.79 

 

1:58.69 

 

Anton Andersson 

1993 

Jönköpings Simsällskap 

 

27.55 

57.61 

1:28.65 

 

1:59.94 

 

Stefan Stojmenovic 

1993 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

27.13 

57.72 

1:28.96 

 

2:00.60 

 

Gusten Eriksson 

1994 

Motala Simsällskap 

 

29.30 

1:00.84 

1:32.29 

 

2:03.44 

 

Martin Dahlberg 

1992 

Växjö Simsällskap 

 

28.22 

59.74 

1:31.95 

 

2:03.93 

 

Kalle Lindborg 

1994 

Motala Simsällskap 

 

27.96 

59.75 

1:32.27 

 

2:05.00 

 

Axel Pettersson 

1995 

Jönköpings Simsällskap 

 

27.83 

59.41 

1:33.06 

 

2:05.95 

 

10 

Andreas Mann 

1994 

Värnamo Simsällskap 

 

29.50 

1:01.63 

1:34.00 

 

2:07.05 

 

11 

Emil Gustavsson 

1995 

Jönköpings Simsällskap 

 

29.33 

1:01.44 

1:34.16 

 

2:07.38 

 

12 

Karl-Fredrik Gudjonsson 

1993 

Linköpings Allmänna SS 

 

28.93 

1:01.44 

1:34.81 

 

2:08.46 

 

13 

Jonas Riffer 

1990 

Linköpings Allmänna SS 

 

28.63 

1:01.56 

1:36.86 

 

2:10.83 

 

14 

Martin Magnusson 

1994 

Nässjö SLS 

 

29.74 

1:02.74 

1:37.73 

 

2:11.38 

 

15 

Daniel Forndal 

1997 

Jönköpings Simsällskap 

 

30.82 

1:04.44 

1:38.23 

 

2:11.43 

 

15 

Grim Sjöberg 

1995 

Linköpings Allmänna SS 

 

29.29 

1:02.60 

1:36.67 

 

2:11.43 

 

17 

Henrik Podéus 

1995 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

29.97 

1:03.73 

1:38.48 

 

2:12.21 

 

18 

Zackarias Holmstrand 

1996 

Anderstorps Simsällskap 

 

30.71 

1:04.78 

1:38.71 

 

2:12.46 

 

19 

Oskar Gannholm-Johansson 

1996 

Linköpings Allmänna SS 

 

30.33 

1:05.01 

1:38.73 

 

2:12.80 

 

20 

Arvid Salomonsson 

1995 

Kalmar Simsällskap 

 

30.82 

1:05.15 

1:39.53 

 

2:13.21 

 

21 

Nils Åström 

1993 

Värnamo Simsällskap 

 

31.26 

1:05.15 

1:39.69 

 

2:14.21 

 

22 

Carl Norlander 

1997 

Linköpings Allmänna SS 

 

30.38 

1:05.02 

1:39.61 

 

2:14.44 

 

23 

Thomas Törnström 

1992 

Linköpings Allmänna SS 

 

29.74 

1:03.64 

1:38.85 

 

2:15.14 

 

24 

Oskar Johnsson 

1996 

Linköpings Allmänna SS 

 

30.38 

1:04.67 

1:39.93 

 

2:15.43 

 

25 

Tim Petri 

1993 

Eksjö Sim- o Livräddnings SS 

 

30.11 

1:05.39 

1:41.63 

 

2:17.08 

 

26 

Hampus Andersson 

1994 

Motala Simsällskap 

 

30.67 

1:06.33 

1:41.68 

 

2:17.64 

 

27 

Joakim Enell 

1993 

Nässjö SLS 

 

32.07 

1:06.80 

1:42.78 

 

2:17.83 

 

28 

Martin Åsenius 

1994 

Kalmar Simsällskap 

 

31.83 

1:07.06 

1:42.95 

 

2:17.88 

 

29 

Markus Malm 

1997 

Anderstorps Simsällskap 

 

31.24 

1:06.99 

1:42.18 

 

2:18.07 

 

30 

Abel Fistume 

1995 

Jönköpings Simsällskap 

 

29.96 

1:05.12 

1:41.25 

 

2:18.08 

 

31 

Jovan Ostojic 

1994 

Värnamo Simsällskap 

 

31.84 

1:06.28 

1:41.73 

 

2:18.64 

 

32 

Rickard Stenow 

1993 

Växjö Simsällskap 

 

28.91 

1:03.54 

1:40.41 

 

2:19.18 

 

33 

Johan Ranstad 

1993 

Växjö Simsällskap 

 

30.39 

1:05.85 

1:42.57 

 

2:19.41 

 

34 

Kevin Kilit 

1995 

Jönköpings Simsällskap 

 

31.59 

1:09.18 

1:43.80 

 

2:19.66 

 

35 

Jens Grundmark 

1995 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

30.78 

1:06.73 

1:43.98 

 

2:20.49 

 

36 

Ivan Liljeqvist 

1996 

Jönköpings Simsällskap 

 

30.67 

1:05.75 

1:42.89 

 

2:20.75 

 

37 

Marcus Forsgren 

1996 

Norrköpings Kappsimningsklubb 

 

30.70 

1:06.05 

1:43.34 

 

2:20.79 

 

38 

Jakob Clemedtson 

1996 

Linköpings Allmänna SS 

 

31.58 

1:08.16 

1:45.61 

 

2:23.43 

 

39 

Philip Wallman 

1993 

Oskarshamns Simsällskap 

 

30.72 

1:06.73 

1:45.71 

 

2:25.38 

 

Måns Cederberg 

1993 

Motala Simsällskap 

 

 

 

 

 

DNS